Reprezentacja Polski srebro
PZPS
Autor Piotr Bernaciak - 15 Października 2019

Polacy ze srebrem Pucharu Świata! Medal wywalczony w wielkim stylu, piękne zwycięstwo

Reprezentacja Polski zdołała wywalczyć sobie dziś drugie miejsce w tegorocznym Pucharze Świata. Biało-czerwoni rozgromili kolejnego rywala, nie dając mu szans. Taka gra ze strony naszych siatkarzy mogła się podobać.

Reprezentacja Polski już od kilku dni wiedziała, że nie ma nawet matematycznych szans na zajęcie pierwszego miejsca w Pucharze Świata. Turniej rozgrywany w tym roku w Japonii padł łupem drużyny narodowej Brazylii. Wszystko rozstrzygnął tak naprawdę bezpośredni mecz pomiędzy tymi drużynami, który Polacy przegrali 2:3. Styl gry był jednak obiecujący i dawał nadzieję na lepsze rezultaty w kolejnych meczach.

Polakom pozostawała już tylko walka o zapewnienie sobie drugiego miejsca w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Za sprawą dzisiejszego wysokiego zwycięstwa udało się wywalczyć srebrny medal. Podopieczni Vitala Heynena pokonali wysoko Iran i nie muszą się już martwić o miejsce w tabeli. Dzisiejsze zwycięstwo bardzo spodobało się kibicom, jednak trudno było oczekiwać innego rezultatu.

700. gol w karierze Cristiano Ronaldo. Nie będzie jednak wspominał tego meczu dobrze700. gol w karierze Cristiano Ronaldo. Nie będzie jednak wspominał tego meczu dobrzeCzytaj dalej

Reprezentacja Polski pokonała Iran

Już przed meczem było wiadomo, że każde zwycięstwo zapewni nam srebrny medal, a porażka w jakimkolwiek wymiarze dawała nam pewny brązowy medal. Vital Heynen był więc przekonany, że wystawienie na to spotkanie optymalnego i najsilniejszego składu jest dobrym pomysłem. Trzeba przyznać, że nasz trener się nie pomylił, bo Irańczycy wystąpili w rezerwowym składzie personalnym.

Nasza drużyna była do bólu skuteczna i wykorzystała niższą klasę rywali. Dzięki dzisiejszemu triumfowi Polacy zapewnili sobie czwarty medal z rzędu na najważniejszych imprezach w świecie siatkówki. Żaden kibic orientujący się w tej dyscyplinie nie ma już wątpliwości, że Biało-czerwoni należą do najlepszych reprezentacji na świecie. Nie zanosi się na to, by miało się to zmienić w najbliższych latach.

Reprezentacja Polski ze srebrnym medalem

Przez ostatnie kilka tygodni reprezentacja Polski dawała naszym kibicom wiele radości, najpierw na mistrzostwach Europy, a następnie w Pucharze Świata. Oba te turnieje trzeba nazwać bardzo przyzwoitymi w naszym wykonaniu. Pozostaje nam mieć nadzieję, że takie wyniki będą utrzymywać się jeszcze przez dłuższy czas.

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News