Reprezentacja Polski Czarnogóra
Autor Piotr Bernaciak - 17 Września 2019

Kolejne wielkie zwycięstwo Polaków! Nasi reprezentanci zdeklasowali Czarnogórę

Reprezentacja Polski zaliczyła kolejne wielkie zwycięstwo. Biało-czerwoni pokonali reprezentację Czarnogóry w wielkim stylu, gromiąc rywali. Ich gra zasługuje na pochwałę.

Reprezentacja Polski radzi sobie świetnie na trwających mistrzostwach Europy. Biało-czerwoni wygrali trzy pierwsze spotkania i zapewnili sobie awans do ćwierćfinału. Dzisiejszy mecz miał być jednym z najprostszych spośród wszystkich grupowych pojedynków. Nasi zawodnicy mieli bowiem mierzyć się z Czarnogórą, czyli jedną z najsłabszych drużyn w naszej grupie.

Zawodnicy prowadzeni przez Vitala Heynena pokonali rywali aż 3:0, nie dając im żadnych szans. W każdym momencie meczu dominacja naszej drużyny narodowej była widoczna, nasi siatkarze zagrali tak, jak na faworytów przystało. Widać było, że autsajderzy turnieju mierzyli się z mistrzami świata, którzy kroczą po triumf w europejskim czempionacie. Nie daliśmy Czarnogórcom żadnych szans.

Reprezentacja Polski zapewniła sobie awans. Na kogo może trafić w ćwierćfinale?Reprezentacja Polski zapewniła sobie awans. Na kogo może trafić w ćwierćfinale?Czytaj dalej

Reprezentacja Polski pokonała Czarnogórę

Najprostszym setem był ten, który otwierał spotkanie. Rywale zdobyli w nim zaledwie dziesięć punktów. Trudno wytłumaczć aż tak słabą skuteczność pod siatką. Przeciwnicy mieli problemy, by poradzić sobie z tremą, która towarzyszyła im w meczu z mistrzami świata. Poprawę było widać w kolejnych partiach, które nie były do tego stopnia zdominowane. Set otwierający mecz przypominał jednak mecz reprezentacji z drużyną amatorów.

W kolejnych setach Czarnogórcy zdobywali po 17 i 19 punktów, ale nadal nie potrafili odpowiedzieć na naszą doskonałą grę. Mecz trwał zaledwie 80 minut, co wskazuje na kompletną dominację Polaków. W żadnym momencie spotkania nie musieliśmy martwić się o kolejne punkty dla naszej reprezentacji, która zapewniła już sobie awans do ćwierćfinałów mistrzostw Europy.

Teraz Polaków czeka walka z Ukrainą, w której mogą zapewnić sobie fotel lidera grupy A na zakończenie tej fazy rozgrywek. Jeżeli tak się stanie, w ćwierćfinale zagramy z czwartą drużyną grupy B.