Reprezentacja Polski skoki
Instagram/Skaczemypl
Autor Łukasz Kowalski - 21 Listopada 2020

Nowa gwiazda w kadrze polskich skoczków? Trener Michal Doleżal nie ma wątpliwości

Reprezentacja Polski w skokach narciarskich może w najbliższym czasie mieć nową gwiazdę. Trener Polskich skoczków Michal Doleżal otwarcie przyznaje, że Klemens Murańka może dołączyć do światowej czołówki. Informacje o fenomenalnej dyspozycji 26-latka docierają z obozu Biało-czerwonych już od lata. Wieki postęp i potencjał zawodnika chwalą również najważniejsze osoby w polskich skokach narciarskich.

Reprezentacja Polski w skokach narciarskich w rozpoczynającym się sezonie może mieć nowego lidera. Od lata do kibiców docierają informacje, że wielki postęp zrobił Klemens Murańka. 26-latek musi to teraz potwierdzić w Pucharze Świata.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Zbigniew Boniek mocno odpowiedział Lewandowskiemu. Chodzi o krytykę Brzęczka, prezes nie jest zadowolony
  2. Piękna wnuczka Szapołowskiej dorównuje urodą swojej babci. Właśnie trafiły na okładkę popularnego magazynu
  3. Media podają dalej druzgocącą wiadomość. Zmarł legendarny mistrz olimpijski, był wielką gwiazdą
Ile zarabia Kamil Stoch? Duże zaskoczenie, w porównaniu do innych gwiazd sportu to groszeIle zarabia Kamil Stoch? Duże zaskoczenie, w porównaniu do innych gwiazd sportu to groszeCzytaj dalej

Reprezentacja Polski w skokach narciarskich ma nową gwiazdę?

Trener polskiej kadry, Michal Doleżal pokłada wielkie nadzieje w polskim zawodniku, który ma na stałe dołączyć do trójki liderów kadry: Kamila Stocha, Dawida Kubackiego i Piotra Żyły. Swoja przydatność w zespole będzie miał okazję udowodnić, startując z nimi w sobotnim konkursie drużynowym.

Szkoleniowiec polskiej kadry nie ma wątpliwości, że Murańka ma możliwości, by wskoczyć do światowej czołówki. Na ostatnich treningach przed rozpoczęciem sezonu Pucharu Świata 26-latek wygrywał wewnętrzną rywalizację.

- On wie, że może być zawodnikiem ścisłej światowej czołówki - powiedział Doleżal w rozmowie z Kamilem Wolnickim w "Przeglądzie Sportowym". - Całe lato był blisko najwyższego poziomu [...] ostatnio wygrał letni sprawdzian w Zakopanem. A teraz, już w Wiśle, dobrze skakał w treningach - dodał trener Biało-Czerwonych.

Podczas piątkowych treningów na skoczni im. Adama Małysza Murańka potwierdzał słowa swojego szkoleniowca. W pierwszej serii treningowej zajął 5. miejsce, a w drugiej 8. najlepsze spośród Polaków.

W kwalifikacjach poszło mu jednak gorzej i rywalizację zakończył na 28. miejscu. Wpływ jednak na to miały niekorzystne warunki, w których skakał. - Miał trochę gorsze warunki niż inni i to zaważyło na wyniku - tłumaczył trener Polaków.

Co dalej z Jerzym Brzęczkiem w kadrze? Zbigniew Boniek ogłosił decyzję ws. selekcjoneraCo dalej z Jerzym Brzęczkiem w kadrze? Zbigniew Boniek ogłosił decyzję ws. selekcjoneraCzytaj dalej

Murańkę doceniają Małysz i Tajner

Postęp, jaki Murańka wykonał, doceniają także najważniejsze postacie polskich skoków narciarskich Adam Małysz i Apoloniusz Tajner. "Orzeł z Wisły" podkreślił, żeby kibice nie popadali w euforię, ale Murańkę stać na dalekie loty.

- Jemu potrzebny jest spokój i wejście w system. Podczas zawodów musi skakać tak, jak na treningach. Musi odciąć się od myśli, tego, co dyktuje mu głowa. Michal Doleżal długo z nim rozmawiał na ten temat. Myślę, że z pozytywnym efektem - powiedział Małysz w rozmowie z WP Sportowe Fakty.

Z kolei Tajner przed startem nowego sezonu Pucharu Świata podkreślił, że spory postęp zrobił jeszcze jeden zawodnik z "zaplecza" kadry. - Coraz lepiej skacze Klemens Murańka. Jego poziom sportowy jest bardzo wysoki. Duży postęp zrobił też Andrzeja Stękała. Stoch, Kubacki i Żyłą będą dalej napędzać polskie skoki, ale powinni mieć większe wsparcie od młodszej grupy, m.in. Murańki. - zdradził Tajner WP Sportowym faktom.

Murańka razem z kolegami z reprezentacji Polski w sobotę o 16 rozpocznie zmagania w konkursie drużynowym. O tej samej godzinie rozpoczną się niedzielne zmagania indywidualne.

ZOBACZ TAKŻE W NASZYCH SERWISACH:

  1. Naukowcy aż zamarli, gdy zobaczyli eksplozję meteoru. Nagranie uchwycił statek badawczy
  2. Lidl zaskakuje na Black Friday. Sprzęt niezbędny w każdym domu do 80 proc. taniej, żal nie skorzystać
  3. Media podają dalej druzgocącą wiadomość. Zmarł legendarny mistrz olimpijski, był wielką gwiazdą
  4. Robert Lewandowski może zostać wybrany piłkarzem roku. FIFA ogłosiła plebiscyt, Polak ma duże szanse
  5. Zbigniew Boniek mocno odpowiedział Lewandowskiemu. Chodzi o krytykę Brzęczka, prezes nie jest zadowolony
  6. Nagranie ze śmiertelnego wypadku w Łodzi. Tragiczne zdarzenie zarejestrowała samochodowa kamerka.
  7. Jaruś z “Chłopaków do wzięcia” z ważnym przesłaniem do fanów. Nikt się nie spodziewał

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News