reprezentacja Polski
instagram.com/jacekgóralski
Autor Mateusz Wysokiński - 15 Stycznia 2020

Ulubieniec kibiców reprezentacji Polski znalazł nowy klub. Fani są oburzeni

Reprezentacja Polski szykuje się do najważniejszego sprawdzianu w tym roku, jakim będzie udział w piłkarskich mistrzostwach Europy. Jeden z kadrowiczów Jerzego Brzęczka zdecydował się na opuszczenie swojego klubu i obrał dość egzotyczny kierunek. Taka decyzja może mu utrudnić dalsze powołania do drużyny narodowej.

Reprezentacja Polski mogła czerpać z jego gry wiele radości w trakcie jesiennych meczów eliminacyjnych. Niestety, jeden z ważnych elementów układanki Jerzego Brzęczka zmienił klub i przeszedł do dość egzotycznej ligi. Taki kierunek transfery jest co prawda atrakcyjny dla piłkarza pod względem zarobkowym, niemniej selekcjoner może nie chcieć powoływać zawodnika, który nie ma do czynienia z europejską piłką na najwyższym poziomie. Kibice reprezentacji są wściekli, że tak ważny dla kadry zawodnik może wypaść z obszaru zainteresowań Jerzego Brzęczka.

Podolski zdradził, gdzie zagra? To zdjęcie mówi wszystko (FOTO)Podolski zdradził, gdzie zagra? To zdjęcie mówi wszystko (FOTO)Czytaj dalej

Reprezentacja Polski. Czołowy gracz zmienia klub

Piłkarzem, który zdecydował się na opuszczenie swojej drużyny, jest Jacek Góralski. Defensywny pomocnik drużyny mistrza Bułgarii - Ludogorca Razgrad szukał drużyny po tym, jak nie mógł dłużej liczyć na grę w pierwszym zespole. Zainteresowanie Polakiem pojawiło się ze strony przedstawicieli tureckiej Superlig i amerykańskiej MLS. Jednak to Kajrat Ałmaty, drużyna z Kazachstanu, miała być najbardziej w guście zawodnika.

Piłkarz zdecydował się na podpisanie 2,5 letniego kontraktu, na którym zarobi miliony złotych. Na transfer namawia jego menadżer, były piłkarz reprezentacji Polski i Bastii - Mariusz Piekarski. Według doniesień medialnych zawodnik miał już podpisać kontrakt, chociaż nie został on jeszcze oficjalnie potwierdzony przez media klubowe.

Góralski w Kazachstanie przestanie otrzymywać powołania?

Wydawać się może, że Jacek Góralski wybierając Kazachów, przekreślił swoje szanse na dalszą grę w reprezentacji Polski. Jerzy Brzęczek nie pała miłością do piłkarzy, którzy wybierają dalekie Polsce miejsca do gry i przez pewien czas miał problem z powoływaniem skrzydłowego Chicago Fire - Przemysława Frankowskiego. O ile jednak amerykańska MLS stoi na wysokim poziomie piłkarskim, o tyle liga kazachska, nie ma za dobrej reputacji.

Strata Góralskiego w kadrze zmusi Jerzego Brzęczka do przemyślenia pozycji defensywnego pomocnika w reprezentacji. Do tej pory były gracz Jagiellonii Białystok był pewną opcją trenera, jednak w związku z jego grą w Kajmarze, drużyna będzie musiała być wzmocniona przez kogoś innego. Na pozycji Góralskiego mogą grać Karol Linetty z Sampdorii albo Dominik Furman z Wisły Płock. Możliwe, że któryś z tych piłkarzy znajdzie się w drużynie desygnowanej na mistrzostwa.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Podolski zdradził, gdzie zagra? To zdjęcie mówi wszystko (FOTO)
  2. Klub Ekstraklasy nad przepaścią. Władze miejskie wycofują wsparcie, kibice wstrzymali oddech
  3. Potwierdziły się najgorsze przypuszczenia w sprawie kontuzji reprezentanta Polski. Prawdziwy dramat
  4. Znamy najbogatszy klub świata. TVN podaje niesamowite informacje
  5. TVP bez Roberta Lewandowskiego. Kibice w Polsce będą oburzeni
  6. Wielu Polaków chciało mu pomóc. Niestety, nie żyje Patryk

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News