Reprezentacja Polski
Zestadionu.pl
Autor Mateusz Dziubiński - 20 Grudnia 2020

Znamy skład reprezentacji Polski na Turniej Czterech Skoczni. Wielki powrót do kadry A

Reprezentacja Polski w skokach narciarskich przebywa w Engelbergu, gdzie odbywają się zawody zaliczane do klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Choć przed nami wciąż pozostaje niedzielny konkurs, trener Michal Doleżal już w sobotę zdradził skład naszej kadry na zbliżający się wielkimi krokami Turniej Czterech Skoczni. Zapowiada się wielki powrót znanego ulubieńca kibiców.

  • Polscy skoczkowie świetnie poradzili sobie w sobotnim konkursie PŚ w Engelbergu
  • Drugie miejsce zajął Kamil Stoch, a niewiele niżej sklasyfikowani zostali pozostali Polacy
  • Aż czterech Polaków znalazło się w czołowej dziesiątce konkursu
  • Trener Michal Doleżal po zawodach ogłosił skład kadry na Turniej Czterech Skoczni

Reprezentacja Polski w skokach narciarskich już za kilka dni przystąpi do rywalizacji w 69. edycji Turniej Czterech Skoczni. W sobotę dowiedzieliśmy się, w jakim składzie nasza kadra przystąpi do jednej z najważniejszych imprez sezonu.

Reprezentacja Polski świetnie radzi sobie w Engelbergu

Nasi skoczkowie przebywają w Engelbergu, gdzie w weekend odbywają się kolejne konkursy Pucharu Świata. W sobotę odbył się pierwszy konkurs. Polacy dali kibicom wiele powodów do radości.

Podopieczni Michala Doleżala zaprezentowali się w Szwajcarii ze świetnej strony. Punkty do klasyfikacji generalnej Pucharu Świata wywalczyło pięciu naszych reprezentantów. Aż czterech z nich uplasowało się w pierwszej dziesiątce zawodów.

Tylko Klemens Murańka nie zdołał zakwalifikować się do najlepszej trzydziestki sobotniego konkursu. Punkty zdobyli Kamil Stoch, Piotr Żyła, Andrzej Stękała, Dawid Kubacki i Aleksander Zniszczoł. Najlepiej wypadł Stoch, który potwierdził, że jego forma stale rośnie.

Niemieckie media oceniły grę Roberta Lewandowskiego. Dziennikarze nie mieli wątpliwościNiemieckie media oceniły grę Roberta Lewandowskiego. Dziennikarze nie mieli wątpliwościCzytaj dalej

Skoczek z Zębu zajął drugie miejsce i zaliczył znaczny awans w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Piotr Żyła był piąty, Stękała zajął siódme miejsce, a Dawid Kubacki skończył zawody na dziewiątej lokacie. Andrzej Stękała uplasował się natomiast na 25. miejscu.

Michal Doleżal podał skład polskiej kadry na TCS

Choć do rozegrania pozostaje jeszcze niedzielny konkurs na Gross-Titlis-Schanze, już w sobotę dowiedzieliśmy się, kogo Michal Doleżal zabierze na rozpoczynający się już za kilka dni Turniej Czterech Skoczni. Informację opublikował na Twitterze portal Skaczemy.pl.

W 69. edycji legendarnej imprezy wezmą udział wszyscy zawodnicy, których oglądamy w Engelbergu. Do Kamila Stocha, Piotra Żyły, Dawida Kubackiego, Andrzeja Stękały, Aleksandra Zniszczoła i Klemensa Murańki dołączy jednak także Maciej Kot. 29-latek świetnie radzi sobie w zawodach Pucharu Kontynentalnego i zapracował na powołanie do pierwszej reprezentacji.

Pierwszy konkurs Turnieju Czterech Skoczni odbędzie się 29 grudnia tradycyjnie w Oberstdorfie. Następnie skoczkowie przeniosą się do Garmisch-Partenkirchen, by 1 stycznia 2021 roku wziąć udział w konkursie noworocznym. 3 stycznia odbędą się zmagania w Innsbrucku, a imprezę zakończy konkurs 6 stycznia w Bischofshofen.

Źródło: Skaczemy.pl

Artykuły polecane przed redakcję ZeStadionu.pl:

d

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News