Reprezentacja Polski
instagram.com/kamilstoch
Autor Mateusz Wysokiński - 14 Lutego 2020

Polscy skoczkowie przejdą specjalne testy. Badanie sprawdzi ich moc

Reprezentacja Polski w skokach narciarskich miała dzisiaj pokazać klasę w trakcie kwalifikacji do konkursu w Kulm. Zawodnicy mogli marzyć o dniu odpoczynku przed jutrzejszymi zawodami, jednak sztab kadry zdecydował się na wykorzystanie wolnego czasu w odpowiedni sposób. Skoczkowie zostali poddani testom, które sprawdzą ich moc i formę.

Reprezentacja Polski w skokach narciarskich ma przed sobą weekend pełen wyzwań. Skoczkowie chcą walczyć o jak najlepsze rezultaty w trakcie konkursu w Kulm, co nie będzie łatwe. W Austrii panują bowiem dość ciężkie warunki do skakania, przez co dzisiejsze kwalifikacje musiały zostać odwołane. Aby sportowcy nie tracili czasu, sztab reprezentacji zdecydował się na przeprowadzenie skoczkom odpowiednich testów, które stwierdzą, w jakiej kondycji znajdują się skoczkowie z Polski.

Organizatorzy podjęli decyzję ws. skoków w Tauplitz. Tego obawiali się kibiceOrganizatorzy podjęli decyzję ws. skoków w Tauplitz. Tego obawiali się kibiceCzytaj dalej

Reprezentacja Polski. Specjalne testy dla sportowców

Testami, jakie przeprowadzą sportowcy są badania prowadzone przez doktora Harlada Pernitscha. Testy na platformach dynamometrycznych określają fizyczną formę sportowców i określają, czy sportowcy nie są zmęczeni. Metoda jest bardzo popularna wśród światowych skoczków, a sama kadra reprezentacji Polski odbywa dorocznie około dwóch-trzech testów tą metodą. Zdaniem Adama Małysza, przerwa od zawodów jest wprost idealnym czasem, aby spotkać się z cenionym specjalistą.

- Do tego wykorzystujemy takie okazje jak ta. Doktor Pernitsch mieszka koło Innsbrucku, więc mamy dogodną okazję do spotkania. Wynik testu pojawia się od razu. Nie trzeba czekać. Szybko wiemy, czy zawodnik jest świeży, czy potrzebuje odpoczynku. W tym drugim przypadku zmieniamy mu trening – przybliża dyrektor w Polskim Związku Narciarskim, Adam Małysz.

Media zadrwiły z Krzysztofa Piątka. Nadały mu nowy pseudonimMedia zadrwiły z Krzysztofa Piątka. Nadały mu nowy pseudonimCzytaj dalej

Testy są chwalone przez specjalistów na całym świecie

Wielkim miłośnikiem metody Pertnischa pozostaje obecny selekcjoner reprezentacji Niemiec, a były opiekun polskiej kadry - Stefan Horngacher. Trener zaznacza, że badania pomagają skoczkom i sztabom reprezentacji w dostosowaniu jak najlepszego treningu.

– Jako jeden z pierwszych, około 20 lat temu, zaczął badania nad technologią i fizjologią w skokach narciarskich. Ponadto jest jednym z niewielu specjalistów, którzy koncentrują się wyłącznie na skokach – charakteryzował rodaka Stefan Horngache.

Zobacz także:

  1. Nowe godziny skoków narciarskich w Bad Mitterndorf. Pogoda płata figle organizatorom
  2. Media zadrwiły z Krzysztofa Piątka. Nadały mu nowy pseudonim
  3. Pele ma problemy zdrowotne. Król futbolu ujawnia prawdę
  4. Znany dziennikarz sportowy odchodzi z Polsatu. Pracował w stacji prawie 20 lat
  5. Oficjalnie: Vital Heynen zawieszony przed władze. Drużyna będzie musiała poradzić sobie bez niego
  6. Dramatyczne doniesienia od rodziny Kamila Glika. Zmarł zbyt wcześnie, ogromna strata

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News