Reprezentacja Polski Bielik
.
Autor Piotr Bernaciak - 12 Października 2019

Ważny reprezentant nie zagra z Macedonią. Brzęczek potwierdził kontuzję na konferencji

Reprezentacja Polski w meczu z Macedonią Północną będzie musiała poradzić sobie bez ważnego piłkarza. Na konferencji prasowej potwierdził to trener Jerzy Brzęczek. Wymagana będzie powtórka taktyki z meczu z Łotwą.

Reprezentacja Polski już jutro może zapewnić sobie awans na mistrzostwa Europy. Wiemy już, że do spełnienia wymaganego celu potrzebne nam będzie jedynie zwycięstwo z mało wymagającym rywalem, jakim jest Macedonia Północna. Z pewnością jednak nie należy lekceważyć tej drużyny, bo przedwczoraj udało jej się pokonać Słowenię, z którą mieliśmy przecież tyle problemów.

Dzisiaj odbyła się konferencja prasowa, na której dowiedzieliśmy się, że w najbliższym meczu po raz kolejny przyjdzie nam zagrać bez ważnego zawodnika. Krystian Bielik w ostatnich spotkaniach prezentował się dobrze i trener planował umieścić go w wyjściowym składzie na dłużej, jednak wygląda na to, że nie będzie to możliwe. Dziś selekcjoner zabrał głos w tej sprawie na konferencji prasowej, rozwiewając wszelkie wątpliwości.

Piotr Zieliński trafi do giganta? Pojawiła się oferta, Polak nadal się nie zdecydowałPiotr Zieliński trafi do giganta? Pojawiła się oferta, Polak nadal się nie zdecydowałCzytaj dalej

Reprezentacja Polski zagra bez ważnego pomocnika z Macedonią Północną

- Nasza sytuacja kadrowa jest niezmienna, taka jak była przed meczem z Łotwą. Krystian Bielik nie jest zdolny do gry, reszta piłkarzy jest do dyspozycji - powiedział na dzisiejszej przedmeczowej konferencji na Stadionie Narodowym Jerzy Brzęczek, jasno dając do zrozumienia, że naszym problemem będzie nieobecnosć Krystiana Bielika.

Pomocnik Derby County nabawił się urazu tuż przed wyjazdowym meczem z Łotwą, na treningu dzień przed spotkaniem. Wydawało się, że nie doszło do niczego groźnego, jednak ostatecznie wiemy, że lepiej będzie oszczędzić młodego zawodnika na to spotkanie, by jego kontuzja nie rozwinęła się w coś poważniejszego. Trener nie chce ryzykować pogorszenia stanu zdrowia swojego zawodnika.

Reprezentacja Polski znalazła zastępstwo dla Krystiana Bielika

Jako że Bielik nie mógł zagrać w meczu w Rydze, Jerzy Brzęczek zdecydował się na ponowne zaangażowanie Mateusza Klicha. Reprezentacja Polski poradziła sobie nieźle, jednak nie było zbyt wiele powodów do tego, by Klich ostatecznie mógł sprawdzić się jako zmiennik młodszego kolegi. Na ten moment wydaje się, że lepszą pozycję u selekcjonera ma piłkarz Derby County.

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News