Reprezentacja Polski Piszczek
.
Autor Piotr Bernaciak - 18 Października 2019

Reprezentant Polski zagra w swoim ostatnim meczu w kadrze. "Zasłużył na godne pożegnanie"

Reprezentacja Polski będzie niebawem przygotowywać się do ostatnich spotkań eliminacji Euro 2020. Wiemy, że na zgrupowanie powołany ma zostać niespodziewanie znany zawodnik. Wcześniej mówiło się, że skończył karierę, jednak zaplanowano jego godne pożegnanie.

Reprezentacja Polski jest już pewna awansu na Euro 2020. Mimo wszystko Biało-czerwoni muszą jeszcze rozegrać dwa spotkania w eliminacjach, które mogą być kluczowe w kwestii losowania naszego zespołu z pierwszego koszyka. Powołania na te spotkania nie zostały jeszcze rozesłane, jednak już teraz mamy pewność, że w grupie Jerzego Brzęczka znajdzie się jeden z zasłużonych piłkarzy.

Chodzi o Łukasza Piszczka, piłkarza Borussii Dortmund, który zakończył reprezentacyjną karierę po nieudanych mistrzostwach świata w 2018 roku. Teraz dowiedzieliśmy się, że obrońca wróci jeszcze do reprezentacji na jeden mecz, by pożegnać się z kibicami. Piłkarz najprawdopodobniej zagra w spotkaniu ze Słowenią, którym Polacy zakończą eliminacje na europejski czempionat.

Ile zarabia Anna Lewandowska? Sumy robią ogromne wrażenieIle zarabia Anna Lewandowska? Sumy robią ogromne wrażenieCzytaj dalej

Reprezentacja Polski kończy eliminacje Euro 2020

Już teraz pojawiły się wiadomości, że Łukasz Piszczek ma otrzymać możliwość pożegnania się z kibicami na Stadionie Narodowym w Warszawie na zakończenie eliminacji Euro 2020. To będzie tym samym jego pierwsze i ostatnie spotkanie w reprezentacji Polski pod wodzą Jerzego Brzęczka. Prawy obrońca ma wyjść w podstawowym składzie i opuścić plac gry po około 20 minutach gry.

Dziennikarze Przeglądu Sportowego podają, że w tej sprawie do zawodnika dzwonił sam prezes PZPN Zbigniew Boniek. Chciał on ponoć, by Piszczek zameldował się na zgrupowaniu nie w roli osoby, która pojawi się na murawie, pomacha kibicom i wróci na trybuny, lecz jako aktywny zawodnik. W ten sposób pożegnanie miałoby być znacznie bardziej godne roli, jaką pełnił w reprezentacji przez wiele lat.

Reprezentacja Polski pożegna legendę

Wobec tego wiemy już, kto pojawi się na prawej stronie obrony w wyjściowym składzie na mecz ze Słowenią. Łukasz Piszczek przyjedzie na zgrupowanie po meczu z Izraelem i przez dwa dni będzie trenował z naszymi kadrowiczami. Po kilkunastu minutach zastąpi go albo Bartosz Bereszyński, albo Tomasz Kędziora. Zdaniem ekspertów to ten pierwszy ma większe szanse na grę.

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News