Reprezentacja Polski Walukiewicz
Piotr Molecki/East News
Autor Łukasz Kowalski - 19 Sierpnia 2020

Jerzy Brzęczek sprawdzi nowego piłkarza w reprezentacji Polski. Wielki talent stanie się gwiazdą?

Reprezentacja Polski już na początku września rozegra swoje pierwsze mecze w drugiej edycji Ligi Narodów. W piątek selekcjoner Jerzy Brzęczek rozesłał powołania do piłkarzy z klubów zagranicznych. W kadrze na spotkania z Holandią oraz Bośnią i Hercegowiną znaleźli się debiutanci. Jeden z nich może zająć miejsce w reprezentacji na lata.

Reprezentacja Polski za kilkanaście dni rozegra swoje pierwsze spotkania w ramach drugiej edycji Ligi Narodów. 4 września w Amsterdamie kadrowicze Jerzego Brzęczka zagrają z Holandią, a trzy dni później również na wyjeździe zmierzą się z reprezentacją Bośni i Hercegowiny.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Piotr Żyła zadziwił wszystkich Polaków. Nie ma czasu na romanse, wsiadł na traktor i wtedy się zaczęło (FOTO)
  2. Pilny apel sanepidu, trwają poszukiwania mieszkańców. Proboszcz ma koronawirusa
Oficjalnie. FC Barcelona ma nowego trenera. Znamy nazwisko nowego szkoleniowca klubu, pilny komunikatOficjalnie. FC Barcelona ma nowego trenera. Znamy nazwisko nowego szkoleniowca klubu, pilny komunikatCzytaj dalej

Reprezentacja Polski ma wielki talent w kadrze

W piątek selekcjoner polskiej kadry rozesłał powołania do piłkarzy na co dzień występujących w zagranicznych klubach. Wśród 23 powołanych zawodników znaleźli się także debiutanci. Szansę występu w pierwszej reprezentacji Polski będą mieli Bartłomiej Drągowski z Fiorentiny i Sebastian Walukiewicz z Cagliari.

Powołanie tego drugiego wzbudziło szczególny entuzjazm wśród kibiców i ekspertów. 19-letni obrońca długo nie mógł się przebić do pierwszego składu swojego zespołu, ale kiedy już się zameldował na boisku, był wartościową postacią swojego zespołu. W minionych rozgrywkach zanotował w sumie 16 występów, z czego 14 w Serie A.

- Pierwsze pół roku przygotowywano mnie do gry. Po treningach zostawałem z dwoma lub trzeba trenerami i ćwiczyliśmy różne warianty jak ustawianie się bokiem do gry i wiele innych technicznych detali. Włoscy obrońcy mają różne zachowania we krwi, uczą się ich od młodego wieku, ja musiałem jednak trochę się pomęczyć. Ale rozumiałem, że przygotowują mnie do gry, pracowałem ciężko - wyznał Walukiewicz w rozmowie z portalem WP Sportowe Fakty.

Anna Lewandowska niespodziewanie pojawi się w TVN. Będzie rozpalać zmysły mężczyzn w stroju wartym tyle, co samochód (FOTO)Anna Lewandowska niespodziewanie pojawi się w TVN. Będzie rozpalać zmysły mężczyzn w stroju wartym tyle, co samochód (FOTO)Czytaj dalej

Ekspaerci zachwyceni powolanym zawodnikiem

Teraz młody obrońca z Gorzowa Wielkopolskiego otrzyma szansę trenowania w reprezentacji Polski u boku m.in.: Kamila Glika czy Roberta Lewandowskiego. W rozmowie z Polską Agencją Prasową Walukiewicz przyznał, że powołanie od trenera Brzęczka było spełnieniem jego marzeń.

- Będę się starał patrzeć na wszystkich, m.in. Kamila Glika czy Janka Bednarka. To jest duży plus takiego powołania, bo każdy z chłopaków gra w dużych klubach i będzie okazja poobserwować ich warsztaty pracy. Ale nie jadę tam tylko po naukę. Zamierzam udowodnić swoją wartość i powalczyć o wyjazd z kadrą na przełożone mistrzostwa Europy - wyznał młody obrońca w wywiadzie dla PAP.

Zadowolenia z powołania Walukiewicza do reprezentacji Polski nie kryją także eksperci. Adam Godlewski ze Sport.pl twierdzi, że w młody obrońcy drzemie potencjał, który może spowodować, że będzie on podstawowym zawodnikiem reprezentacji Polski przez najbliższych kilka, lub nawet kilkanaście lat.

- Nikt nie ma wątpliwości, że jeżeli dobrze wejdzie do kadry, to zostanie w niej na co najmniej 10 sezonów, bo na pewno taki ma potnecjał - stwierdził Godlewski w nagraniu Godlewski. Jak zaznaczył, zdziwi się, jeżeli w kadrze na mecze Ligi Narodów nie znajdzie się inny utalentowany młody zawodnik - Michał Karbownik z Legii Warszawa.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Już pewne, Sejm zatwierdził ustawę. Kierowcy będą zachwyceni
  2. Doigrali się. Ogromne kary dla UPC, będą prezenty dla klientów
  3. Piotr Żyła zadziwił wszystkich Polaków. Nie ma czasu na romanse, wsiadł na traktor i wtedy się zaczęło (FOTO)
  4. Wyciekło nieznane zdjęcie Marty Linkiewicz. Zapozowała zupełnie nago, zdjęcie tylko dla dorosłych (FOTO)
  5. Prezes Barcelony potwierdził najważniejszą informację. Ogłosił wszystko w środku nocy
  6. Wideo - Przerażający wypadek. Ciężarówka z impetem wjechała w samochody osobowe

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News