Reprezentacja Polski
YouTube Łączy nas piłka
Autor Piotr Mika - 14 Sierpnia 2020

Z ostatniej chwili. Jerzy Brzęczek powołał piłkarzy reprezentacji Polski, są duże niespodzianki

Reprezentacja Polski szykuje się do pierwszych spotkań od wybuchu pandemii koronawirusa. Selekcjoner naszej kadry, Jerzy Brzęczek, ogłosił zagraniczne powołania na wrześniowe mecze Ligi Narodów. Kilka nazwisk obecnych na liście powołanych może zaskoczyć.

Reprezentacja Polski w piłce nożnej całkiem niedługo rozpocznie zmagania grupowe w drugiej edycji Ligi Narodów. Dwa pierwsze mecze zaplanowane zostały na początek września, więc selekcjoner Jerzy Brzęczek rozesłał już powołania zagraniczne na nadchodzące spotkania.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Znany polityk twierdzi, że jest spokrewniony z Robertem Lewandowskim. Nikt nawet nie zdawał sobie sprawy, oniemieliśmy
  2. 13 osób rannych, nad miastem unosił się ogień. Zagraniczne media pokazały porażające zdjęcia
Marcin Najman nie wytrzymał. Zwrócił się do tysięcy Polaków z apelem, nie mógł dłużej siedzieć w spokojuMarcin Najman nie wytrzymał. Zwrócił się do tysięcy Polaków z apelem, nie mógł dłużej siedzieć w spokojuCzytaj dalej

Reprezentacja Polski na Ligę Narodów, są niespodzianki

Jerzy Brzęczek powołał na wrześniowe mecze z Holandią oraz Bośnią i Hercegowiną 23 zawodników grających poza granicami naszego kraju, a kolejnych czterech wpisanych jest na listę rezerwową. Już przy powołaniach bramkarzy jest pewne zaskoczenie. Pewniakami do kadry są oczywiście Wojciech Szczęsny oraz Łukasz Fabiański. Numerem trzy jest aktualnie Łukasz Skorupski, który regularnie broni we włoskiej Bolognii, gdzie prezentował ostatnio równy poziom.

Zaskoczeniem jest obecność czwartego bramkarza, Bartłomieja Drągowskiego. W ciągu ostatniego półtora roku zawodnik ten mocno rozwinął się w Empoli oraz Fiorentinie, a w minionym sezonie był jednym z najlepszych zawodników tej drużyny. Nie dostawał on jednak powołań do dorosłej kadry, ponieważ odmówił wyjazdu na zgrupowanie reprezentacji młodzieżowej. Najwyraźniej jego banicja dobiegła końca.

W formacji obronnej nie ma większych niespodzianek: Bednarek, Bereszyński, Glik, Kędziora, Rybus, Reca i Walukiewicz to zawodnicy, którzy regularnie w ostatnim czasie występowali w swoich klubach i są w odpowiedniej dyspozycji.

Prywatna tragedia reprezentantki Polski. Nagle musi zakończyć karierę, wyjątkowo przykrePrywatna tragedia reprezentantki Polski. Nagle musi zakończyć karierę, wyjątkowo przykreCzytaj dalej

Kibice zawiedzeni. Zabrakło piłkarza, którego chcieli za wszelką cenę

W pomocy ponownie zobaczymy zawodników, których mogliśmy oglądać w poprzednich spotkaniach: Frankowski, Góralski, Grosicki, Kądzior, Klich, Krychowiak, Linetty, S. Szymański oraz Zieliński. Nawiększym zaskoczeniem jest powołanie Góralskiego, który zawsze prezentował pewien poziom w kadrze, ale ostatnio występuje w słabszej lidze kazachskiej. Niektórych kibiców ucieszy pewnie powrót Karola Linettego, który nie potrafił przełożyć dobrej dyspozycji z klubu na kadrę, ale dostał od selekcjonera kolejną szansę.

W ataku niespodzianek już nie ma, powołania otrzymali Lewandowski, Milik oraz Piątek, najlepsi obecnie na swojej pozycji gracze, choć zarówno Milik jak i Piątek nie rozpieszczali formą na koniec sezonu. Na liście rezerwowej znaleźli się natomiast Buksa, D. Szymański, Cionek oraz Żurkowski, ciekawić może brak uwzględnienia w planach selekcjonera Karola Świderskiego. Napastnik PAOK Saloniki był prawdziwą gwiazdą ligi i wielu eskpertów i dziennikarzy wprost domagało się powołania byłego gracza Jagielloni. Czekamy jeszcze na ogłoszenie powołań krajowych, które powinno zostać ogłoszone niedługo.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wielki bank ukarany finansowo. Klienci odzyskają część pieniędzy
  2. Wybuch w Bejrucie. Nowe nagranie w slow motion prezentuje prawdziwą siłę zniszczeń
  3. Znany polski bramkarz oświadczył się prawdziwej piękności. Jej odważne zdjęcia rozpalą każdego (FOTO)
  4. Nie żyje wybitny polski olimpijczyk. Zdobył mnóstwo medali, był jedną z legend
  5. Tomasz Hajto po raz kolejny zbłaźnił się na wizji. Tym razem przekroczył już wszelkie granice absurdu (WIDEO)
  6. Dramatyczne nagranie - Trzech motocyklistów zabitych przez linę holowniczą

WYBORNE KOTLETY - NAJLEPSZY PRZEPIS

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News