Reprezentacja Polski ranking FIFA
Wikipedia
Autor Piotr Bernaciak - 17 Listopada 2019

Polska zaliczy wielki awans w rankingu FIFA? Wszystko zależy od najbliższego meczu

Reprezentacja Polski może już w najbliższym czasie zaliczyć awans w rankingu FIFA. Decydujący będzie w tym wypadku ostatni mecz w eliminacjach Euro 2020. Starcie ze Słowenią wyjaśni kwestie rankingowe.

Reprezentacja Polski już niebawem rozegra ostatnie spotkanie w eliminacjach Euro 2020. Podopieczni Jerzego Brzęczka zmierzą się ze Słowenią na zakończenie kwalifikacji do wielkiego turnieju na Stadionie Narodowym. Już wcześniej wiedzieliśmy, że to starcie nie będzie pozbawione stawki, bo może od niego zależeć to, czy znajdziemy się w pierwszym koszyku przy losowaniu fazy grupowej.

Teraz okazuje się, że jest jeszcze jeden powód, dla którego warto będzie we wtorek pokonać Słowenię. Chodzi o ranking FIFA, w którym nasza drużyna może zaliczyć awans. Wszystko zależy od starcia ze Słowenią, ale również od wyników pozostałych spotkań naszych bezpośrednich sąsiadów w klasyfikacji najlepszych drużyn świata. Przedstawiamy warunki potrzebne do awansu Polski.

Polacy nie zawiedli, doskonały mecz. Biało-czerwoni pewni pierwszego miejsca w tabeliPolacy nie zawiedli, doskonały mecz. Biało-czerwoni pewni pierwszego miejsca w tabeliCzytaj dalej

Reprezentacja Polski awansowała już na Euro 2020

Po wczorajszej wygranej w Izraelu Polacy nie tylko zapewnili sobie kolejne trzy punkty i pewne 1. miejsce w swojej grupie eliminacyjnej, ale i sprawili, że mecz ze Słowenią będzie miał dodatkową stawkę. W przypadku kolejnej wygranej będziemy pewni powrotu do drugiej dziesiątki rankingu FIFA. Sprawy skomplikują się, gdy reprezentacja Polski zremisuje lub przegra.

Ważne są dla nas mecze naszych bezpośredni rywali o awans, czyli Senegalu i Peru. Senegal jest zdecydowanym faworytem starcia z Eswatini. Jeśli wygra, a Polska zremisuje, to prawdopodobnie jedynie utrzymamy obecne miejsce w rankingu. Peru przegrało już swój mecz z Kolumbią. Możliwy jest również nasz spadek w rankingu, jednak nie wydaje się to możliwe. Ukraina musiałaby wygrać na wyjeździe z Serbią, a obecnie to gospodarze prowadzą.

Reprezentacja Polski ma wszystko w swoich rękach

Jeżeli wygramy ze Słowenią, nie będziemy musieli patrzeć się na innych i samodzielnie zapewnimy sobie awans. Wszystko okaże się więc już we wtorek wieczorem.

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News