Reprezentacja Polski
ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER
Autor Mateusz Dziubiński - 21 Września 2020

6 lat temu polscy siatkarze zdobyli mistrzostwo świata. W finale rozbili potężną ekipę Brazylii (WIDEO)

Reprezentacja Polski siatkarzy sześć lat temu odniosła jeden z największych sukcesów w historii Polskiej siatkówki. “Biało-Czerwoni” na rozgrywanych w Polsce mistrzostwach świata zdołali awansować do finału, w którym pokonali wielką Brazylię 3:1 i sięgnęli po złote medale. Mimo upływu lat niesamowity wyczyn złotego pokolenia polskiej siatkówki kibice wspominają ze wzruszeniem.

Reprezentacja Polski siatkarzy w ostatnich latach zalicza się do ścisłej czołówki najlepszych drużyn świata. W 2006 roku Polakom udało się sięgnąć po srebrne medale mistrzostw świata w Japonii, a trzy lata później po złoto mistrzostw Europy. W 2012 roku Polacy wygrali także Ligę Światową.

Największy sukces przyszedł jednak w 2014 roku. Nasi zawodnicy byli gospodarzami mistrzostw świata i jednymi z faworytów do końcowego sukcesu. Podopieczni Stephana Antigi doszli do wielkiego finału turnieju, w którym zmierzyli się z legendarną Brazylią. Po drodze pokonaliśmy w grupie Rosjan i właśnie Brazylię, a w półfinale kadrę Niemiec. Nasz zespół z Pawłem Zagumnym, Krzysztofem Winiarskim, Marcinem Możdżonkiem, czy Mariuszem Wlazłym zdeklasował Brazylijczyków i sięgnął po historyczny sukces. Polacy po raz pierwszy zostali mistrzami świata w siatkówce!

Wyczyn ten wyrównała cztery lata później doskonale zgrana grupa zawodników pod wodzą Vitala Heynena. Polacy obronili tytuł z 2014 roku i są obecnie faworytami do najważniejszych światowych laurów. Piękne chwile z 2014 roku i pamiętny finał można obejrzeć pod tym linkiem.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wideo - Koszmarny wypadek. Ten kierowca w nietypowy sposób wjechał na autostradę. O krok od wielkiej tragedii
  2. Znalazł gigantyczne gniazdo szerszeni i osłupiał. Dziesiątki tysięcy agresywnych owadów w budynku [wideo]
  3. Polskie media podały druzgocącą informację. Ciało byłego polskiego piłkarza z Ekstraklasy odnalezione w krzakach
  4. Wielkie wzmocnienie Tottenhamu. Do Kogutów dołączy największa gwiazda na świecie, ma na koncie dwa mistrzostwa globu
  5. Hitowy transfer reprezentanta Polski na ostatniej prostej. Kluby osiągnęły porozumienie
  6. Chłopiec płakał bo nie dostał słodyczy. Reakcja psa zaskoczyła wszystkich

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News