Reprezentacja Polski
youtube.com/weszłotv
Autor Mateusz Wysokiński - 12 Lutego 2020

Jerzy Brzęczek nie będzie miał wyboru. Jakub Błaszczykowski coraz bliżej kadry na Euro

Reprezentacja Polski w piłkę nożną będzie na ustach kibiców w trakcie czerwcowego Euro 2020. Niestety, kadra narodowa nie pojedzie w najmocniejszym składzie, ponieważ z drużyny wypadli Krystian Bielik i Dawid Kownacki. W związku z tym, że skrzydłowy Fortuny Düsseldorf wypadł z kadry z powodu kontuzji, Jerzy Brzęczek może nie mieć wyboru. Coraz bliżej gry na Euro znajduje się doświadczony Błaszczykowski, chociaż selekcjoner nie wyklucza powołania także dla innych skrzydłowych.

Reprezentacja Polski w piłkę nożną jest drużyną, która zawsze wywołuje wielkie emocje wśród kibiców piłki nożnej. Drużyna, która ma aspiracje, aby osiągnąć sukces w trakcie europejskiego turnieju zmaga się z poważnymi problemami, ponieważ stało się jasne, że na turnieju o europejski czempionat nie zagrają zarówno Krystian Bielik, jak i Dawid Kownacki. O ile kontuzja zawodnika Derby Country nie jest szczególnym dramatem dla kadry, która ma zastępców, o tyle brak Kownackiego miał zasmucić selekcjonera. Wiele wskazuje na to, że z powodu braku lepszych skrzydłowych pierwsze skrzypce na piłkarskiej imprezie będzie grał Jakub Błaszczykowski.

Opublikowano nagranie z katastrofy śmigłowca Kobego Bryanta. Sceny mrożą krew w żyłach (WIDEO)Opublikowano nagranie z katastrofy śmigłowca Kobego Bryanta. Sceny mrożą krew w żyłach (WIDEO)Czytaj dalej

Reprezentacja Polski. Błaszczykowski coraz bliżej powołania

Jakub Błaszczykowski, który połowę tego sezonu stracił z powodu kontuzji może być piłkarzem, który na Euro 2020 odegra kluczową rolę. Skrzydłowy Wisły Kraków, mimo braku optymalnej dyspozycji ma być zastępstwem dla kontuzjowanego Dawida Kownackiego, który resztę sezonu spędzi na rehabilitacji. Sam Brzęczek mówił już, że jeśli zdrowie dopisze, to piłkarz najpewniej pojedzie na europejską imprezę.

- Jeśli będzie zdrowy, to tak. Zawsze była dyskusja, gdy go powoływałem. Każdy kto zna mnie i Kubę wie, że nigdy nie zrobiliśmy czegoś, co przeszkodziłoby drużynie. Kibice byli przeciwni zabieraniu Kuby na Euro 2016, a potem był naszym najlepszym piłkarzem na tym turnieju - twierdzi Brzęczek.

Nie da się ukryć, że kontuzja Kownackiego jeszcze bardziej zbliżyła byłego piłkarza BVB do kadry, chociaż sam Brzęczek ma mieć na oku także innych skrzydłowych.

Polscy skoczkowie przed ekstremalnym wyzwaniem. Adam Małysz ostrzegaPolscy skoczkowie przed ekstremalnym wyzwaniem. Adam Małysz ostrzegaCzytaj dalej

Kto wzmocni drużynę narodową? Pokaźna lista nazwisk

O ile strata Kownackiego jest wielką stratą dla Brzęczka, o tyle sam selekcjoner ma mieć na oku kilku piłkarzy, którzy mogą pojawić się na Euro. Ciekawym rozwiązaniem mogłoby być powołanie Pawła Wszołka, który rozgrywa świetny sezon w Legii Warszawa i prowadzi klub z Warszawy do mistrzostwa Polski. Innym piłkarzem z Ekstraklasy, który można dostać szansę, jest Kamil Jóźwiak, który jest prawdziwym liderem Lecha Poznań w trakcie tego sezonu.

Najmniej pewny powołania może być Rafał Kurzawa. Mimo że piłkarz był bohaterem na Mistrzostwach Świata w 2018 roku, to jego postawa nie przekonuje Brzęczka. Skrzydłowy poczynił ostatnio próbę pokazania selekcjonerowi, że nie opuścił marzeń o grze w kadrze narodowej i zmienił klub, ale wątpliwe, aby trener kadry chciał powoływać piłkarza z ekipy Esbjergu fB, która rozpaczliwie broni się przed spadkiem do drugiej ligi duńskiej.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wielki transfer w Ekstraklasie. Reprezentant Polski jest blisko odejścia do nowego klubu
  2. Koniec sezonu dla legendy reprezentacji Polski. Zerwał więzadła krzyżowe, fatalna wiadomość
  3. Arkadiusz Milik ukarany przez władze. Śmieszna decyzja włodarzy ligi wzbudziła wielkie kontrowersje
  4. Wielokrotny reprezentant Polski ostro komentuje piłkarza Legii. "Nie jest kandydatem na gwiazdę"
  5. Legia Warszawa poniesie karę za obrzydliwe zachowanie kibiców. Wymowne słowa rzecznika PZPN
  6. Dramat Kubackiego i Stocha. W mediach pojawiły się niepokojące doniesienia

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News