Reprezentacja Polski Bośnia
Beata Zawadzka/East News
Autor Łukasz Kowalski - 14 Października 2020

Reprezentacja Polski rozbiła rywali. Dominacja drużyny, Lewandowski rządził i dzielił

Reprezentacja Polski w wielkim stylu pokonała reprezentację Bośni i Hercegowiny w meczu czwartej kolejki Ligi Narodów. Dawno Polacy nie zagrali tak dobrze w meczu o stawkę. Polacy pewnie pokonali Bośniaków 3:0. Na taką grę reprezentacji Polski długo czekali kibice Biało-Czerwonych.

Reprezentacja Polski przystępowała do meczu z Bośnią i Hercegowiną jako zdecydowany faworyt. Polacy wygrali pierwszy mecz w Zenicy 2:1 i w środę potwierdzili swoją przewagę nad piłkarzami z Bałkanów. Na szczęście w drużynie Biało-Czerwonych wystąpił Robert Lewandowski, który po niedzielnym meczu z Włochami narzekał na uraz kostki.

1. Światowe media podały druzgocącą informację. Cristiano Ronaldo ma koronawirusa
  2. Niemal 74 tys. Polaków dostanie ekstra pieniądze od ZUS. Niektórzy nawet po 12 786 zł
  3. Justyna Żyła ośmieszyła Piotra Żyłę na oczach całej Polski? Chodzi o jej zdjęcia, fani nie mają wątpliwości (FOTO)
Anna Lewandowska zadziwiła tysiące Polaków. Nagle, zaczęła się śmiać z samej siebie (FOTO)Anna Lewandowska zadziwiła tysiące Polaków. Nagle, zaczęła się śmiać z samej siebie (FOTO)Czytaj dalej

Reprezentacja Polski w wielkim stylu ograła Bośnię

Od początku meczu wszystko w grze reprezentantów Polski wyglądało tak, jak powinno. Biało-Czerwoni mieli wyraźny pomysł na pokonanie Bośniaków. Chociaż już w pierwszych minutach kolegów musiał ratować Wojciech Szczęsny po mocnym strzałem z dystansu Miralema Pjanicia.

Ta sytuacja zadziała na podopiecznych Jerzego Brzęczka orzeźwiająco. W pierwszej połowie Bośniacy nie byli w stanie stworzyć żadnej klarownej sytuacji. Wpływ na to miała też szybko zarobiona czerwona kartka przez Anela Ahmedhodzic, który faulem powstrzymał Lewandowskiego wychodzącego na czystą pozycję.

Polacy widocznie bawili się grą. Okazję na strzelenie gola miał kapitan kadry, ale po koronkowej akcji Karola Linettego i Jacka Góralskiego, posłał piłkę nad poprzeczką z trzech metrów. Później jeszcze Lewandowski trafił w słupek, ale w 40 minucie już się nie pomylił i wyprowadził Polaków na prowadzenie.

Ozdobą meczu była akcja poprzedzająca drugą bramkę Biało-Czerwonych. Polacy szybko wymienili kilka podań przed bramką Bośniaków i Linetty strzałem głowa wykorzystał dośrodkowanie Lewandowskiego. Obrońcy i bramkarz Bośni nie mieli szans przy tak dokładnym rozegraniu Polaków.

Kamil Stoch i Piotr Żyła skończą niebawem kariery? Jest oficjalne stanowisko skoczków, cała Polska czekałaKamil Stoch i Piotr Żyła skończą niebawem kariery? Jest oficjalne stanowisko skoczków, cała Polska czekałaCzytaj dalej

Wspaniały mecz Biało-Czerwonych

W drugiej połowie Polacy dalej prezentowali swoją świetną grę. Już w 52' minucie, kolejna składna akcja przyniosła bramkę Biało-Czerwonych. Znowu strzelił Lewandowski, który wykorzystał dokładne dogranie Klicha. Widocznie Bośniacy po trzecim golu stracili ochotę na dalszą grę.

Polacy zaczęli się bawić grą. Pojawiły się śmiałe zagrania, piętki ze strony naszych reprezentantów. Świetne zawody rozgrywał Klich, który kolejnymi zagraniami przeszywał linię obrony rywali. Wielkie problemy z Kamilem Jóźwiakiem miał defensor Arsenalu Londyn Sead Kolasinać.

Ostanie minuty spotkania to całkowita kontrola gry przez Polaków. Podopieczni trenera Brzęczka nie forsowali już tempa i spokojnie rozgrywali piłkę na połowie Bośniaków. Dawno Polacy nie prezentowali się tak okazale w meczu o punkty. Polacy po wygranej z Włochami awansowali na pozycję lidera grupy 1 dywizji A.

Polska - Bośnia i Hercegoina 3:0 (2:0) 40', 52' Lewandowski, 45' Linetty
Polska: Szczęsny - Kędziora (72' Bereszyński), Glik, Bednarek ż, Reca, Góralski, Linetty, Jóźwiak (72' Karbownik), Klich ż (64' Piątek), Grosicki (64' Kądzior), Lewandowski (58' Milik).
Bośnia i Hercegowina: Sehić - Cipetić, Ahmedhodzic 15' cz., Sanicanin, Kolasinac ż - Cimriot, Hadziahmetović (74' Hajradinović ż), Pjanić ż (33' Hadzikadunic) - Visca (58' Gojak), Dżeko (58' Prevljak), Krunić (73' Milosević)

3. Narzeczona Artura Szpilki pokazała się roznegliżowana w sieci. Fani oszaleli, zdjęcie tylko dla dorosłych (FOTO)
  4. Wielka tragedia obiegła świat. Uwielbiana legenda przegrała z ciężką chorobą, wychowała całe miliony
  5. Mariusz Pudzianowski wygadał się przed tysiącami Polaków. Jest w związku, wszystko ogłosił w sieci
  6. Twoje meble mogą być warte więcej niż myślisz. Możesz śmiało zamienić je na nowe