Reprezentacja Polski spadek
YouTube - Przegląd Sportowy
Autor Piotr Bernaciak - 19 Września 2019

Polska spada w rankingu FIFA. Jest najgorzej od trzech lat. Wina Brzęczka?

Reprezentacja Polski zaliczyła spory spadek w rankingu FIFA. Taka sytuacja nie przytrafiła się nam już od bardzo dawna. Wiele osób twierdzi, że to wina selekcjonera. Wyniki naszej kadry są wyjątkowo słabe.

Reprezentacja Polski nie przechodzi obecnie najlepszego okresu. Nasza drużyna narodowa zalicza słabe wyniki w eliminacjach Euro. Za takie rezultaty trzeba uważać porażkę w Słowenii i remis u siebie z Austrią. Biało-czerwonym z pewnością nie należą się pochwały za takie występy. Co więcej, tego typu słabe mecze wpływają również na naszą postawę w rankingu FIFA.

Okazuje się, że w najnowszej klasyfikacji opublikowanej przez FIFA nasza drużyna zaliczyła znaczny spadek. Wiele osób twierdzi, że jest to oczywiste w obliczu bardzo słabych meczów rozgrywanych przez ostatnie kilka miesięcy. Inne kadry z czołówki zaliczają dobre występy, a nasza reprezentacja gra coraz gorzej, co nie umknęło również ekspertom spoza Polski.

Ile zarabia Cristiano Ronaldo? Portugalczyk otrzymuje gigantyczne kwotyIle zarabia Cristiano Ronaldo? Portugalczyk otrzymuje gigantyczne kwotyCzytaj dalej

Reprezentacja Polski spada w rankingu FIFA

Jeszcze niedawno, bo nieco ponad rok temu, udało nam się osiągnąć historyczny sukces, zajmując miejsce w pierwszej dziesiątce rankingu. Wówczas mówiło się o wspaniałej robocie drużyny Adama Nawałki, która demolowała kolejnych rywali w eliminacjach i zdobywała ważne punkty. Teraz wiemy, że o kolejne awanse w rankingu nie będzie już tak łatwo.

Polacy zajmują obecnie 22. miejsce w klasyfikacji, co oznacza, że wciąż jesteśmy najwyżej sklasyfikowaną drużyną w naszej grupie eliminacyjnej. Tylko pięć miejsc za nami jest za to Austria, która przy pomyślnych wiatrach mogłaby nas wyprzedzić już w najbliższych miesiącach. Póki co warto jednak skupić się na wielkim spadku w rankingu naszej kadry. Jest to jeden z najgorszych okresów pod tym względem w ostatnich latach.

Trudno powiedzieć, czy Jerzy Brzęczek stał się ofiarą sukcesu Adama Nawałki, lecz kibice twierdzą, że to właśnie jego winą jest marnowanie potencjału polskich piłkarzy. Pojawiają się głosy, że w takiej grupie powinniśmy seryjnie zdobywać po trzy punkty w każdym spotkaniu, jednak póki co tak się nie dzieje. Pozostaje nam mieć nadzieję, że w kolejnych spotkaniach pokażemy się z lepszej strony i awansujemy w rankingu.

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News