Reprezentacja Polski izraelskie media
Instagram
Autor Piotr Bernaciak - 19 Listopada 2019

Izraelskie media wściekłe po meczu z Polską. "Zasady UEFA nie pozwalają na takie działania"

Reprezentacja Polski pewnie pokonała Izrael w meczu eliminacji Euro 2020, a teraz media z kraju rywali dopatrują się skandalu. Wszystko przez to, co wydarzyło się przed spotkaniem na stadionie.

Reprezentacja Polski nie miała większych problemów z pokonaniem Izraela w przedostatnim meczu eliminacji Euro 2020. Biało-czerwoni szybko rozstrzygnęli spotkanie, a o wynik mogli obawiać się tylko w samej końcówce spotkania, gdy gospodarze zdobyli bramkę kontaktową. To było prawdopodobnie nasze najłatwiejsze zwycięstwo w tegorocznych spotkaniach drużyny narodowej.

W końcówce spotkania na boisko wbiegł kibic, którego zamiary nie były znane. Sytuacja wywołała ogromne kontrowersje w Polsce, ale okazuje się, że w samym Izraelu nie był to największy problem związany ze spotkaniem. Nie była nim nawet porażka drużyny narodowej, lecz to, co wydarzyło się przed samym starciem w eliminacjach. Dziennikarze piszą o "wielkim oburzeniu".

Zapowiedziano kolejnego uczestnika Fame MMA! Internet wrze po ogłoszeniu decyzji organizatoraZapowiedziano kolejnego uczestnika Fame MMA! Internet wrze po ogłoszeniu decyzji organizatoraCzytaj dalej

Reprezentacja Polski pewnie wygrała swój mecz

Na trybunach pojawiła się bowiem Miri Regev, izraelska minister sportu. Kobieta oczekiwała, że zostanie godnie przywitana przez spikera i przedstawiona wszystkim kibicom, jednak do tego typu sytuacji nie doszło. Takie sytuacje są ściśle zakazane przez UEFA, bo nikt z włodarzy nie chce mieszania sportu z polityką. Media piszą o wielkim skandalu i czują się oburzone.

- Między ministrem i przewodniczącym związku odbyła się pełna szacunku przyjazna rozmowa. Oboje umówili się na wspólną i owocną pracę w najbliższej przyszłości. Zostało wyjaśnione, że zasady UEFA nie pozwalają na takie działania i minister zrozumiała to - czytamy w oświadczeniu izraelskiego związku piłki nożnej. Okazuje się jednak, że minister Regev przedstawiła sprawę zupełnie inaczej.

Reprezentacja Polski zdobyła kolejne trzy punkty

- Oczekujemy, że prezes piłkarskiej federacji zaprzestanie plotek oraz sprosta głównym wyzwaniom, jakie stoją przed odbudową futbolu w Izraelu, który wspierany jest przez budżet państwa - przekazała w swoim komunikacie minister Miri Regev.

Wygląda więc na to, że pomiędzy światem polityki i piłki nożnej rozpoczął się konflikt. Trudno spodziewać się, by został on rozwiązany w najbliższej przyszłości, bo nie ma pomysłu na porozumienie między stronami. Kłótnię rozkręcają również miejscowi dziennikarze, którzy piszą o skandalu.

ZOBACZ TAKŻE NA ZESTADIONU.PL:

  1. Dziennikarze podają wspaniałe wiadomości. Wielki trener wraca na ławkę, poprowadzi reprezentację
  2. Zapowiedziano kolejnego uczestnika Fame MMA! Internet wrze po ogłoszeniu decyzji organizatora
  3. Polski piłkarz jedzie na testy do Serie A! Może grać w klubie z trzema Polakami
  4. Włoscy kibice wściekli po wywiadzie Krzysztofa Piątka. "Po co zatrzymaliśmy tego klauna?"
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News