Rerpezentacja Polski Dziura
Pixabay
Autor Łukasz Kowalski - 17 Października 2020

Nie żyje reprezentant kraju i mistrz Polski. Był prawdziwą legendą, fani pogrążyli się w żałobie

Reprezentacja Polski poniosła ogromną stratę. Media z Gdańska poinformowały, że zmarł wybitny gracz klubu z Pomorza, a także uczestnik mistrzostw świata z kadrą Biało-Czerwonych. Przez lata zdobywał medale mistrzostw Polski.

Reprezentacja Polski poniosła wielką stratę. Regionalne media z Gdańska poinformowały, że 7 października w wieku 79. lat zmarł były zawodnik Wybrzeża Gdańsk i reprezentacji Polski Marian Dziura. Przez lata należał do jednych z najlepszych piłkarzy ręcznych występujących w polskich halach.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Robert Lewandowski został wybrany najlepszym na świecie. Odstawił wielkiego Leo Messiego, pękamy z dumy
  2. Godziny otwarcia wszędzie będą dłuższe? Nowe restrykcje zmuszają do podejmowania konkretnych kroków
  3. Zbigniew Boniek zdradził Polakom prawdę. Chodzi o przerwanie Ekstraklasy, scenariusz jest dramatyczny
Dom Jakuba Błaszczykowskiego to prawdziwy pałac. Mało kto jest sobie w stanie na to pozwolić, luksusy za milionyDom Jakuba Błaszczykowskiego to prawdziwy pałac. Mało kto jest sobie w stanie na to pozwolić, luksusy za milionyCzytaj dalej

Reprezentacja Polski poniosła wielką stratę

Dziura już od najmłodszych lat wykazywał wielki talent do gry w piłkę ręczną. W 1955 roku zdobył wicemistrzostwo Polski szkolnych zespołów w odmianie 11-osobowej. W 1960 roku dołączył do GKS Wybrzeże Gdańsk. Przez lata stanowił o sile tego klubu i zapisał w nim swoją przepiękną historię.

Przez lata Dziura należał do najważniejszych zawodników drużyny z Gdańska. W barwach Wybrzeża zdobył aż pięć medali mistrzostw Polski. Największym sukcesem byłego piłkarza ręcznego było tytuł mistrza kraju wywalczony w 1966 roku. Do tego ma w kolekcji dwa srebrne medale (1967 i 1968) i dwa brązowe (1965 i 1969).

Swoją świetną postawą w drużynie z Gdańska zasłużył na powołanie do reprezentacji Polski. Pojechał nawet z kadrą na mistrzostwa świata we Francji w 1970 roku. Biało-Czerwoni na francuskim turnieju zostali sklasyfikowani na miejscach 13-16. Bilans Dziuby w reprezentacji nie jest imponujący. Wystąpił w zaledwie sześciu spotkaniach, w których strzelił pięć goli.

Sensacyjna wiadomość z ostatniej chwili. Kamil Stoch wycofał się z mistrzostw, wszystko przez stan zdrowiaSensacyjna wiadomość z ostatniej chwili. Kamil Stoch wycofał się z mistrzostw, wszystko przez stan zdrowiaCzytaj dalej

Zmarł uczestnik mistrzostw świata

- Z głębokim żalem zawiadamiamy, że w wieku 79 lat zmarł Marian Dziura, mistrz Polski (1968), kapitan GKS Wybrzeże Gdańsk, reprezentant kraju, uczestnik mistrzostw świata we Francji w roku 1970 - napisał po śmierci zawodnika Związek Piłki Ręcznej w Polsce.

Dwa lata po występie na mistrzostwach świata we Francji zakończył karierę sportową. Przez kilkadziesiąt lat zajmował się sadownictwem. W jego uprawach królowały jabłka. - To piękny epizod w moim życiu, który jednak skończył się wraz z moimi przenosinami do Starogrodu gdzie przejąłem nadzór nad sadem mojego teścia - mówił dziura w rozmowie z Portalem Wysokich Plonów w 2016 roku.

W 50. rocznicę wywalczenia tytułu mistrza Polski otrzymał Medal Prezydenta Miasta Gdańska razem z kolegami z drużyny. W 2018 roku podczas gali „Sto medali na sto lat Niepodległej” został odznaczony medalem „Za zasługi dla gdańskiego sportu”.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Stracił prawko za jazdę po pijaku. Zaskoczył egzaminatora na placu manewrowym
  2. Na orbicie Ziemi o mało nie doszło do kosmicznej katastrofy. Naukowcy alarmują
  3. Prawda na temat Adama Nawałki wyszła na jaw. Dostał zdumiewającą propozycję
  4. Zbigniew Boniek zdradził Polakom prawdę. Chodzi o przerwanie Ekstraklasy, scenariusz jest dramatyczny
  5. Cristiano Ronaldo oskarżony. Miał poważnie złamać prawo, Portugalczyk wyznał prawdę fanom
  6. Nie żyje legenda Gdańska. Nikt się nie spodziewał. Mieszkańcy Trójmiasta pogrążeni w żałobie. Turyści i fani już szykują się na pogrzeb

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News