Reprezentacja Polski Stadion
screen - youtube.com/ Polskie Radio
Autor Łukasz Kowalski - 13 Grudnia 2020

Media właśnie ujawniły, gdzie Polska zagra z Andorą. Kadra nie grała tam od wielu lat, aż trudno uwierzyć

Reprezentacja Polski już w marcu rozpocznie walkę w eliminacjach mistrzostw świata w Katarze. Biało-Czerwoni na początek eliminacji zagrają dwa wyjazdowe spotkania z Węgrami i Anglią oraz jedno domowe z Andorą. Wiadomo, że na razie Polacy nie będą mogli występować na Stadionie Narodowym, który pełni obecnie funkcję szpitala polowego. Mimo tego kadra pozostanie w Warszawie.

  • ⦁ Reprezentacja Polski w marcu rozpocznie eliminacje mistrzostw świata.
    ⦁ Wiosną Polacy zagrają tylko jedno domowe spotkanie, poza tym zagrają w Budapeszcie i w Anglii.
    ⦁ Na razie Biało-Czerwoni nie będą mogli grać na Stadionie Narodowym.
    ⦁ Kadra po ośmiu latach ma wrócić na inny z warszawskich obiektów.

Reprezentacja Polski wiosną rozpocznie rywalizację w eliminacjach mistrzostw świata w Katarze. Polacy w poniedziałek poznali swoich grupowych rywali. O miejsce na katarskim mundialu będą się bić z Anglią, Węgrami, Albanią, Andorą i San Marino.

Przed chwilą doszło do druzgocącego wypadku. Zginął słynny piłkarz, grał w reprezentacji swojego kraju, tragediaPrzed chwilą doszło do druzgocącego wypadku. Zginął słynny piłkarz, grał w reprezentacji swojego kraju, tragediaCzytaj dalej

Reprezentacja Polski nie rozpocznie eliminacji na Stadionie Narodowym

Biało-Czerwoni walkę o miejsce na mundialu rozpoczną 25 marca od wyjazdowego spotkania z Węgrami. Trzy dni później zagrają w Polsce z Andorą, a na zakończenie miesiąca pojadą walczyć o punkty do Anglii.

Po raz pierwszy od lat ośmiu lat Polacy o punkty w meczach eliminacyjnych nie będą walczyć na Stadionie Narodowym w Warszawie. Obecnie dom polskiej reprezentacji pełni funkcję szpitala polowego. Do wiosny raczej nie wróci do goszczenia imprez sportowych.

W związku tym mecz z Andorą będzie musiał się odbyć na innym stadionie. Jeszcze niedawno, zaraz po losowaniu grup, spekulowano, że kadra będzie rozgrywała spotkania na którymś z pozostałych wielkich obiektów w Chorzowie, Gdańsku, Poznaniu lub Wrocławiu.

- Wydaje mi się, że wiosną jakaś część kibiców jednak będzie mogła wejść na obiekt, więc nie przewidujemy grania na kameralnym, kilkunastotysięcznym obiekcie, tylko na jednym z większych stadionów - mówił sekretarz generalny PZPN, Maciej Sawicki w rozmowie z "Przeglądem Sportowym".

Brytyjskie media ostro po walce Wacha z Furrym. Padły słowa o Brytyjskie media ostro po walce Wacha z Furrym. Padły słowa o "horrorze", wszystko przez jedno zdarzenie (FOTO)Czytaj dalej

Reprezentacja Polski wróci na stadion Legii

Okazuje się, że w obliczu braku Stadionu Narodowego reprezentacja nie wyjedzie z Warszawy. Marcowy mecz z Andorą ma się odbyć na stadionie Legii Warszawa. Taką informację na Twitterze przekazał dziennikarz Roman Kołtoń na swoim kanale "Prawda Futbolu".

- W marcu 2021 r. w elim. MŚ reprezentacja Polski 25 zagra z Węgrami w Budapeszcie, 28 z Andorą na Legii, a 31 na Wembley z Anglią. Siedziba kadry na to zgrupowanie Double Tree by Hilton - komunikacyjnie Warszawa idealna, aby zdobyć 6 punktów. Co najmniej - napisał Kołtoń.

Gościem w programie dziennikarza był prezes PZPN-u Zbigniew Boniek. Prawdopodobnie stąd Kołtoń miał informacje o powrocie kadry na stadion Legii. Wciąż czekamy na oficjalne potwierdzenie tych informacji.

Reprezentacja Polski na stadion Wojskowych wróci po ośmiu latach przerwy. Po raz ostatni Biało-Czerwoni wystąpili na tym obiekcie tuż przed Euro 2012. Wtedy gładko 4:0 rozprawili się z... Andorą.

Polacy pozostałe siedem spotkań eliminacyjnych rozegrają dopiero jesienią. W PZPN liczą, że na te spotkania piłkarze będą mogli już wrócić na Stadion Narodowy. Do tego będą szanse na powrót kibiców na trybuny.

- Jesienią, kiedy będą się rozstrzygały losy kwalifikacji, kibice raczej w komplecie wrócą na obiekty. Taka przynajmniej mamy nadzieję. Szanse na to są na pewno większe niż już wiosną - stwierdził Sawicki w rozmowie z "Przeglądem Sportowym".

Zobacz także w naszych serwisach:

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News