Reprezentacja Polski
Zestadionu.pl
Autor Bartosz Goluch - 13 Marca 2020

Weszło.com: marcowe mecze reprezentacji Polski odwołane

Reprezentacja Polski nie zagra meczów towarzyskich z Finlandią i Ukrainą - podaje portal Weszło.com. To jeszcze nieoficjalne wieści, ale wszystko wskazuje na to, że z obawy o zdrowie zawodników PZPN podejmie taką decyzję. Wszystko w związku pandemią koronawirusa.

Biało-Czerwoni 27 marca mieli zmierzyć się z Finlandią we Wrocławiu, a 31 marca w Chorzowie z Ukrainą. Początkowa wersja zakładała, że nasza kadra zmierzy się z rywalami przy pustych trybunach. Liczba chorych w Polsce wzrasta lawinowo - dane na piątek rano mówią o 58 zakażeniach. Ministerstwo zdrowia alarmuje, że niebawem ta liczba może wzrosnąć nawet do tysiąca.

Polscy skoczkowie nie mogą wrócić do domu. Koszmarna sytuacja Stocha, Kubackiego i ekipyPolscy skoczkowie nie mogą wrócić do domu. Koszmarna sytuacja Stocha, Kubackiego i ekipyCzytaj dalej

Reprezentacja Polski przegrywa z koronawirusem

Decyzja nie może dziwić, gdyż również reprezentacja Polski miałaby w swoich szeregach graczy, którzy mieli kontakt z zarażnymi. Tak jest m.in. z Wojciechem Szczęsnym, który dzieli szatnię z Daniele Ruganim oraz Bartoszem Bereszyńskim i Karolem Linettym, czyli klubowymi kolegami zakażnego COVID-19 Manolo Gabbiadiniego. Pośredni kontakt z zarażonym Mikelem Artetą miał z kolei Łukasz Fabiański, którego West Ham grał z prowadzonym przez Hiszpana Arsenalem.

Kolejnym argumentem za decyzją PZPN jest utrudnione podróżowanie po Europie. Kraje zamykają swoje granice i zakazują lądowań samolotów z krajów objętych największym ryzykiem epidemiologicznym. To może sprawić nawet, że UEFA podejmie obligatoryjną decyzję o odwołaniu spotkań towarzyskich i barażowych do Euro 2020.

Kamil Stoch zakończy karierę już w tym roku? Skoczek udzielił zadziwiającej wypowiedziKamil Stoch zakończy karierę już w tym roku? Skoczek udzielił zadziwiającej wypowiedziCzytaj dalej

Futbol sparaliżowany przez COVID-19

Kolejne dni będą prawdziwą "kwarantanną" dla fanów futbolu. Zawieszone zostały bowiem m.in. rozgrywki LaLiga, Serie A oraz Ligi Mistrzów. Według najnowszych informacji z PZPN, mecze Ekstraklasy będą rozgrywane przy pustych trybunach.

Według wyznaczonego przez UEFA terminarza, kolejne sparingi kadry są zaplanowane dopiero na czerwiec. Wtedy Biało-Czerwoni, tuż przed Euro 2020 mieli się zmierzyć z Rosją i Islandią. Nie wiadomo jednak, czy mecze się odbędą, podobnie jak trudno ocenić, czy w terminie zostaną rozegrane mistrzostwa Europy. "L'Equipe" podaje, że UEFA zamierza przenieść turniej na kolejny sezon bądź przesunąć o nawet dwa lata.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Europejski kraj zamyka granice. Samoloty z wielu krajów nie mają wstępu
  2. SGGW wykwaterowuje studentów z akademików. Muszą niezwłocznie opuścić pokoje
  3. 22-letni piłkarz zmarł nagle w trakcie meczu. Nagranie tylko dla widzów o mocnych nerwach (WIDEO)
  4. Towarzyski mecz reprezentacji Polski przełożony. Organizatorzy nie wiedzą, co będzie dalej
  5. Właściciel legendarnego klubu zarażony koronawirusem. Spotkał się z piłkarzami, niepokojące doniesienia
  6. Lidl właśnie zmienił ceny produktów, które teraz kupują wszyscy na zapas. Obecne wydarzenia wpłynęły na decyzję?

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News