Reprezentacja Polski. Gol Recy
Twitter/Eleven Sports
Autor Wojciech Olszowy - 13 Grudnia 2020

Reprezentant Polski na ustach piłkarskich Włoch. Przepiękna bramka kadrowicza Brzęczka, ręce same składają się do oklasków (WIDEO)

Reprezentacja Polski jest silnie obsadzona przez piłkarzy, na co dzień występujących na boiskach Serie A. Włoska liga stała się rajem dla polskich zawodników. Udany występ zaliczył jeden z nich, Arkadiusz Reca. Jerzy Brzęczek może być dumny ze swojego obrońcy. Był on jednym z niewielu ludzi, którzy wierzyli w niego. W ostatnim meczu Reca zdobył swoją pierwszą bramkę na włoskich boiskach.

  • Zwycięstwo Crotone nad Spezią
  • Klub Arkadiusza Recy rozbił przeciwnika 4:1
  • Jedną z bramek zdobył polski obrońca
  • To premierowy gol Polaka w Serie A

Reprezentacja Polski prowadzona przez Jerzego Brzęczka wzbudza wśród kibiców sporo emocji. Zarówno piłkarze jak i osoba selekcjonera często są na ustach wszystkich. I to niekoniecznie w pozytywnym świetle. Jednym z takich zawodników, którzy nie budzili entuzjazmu ani sympatyków kadry, ani ekspertów był Arkadiusz Reca. Nie przekonywał zarówno w biało-czerwonej koszulce, jak i w klubowych barwach. Obrońca zaczyna jednak powoli przekonywać wszystkich do siebie, a gol strzelony w meczu ze Spezią zdaje się to potwierdzać.

Jakub Błaszczykowski pławi się w niewyobrażalnych luksusach. Ma mieszkanie jak z bajki, kosztowało milionyJakub Błaszczykowski pławi się w niewyobrażalnych luksusach. Ma mieszkanie jak z bajki, kosztowało milionyCzytaj dalej

Reprezentacja Polski. Problem lewej obrony wreszcie rozwiązany?

Jakub Wawrzyniak kiedyś powiedział, że w reprezentacji Polski zastępuje piłkarza, którego nie ma. Wszyscy doskonale zdają sobie sprawę, jakim problemem przez lata była obsada lewej strony defensywy. Był to kłopot wielu trenerów, którzy szukali antidotum. Nie pomagał zasób kadrowy. O ile na wielu innych pozycjach, kadra mogła liczyć na piłkarzy reprezentujących solidny i wysoki poziom, tak w przypadku lewej obrony tak nie było.

Franciszek Smuda, przygotowujący reprezentację Polski aby rozwiązać problem, ściągnął z Niemiec Sebastiana Boenischa, obrońcę pochodzącego z Polski, ale wychowanego i piłkarsko ukształtowanego za naszą zachodnią granicą. Jego przygoda w kadrze trwała jednak krótko i ostatecznie nie można uznać go za zbawienie. Adam Nawałka także próbował sobie radzić i wyszło mu to całkiem dobrze. Przenominował Macieja Rybusa, nominalnego skrzydłowego na obrońcę. Podczas EURO 2016 na tej pozycji całkiem dobrze radził sobie Artur Jędrzejczyk. Były to jednak rozwiązania tymczasowe, niesprawdzone na dłuższą metę.

Gdy stery nad reprezentacją Polski objął Jerzy Brzęczek, on również postawił sobie za cel znalezienie lewego obrońcy dla drużyny narodowej. Wybór selekcjonera padł na zawodnika, którego doskonale znał z pracy w Wiśle Płock - Arkadiusza Recę. Piłkarz opuścił Polskę i przeniósł się Włoch, gdzie podpisał kontrakt z Atalantą. W rewelacyjnym klubie się jednak nie odnalazł i szukał swoich szans na wypożyczeniach. W reprezentacji również sobie nie radził. Był krytykowany i Jerzy Brzęczek porzucił pomysł gry Recą na koszt wystawiania na lewej stronie nominalnego prawego defensora Bartosza Bereszyńskiego.

Ostatnie miesiące pokazują, że jest promień nadziei. Wreszcie pojawili się naprawdę solidni kandydaci do gry na lewej obronie. Dla Macieja Rybusa to już naturalna pozycja, na której występuje od długiego czasu i to na wysokim poziomie. Młody talent z Legii Warszawa, Michał Karbownik, ostatnio wrócił w klubie na swoją normalną pozycję, czyli środek pola, ale pokazał, że na lewej obronie potrafi prezentować duży poziom. Wielu liczy także na Tymoteusza Puchacza z Lecha Poznań. Co najważniejsze, dobre noty zaczyna zbierać Arkadiusz Reca.

Polskie media właśnie podały druzgocącą wiadomość. Nie żyje Zbigniew Bemowski, kiedyś był idolem tysięcy PolakówPolskie media właśnie podały druzgocącą wiadomość. Nie żyje Zbigniew Bemowski, kiedyś był idolem tysięcy PolakówCzytaj dalej

Reprezentacja Polski. Gol Arkadiusza Recy

Polak nie ma szans na grę w Atalancie Bergamo, dlatego musi szukać minut w innych klubach. Obecnie gra w barwach Crotone. To już drugi zespół, do którego został wypożyczony. Ale to przede wszystkim pierwsza drużyna, w której mu dobrze idzie. Reca jest chwalony za swoje występy. Jest on pierwszym wyborem trenera Giovanniego Stroppy. Beniaminek Serie A okazał się dobrym miejscem dla niego.

Zagrał we wszystkich, dotychczasowych spotkaniach ligowych. Raz tylko wszedł z ławki. Było to w meczu otwierającym sezon z Milanem. Od tamtej pory cały czas jest w wyjściowej jedenastce i niewiele wskazuje na to, by jego sytuacja uległa zmianie.

Ostatnia kolejka była bardzo udana dla niego, ale przede wszystkim jego zespołu. Wygrana ze Spezią 4:1 było pierwszym zwycięstwem w tym sezonie. Beniaminek był na samym dnie tabeli z dwoma punktami, uzyskanymi w dwóch remisach. Reszta spotkań to porażki. Sobotnie zwycięstwo pozwoliło zbliżyć się do innych drużyn, ale to także mocny bodziec psychiczny dla piłkarzy.

Swój udział w zwycięstwie miał Arkadiusz Reca. Obrońca reprezentacji Polski zdobył ważną bramkę. 25-latek wyprowadził swój zespół na prowadzenie 2:1 w 49. minucie. Był to jego pierwszy gol na włoskich boiskach. Radość z bramki była ogromna. Potem jego koledzy dołożyli jeszcze dwa trafienia. Już teraz można mówić, że to dla piłkarza najlepszy sezon na Półwyspie Apenińskim. Oprócz premierowego gola, ma on na koncie dwie asysty, czyli tyle samo, ile w całych poprzednich rozgrywkach.

Zobacz także w naszych serwisach:

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News