Reprezentacja Polski
PRZEMYSLAW JACH /East News
Autor - 20 Maja 2020

Reprezentantka Polski wyznała, że jest lesbijką. Zawodniczka żali się na hejt i dyskryminację

Reprezentacja Polski jest już zamkniętym rozdziałem dla Katarzyny Skorupy, ale 35-letnia zawodniczka kontynuuje siatkarską karierę. Rok temu siatkarka ujawniła, że jest lesbijką. Jak twierdzi, z powodu swojej orientacji seksualnej była szykanowana i traktowana gorzej od heteroseksualnych zawodniczek.

Była rozgrywająca klubu Saugella Monza w rzmowie z Onetem opowiedziała o losach osoby homoseksualnej w zawdowym sporcie. Siatkarka twierdzi, że zarówno w Polsce, jak i we Włoszech spotkała się z licznymi przypadkami dyskryminacji, a orientacja seksualna stanowiła poważną przeszkodę w rozwoju jej kariery.

Tragiczna śmierć popularnego gwiazdora. Zginął na oczach swojego małego synkaTragiczna śmierć popularnego gwiazdora. Zginął na oczach swojego małego synkaCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Olbrzymia tragedia w rodzinie słynnego gwiazdora. Jego 8-letni synek zginął w dramatyczny sposób
  2. Ukradziono auto pilota Lotniczego Pogotowia. W środku licencja i sprzęt, bez którego nie może latać

Reprezentacja Polski. Skorupa ostro o naszym społeczeństwie

- W Polsce nie ma mnie od długiego czasu, ale wiem, że odkąd wyjechałam, nic się nie zmieniło. Osób nieheteroseksualnych w sporcie jest sporo, tak jak w każdej innej dziedzinie życia i dotyczy to również polskiego środowiska siatkarskiego. (...) Swoje przeszłam, dokonywałam wyborów, czasami dramatycznych, i za nie płaciłam, ale dla mnie istnieje coś ważniejszego niż strach - mówi w rozmowie z Onetem. - Żyjemy w ksenofobicznym, homofobicznym, zamkniętym społeczeństwie. Jeden model rodziny, jeden język, jeden kolor, jedna wiara. Ja jako obywatelka tego kraju nie mam takich praw jak inni - dodaje.

Zdaniem Skorupy świat sportu nie akceptuje osób o odmiennej orientacji seksualnej. Według niej trenerzy są gotowi odsunąć od gry homoseksualne zawodniczki nawet jeśli te prezentują wyższy poziom sportowy od swoich heteroseksualnych koleżanek. - Zdarza się, że zawodniczka homoseksualna jest drugim wyborem, nawet jeżeli jej postawa na boisku wskazuje, że powinna być pierwszym. Oczywiście z wyjątkiem sytuacji, kiedy "siedzi cicho", wtedy można przymknąć oko. Sama tego doświadczyłam - tłumaczy.

Były prezes PZPN był molestowany przez księdza. Wstrząsające szczegóły, miał tylko 6 latByły prezes PZPN był molestowany przez księdza. Wstrząsające szczegóły, miał tylko 6 latCzytaj dalej

Siatkarka narzeka na hejt

Skorupa twierdzi, że nieustannie spotyka się z przejawami nienawiści i pogardy z powodu swojej orientacji seksualnej. - Z hejtem spotykam się codziennie. Nie chodzi tylko o obrażanie ludzi w internecie czy na ulicy. Ja jako obywatelka tego kraju nie mam praw, które mają inni. Jedna trzecia Polski to obszar stref wolnych od LGBT. Oczywiście to wszystko, co się dzieje, nie zmieni tego, kim jestem i mojej wartości jako człowieka - tłumaczy.

Katarzyna Skorupa obecnie pozostaje bez klubu. 35-letnia zawodniczka ma za sobą bogatą karierę. Na swoim koncie ma srebrny medal Klubowych Mistrzostw Świata, cztery krążki Ligi Mistrzyń i krajowych zmagań. Polscy kibice znają ją głównie z występów w reprezentacji.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Kolejny zakaz zniesiony jeszcze przed wakacjami? Minister Szumowski zabrał głos
  2. Duży warszawski bank ma problemy. Czy klienci powinni się obawiać?
  3. Adam Małysz opowiedział o swojej tajemniczej pasji. Zaraził nią Kamila Stocha
  4. Bayern Monachium poinformował o kontuzji swojego zawodnika. Lekarze są pewni, nie zagra do końca sezonu
  5. Jan Tomaszewski bezwzględny wobec przedłużenia kontraktu z Brzęczkiem. "Doprowadził do kompromitacji Polski"
  6. Policja ostrzega przed nową metodą oszustów. Ostatnio zyskuje ona mocno na popularności

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News