Reprezentacja Polski
youtube.com/sport.pl
Autor Mateusz Wysokiński - 15 Kwietnia 2020

Franciszek Smuda przypomniał o sobie w najgorszy z możliwych sposóbów. Twierdzi, że był lepszy od Nawałki

Reprezentacja Polski w piłkę nożną dopiero od niedawna uznawana jest za drużynę, która się liczy na europejskiej arenie. Dużo kibiców mówi, że architektem sukcesu był Adam Nawałka, jednak nie wszyscy w to wierzą. Szczególnie Franciszek Smuda, który kierował kadrą na Euro 2012 mówi, że jego drużyna narodowa była o wiele lepsza. Nie da się ukryć, że takie słowa mogą być wielkim zaskoczeniem.

Reprezentacja Polski w piłkę nożną dopiero niedawno stała się drużyną, z którą zaczął się liczyć każdy w Europie. Polska kadra, która od czasów Pawła Janasa nie potrafiła zakwalifikować się na duży turniej odzyskała spokój przy Adamie Nawałce, który z powodzeniem prowadził drużynę na Euro 2016 i odszedł dopiero po rozczarowującym mundialu w Rosji. Mimo że Nawałka ma na swoim koncie bardzo dużo osiągnięć, to Franciszek Smuda uważa się za lepszego selekcjonera. Te słowa wzbudziły szok i niedowierzanie wśród miłośników piłki nożnej w naszym kraju.

Robert Kubica szpanuje swoimi samochodami. Luksus, o którym może marzyć każdy (ZDJĘCIA)Robert Kubica szpanuje swoimi samochodami. Luksus, o którym może marzyć każdy (ZDJĘCIA)Czytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Ekstraklasa szykuje się do powrotu. Jest terminarz i data wznowienia rozgrywek
  2. Sanepid opublikował miejsca w których Polacy zarażają się wirusem. Wizyty w niektórych nie możesz uniknąć

Reprezentacja Polski. Franciszek Smuda ma się za lepszego selekcjonera niż Adam Nawałka.

Smuda, który jako pierwszy od czasów Janasa zagrał na europejskim turnieju. Drużyna pod kierownictwem byłego szkoleniowca Lecha i Widzewa zagrała na Euro 2012 w grupie z Czechami, Grecją i Rosją. Mimo że była to jedna z najłatwiejszych grup w europejskim czempionacie, to Smudzie nie udało się osiągnąć za wiele i tuż po turnieju podziękowano mu za pracę z drużyną. Mimo to, trener Smuda ma się za osobę lepszą od Nawałki.

- Kilka miesięcy temu spotkałem trzech panów, którzy mówili "trenerze, u pana na Euro do końca były emocje, a teraz po 20 minutach na mundialu w Rosji było już po zabawie - mówi były szkoleniowiec ekstraklasowego Górnika Łęczna.

Nie żyje wielka postać włoskiego futbolu. Był przyjacielem Zbigniewa BońkaNie żyje wielka postać włoskiego futbolu. Był przyjacielem Zbigniewa BońkaCzytaj dalej

Nawałka dysponował lepszymi zawodnikami

Zdaniem Smudy, krytyka na jego szkolenie reprezentacji jest przesadzona, gdyż nie miał tak dobrych piłkarzy, jak Adam Nawałka. Szkoleniowiec zasugerował, że gdyby posiadał tak dobrych piłkarzy, to byłby w stanie grać tak, jak drużyna za czasów Nawałki.

- Niech każdy pomyśli, ilu młodych piłkarzy można było wtedy powołać. Był taki moment po odejściu Beenhakkera, gdy nie było takich zawodników. Później widziałem, jaką kadrę posiadał Adam Nawałka. Ilu teraz we Włoszech gra młodych, utalentowanych zawodników? Jak kiedyś grał jeden, to już był wielki sukces - podkreśla Smuda.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wojciech Cejrowski podał swój dokładny plan na pokonanie koronawirusa. Ostre słowa wobec rządu
  2. Kto nie musi zasłaniać ust? Jest najnowszy rządowy dokument, wszystko wyjaśnia
  3. Nie żyje wielka postać włoskiego futbolu. Był przyjacielem Zbigniewa Bońka
  4. Znany trener skoków narciarskich zaginął. Topnieje nadzieja na odnalezienie
  5. Franciszek Smuda tłumaczy się z klęski na Euro. Były selekcjoner wskazał winnych
  6. Ograniczenia z powodu pandemii nawet do 2022? Naukowcy nie mają wątpliwości

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News