Reprezentacja Polski Hiszpania
Twitter - PZPS
Autor Piotr Bernaciak - 21 Września 2019

Znowu nie udało się urwać Polakom seta. Pełna hala poniosła Polaków do ćwierćfinału ME!

Reprezentacja Polski zaliczyła kolejny wielki triumf na mistrzostwach Europy. Nasi reprezentanci pokonali Hiszpanię po świetnym spotkaniu. W grze było wiele pozytywów. Naszym siatkarzom należą się słowa pochwały.

Reprezentacja Polski grała dziś z Hiszpanią o to, która z drużyn ostatecznie zapewni sobie miejsce w ćwierćfinale mistrzostw Europy. Zdecydowanymi faworytami spotkania byli Polacy, którzy jako dwukrotni mistrzowie świata są faworytami całego turnieju. Mieliśmy nadzieję, że dziś nasi zawodnicy ponownie nie zawiodą oczekiwań i zameldują się w ćwierćfinale europejskiego czempionatu.

Nasi reprezentanci raz jeszcze nie zawiedli oczekiwań i w wielkim stylu pokonali oponentów. Kolejny raz w naszej grze trudno było doszukać się jakichkolwiek złych zagrań. Siatkarzom nie przytrafiały się większe wpadki, w związku z czym Hiszpanie byli zupełnie bezradni. Spodziewaliśmy się, że dziś nie dojdzie do sensacji. Zawodnicy Vitala Heynena po raz kolejny potwierdzili swoją klasę w wielkim stylu.

Ile zarabia Leo Messi? Barcelona zapewnia mu wielkie pieniądzeIle zarabia Leo Messi? Barcelona zapewnia mu wielkie pieniądzeCzytaj dalej

Reprezentacja Polski w ćwierćfinale mistrzostw Europy

Na początku spotkania Hiszpanie prezentowali się dość dobrze i zdobywali kolejne punkty, jednak nie potrafili wymusić nerwowości w naszej grze. Pomimo straty kilkunastu punktów Polacy byli w stanie grać dobrze i wygrali pierwszego seta do osiemnastu punktów. Hiszpanie byli wyraźnie załamani takim rezultatem, bo w dalszej fazie meczu prezentowali się już znacznie gorzej.

Reprezentacja Polski wygrała drugiego seta do zaledwie trzynastu punktów zdobytych przez rywali. Trzecia część spotkania rozpoczęła się od bardzo dużej przewagi naszej drużyny i mogliśmy być już niemal pewni gry w ćwierćfinale. Polacy szybko zdołali sobie wypracować ośmiopunktową przewagę, której nie zamierzali oddawać. Mogliśmy być pewni, że trzeci set również trafi do biało-czerwonych.

Nie wydarzył się żaden cud. Polacy bardzo pewnie wygrali ostatnią partię w starciu z rywalami z Hiszpanii, tracąc jedynie szesnaście punktów. Choć w końcówce rywale grali z wielkim poświęceniem, to ostateczine nie udało im się wywalczyć choćby jednego seta, który pozwoliłby im na porażkę z honorem.

Reprezentacja Polski zagra z Niemcami

Po awansie do ćwierćfinału wiemy już, że w kolejnym spotkaniu zmierzymy się z Niemcami. Nasi zachodni sąsiedzi są drużyną znacznie mocniejszą od tej, z którą przyszło nam się mierzyć tuż po wyjściu z grupy. Z tego powodu najprawdopodobniej przyjdzie nam oglądać dużo bardziej emocjonujące starcie, na które czekamy z nieukrywaną niecierpliwością.

Dziś najważniejsze było to, że Polacy nie stracili seta po raz kolejny. Być może zawdzięczają to hali pełnej Polaków. Już na wiele godzin przed meczem organizatorzy potwierdzili, że nie można kupić więcej biletów. Naszą drużynę ponownie wspierały tysiące sympatyków.

Życzymy Biało-czerwonym powtórzenia dzisiejszego zwycięstwa w ćwierćfinale i w kolejnych spotkaniach!

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News