Reprezentacja Polski Macedonia Północna
Autor Piotr Bernaciak - 13 Października 2019

Reprezentacja Polski jedzie na Euro. Macedonia bez szans na Narodowym

Reprezentacja Polski wygrała 2:0 z Macedonią Północną i awansowała na mistrzostwa Europy. Drużyna zagrała bardzo nieskutecznie, a o wyniku zadecydowała dopiero końcówka. W grze wciąż jest wiele do poprawy.

Reprezentacja Polski miała wielkie nadzieje na to, że dzisiaj uda jej się wywalczyć awans na mistrzostwa Europy. W ostatniej kolejce zmagań wyniki ułożyły się po naszej myśli i po zwycięstwie nad Łotwą potrzebne nam były trzy punkty w dzisiejszym meczu. Te udało się osiągnąć, choć nie było to takie proste. Przez większość meczu wydawało się, że przyjdzie nam jeszcze poczekać.

Wszystko przez to, że Polacy byli bardzo nieskuteczni pod bramką rywala. Na trafienia trzeba było czekać dopiero do ostatniego kwadransa. Dwa trafienia zawodników rezerwowych pozwoliły nam odnieść najważniejsze zwycięstwo w tych eliminacjach, które ostatecznie zapewniło naszej drużynie awans na turniej finałowy. Styl zwycięstwa nie był jednak zbyt efektowny.

Łukasz Fabiański przeszedł operację. Wiemy, kiedy nasz bramkarz wróci do gryŁukasz Fabiański przeszedł operację. Wiemy, kiedy nasz bramkarz wróci do gryCzytaj dalej

Reprezentacja Polski awansowała na Euro 2020

Od samego początku spotkania Polacy próbowali zdobyć inicjatywę i udawało im się to. Nasi reprezentanci chcieli od początku pokazać, że to oni są bliżej awansu na Euro i mają zamiar wywalczyć go już w dzisiejszym spotkaniu. Nie oznaczało to jednak łatwej przeprawy pod bramką rywala. Macedończycy bronili się bardzo uważnie i nie dopuszczali nas do groźniejszych sytuacji strzeleckich.

W pierwszej połowie na uwagę zasługiwały właściwie jedynie strzały Piotra Zielińskiego i Roberta Lewandowskiego. Pomocnik Napoli huknął z około jedenastu metrów po podaniu z prawej strony pola karnego, ale piłka odbiła się jedynie od poprzeczki bramki. Dobrą sytuację miał również kapitan naszej drużyny narodowej. Robert Lewandowski uderzył piekielnie mocno, ale piłka poszybowała obok okienka bramki gości.

Leo Messi zakończy karierę w Barcelonie? Argentyńczyk może podpisać wieloletnią umowę z klubemLeo Messi zakończy karierę w Barcelonie? Argentyńczyk może podpisać wieloletnią umowę z klubemCzytaj dalej

Reprezentacja Polski pokonała Macedonię Północną

Mogliśmy mieć nadzieję, że po przerwie uda nam się zmienić naszą przewagę w prowadzenie, jednak nasza drużyna narodowa wciąż grała na podobnym poziomie. Dobrą sytuację ponownie miał Robert Lewandowski. Napastnk Bayernu podszedł do piłki ustawionej około 20 metrów i uderzył z rzutu wolnego prosto w mur. Jego strzał próbował dobić Sebastian Szymański. Uderzenie wyglądało niepozornie, jednak zatrzymało się dopiero na słupku bramki Macedonii Północnej.

Pierwszego gola dla naszej kadry strzelił Przemysław Frankowski. Skrzydłowemu Chicago Fire wystarczyła minuta, by otworzyć wynik strzałem z najbliższej odległości po doskonałym podaniu Roberta Lewandowskiego w polu karnym. Po dosłownie kilku minutach na strzał z dystansu zdecydował się Arkadiusz Milik, a więc kolejny rezerwowy Jerzego Brzęczka. Jego uderzenie wpadło do brakmi obok bezradnego golkipera gości.

Reprezentacja Polski wygrała, ale nie zachwyciła kibiców

Awans na Euro 2020 został wywalczony, jednak trudno mówić o bardzo spektakularnej grze naszych reprezentantów. Wygląda na to, że przed Jerzym Brzęczkiem i jego sztabem mnóstwo pracy nad tym, by nasza reprezentacja była doskonale przygotowana do turnieju, który zostanie rozegrany po zakończeniu obecnego sezonu. Kibice mogą dziś jedynie cieszyć się ze zwycięstwa, bo jego styl pozostawiał wiele do życzenia. Warto zwrócić uwagę na fakt, że Macedonia nie stworzyła sobie dziś właściwie ani jednej sytuacji strzeleckiej.