Reprezentacja Polski
Zestadionu.pl
Autor Piotr Mika - 14 Października 2020

Kapitalny występ Polaków na mistrzostwach Europy. Biało-Czerwoni zdobyli aż 17 medali

Reprezentacja Polski w kolarstwie torowych pokazała się z bardzo dobrej strony na niedawno zakończonych mistrzostwach Europy młodzieżowców i juniorów. Nasi zawodnicy zdobyli aż 17 medali w wielu różnych konkurencjach, dając nam powody do dumy.

Reprezentacja Polski poradziła sobie bardzo dobrze na zakończonych niedawno MME w kolarstwie torowym. W ostatnim dniu zawodów Polacy poprawili swój dorobek o kilka medali, w tym jeden złoty, ostatecznie kończąc klasyfikację z 17 krążkami.

1. Światowe media podały druzgocącą informację. Cristiano Ronaldo ma koronawirusa
  2. Jeden detal na banknocie 100 zł może sprawić, że się nieźle wzbogacisz. Kolekcjonerzy polują na nie od dawna
  3. Justyna Żyła ośmieszyła Piotra Żyłę na oczach całej Polski? Chodzi o jej zdjęcia, fani nie mają wątpliwości (FOTO)
Adam Małysz został publicznie oskarżony przez byłego trenera. Miał być chciwy i oszukiwać, padły mocne słowaAdam Małysz został publicznie oskarżony przez byłego trenera. Miał być chciwy i oszukiwać, padły mocne słowaCzytaj dalej

Reprezentacja Polski odniosła niemały sukces

We włoskiej Fiorenzuoli odbywały się w ostatnich dniach mistrzostwa Europy młodzieżowców i juniorów w kolarstwie torowym. Polacy ostatecznie sięgnęli po 17 medali - trzy złote, osiem srebrnych i sześć brązowych.

Zawody zakończyły się we wtorek i tego dnia mistrzynią Europy juniorek w omnium została Nikola Wielowska, dla której był to już czwarty medal w tych zawodach. Oprócz niej ostatniego dnia medale zdobywali także: Nikola Sibiak i Nikola Seremak, zajmując drugie i trzecie miejsce w keirinie zawodniczek do lat 23, Wiktoria Pikulik, która w tej samej kategorii wiekowej zajęła drugie miejsce w omnium, oraz Mateusz Sztrauch będący trzeci w keirinie młodzieżowców.

Narzeczona Artura Szpilki pokazała się roznegliżowana w sieci. Fani oszaleli, zdjęcie tylko dla dorosłych (FOTO)Narzeczona Artura Szpilki pokazała się roznegliżowana w sieci. Fani oszaleli, zdjęcie tylko dla dorosłych (FOTO)Czytaj dalej

Młodzi Polacy przywieźli worek medali

W poprzednich dniach zawodów złoto dla reprezentacji zdobywali: Bartosz Rudyk w scratchu młodzieżowców oraz juniorki w sprincie drużynowym: Nikola Wielowska, Joanna Błaszczak i Natalia Nieruchalska.

Srebro zaś wywalczyli: Tomasz Burawski, Maciej Fąk, Tomasz Grzesiak i Adam Janeczek w sprincie drużynowym juniorów, Nikola Wielowska w scratchu juniorek, Zuzanna Olejniczak w wyścigu na dochodzenie juniorek, Adam Woźniak w wyścigu eliminacyjnym juniorów, Tomasz Burawski w sprincie indywidualnym juniorów oraz Nikola Wielowska i Zuzanna Olejniczak w madisonie juniorek.

Brązowe medale zdobywali: Karolina Kumięga, Karolina Lipiejko, Wiktoria Pikulik i Anna Sagan w wyścigu drużynowym na dochodzenie, Wiktoria Pikulik i Patrycja Lorkowska w madisonie, Paulina Petri, Nikola Sibiak i Nikola Seremak w sprincie drużynowym oraz Bartosz Rudyk i Filip Prokopyszyn w madisonie - wszyscy w kategorii młodzieżowej. Ostatecznie reprezentacja Polski z 17 medalami na koncie (3-8-6) zajęła piąte miejsce w klasyfikacji medalowej, którą wygrali Niemcy.

Źródło: PAP

3. Narzeczona Artura Szpilki pokazała się roznegliżowana w sieci. Fani oszaleli, zdjęcie tylko dla dorosłych (FOTO)
  4. Wielka tragedia obiegła świat. Uwielbiana legenda przegrała z ciężką chorobą, wychowała całe miliony
  5. Mariusz Pudzianowski wygadał się przed tysiącami Polaków. Jest w związku, wszystko ogłosił w sieci
  6. Gwiazda disco polo śpiewa ze swoją babcią na weselu. Zdarzenie całkowicie rozbroiło internautów