Reprezentacja Polski
Beata Zawadzka/East News
Autor Mateusz Dziubiński - 22 Grudnia 2020

Na jaw wyszedł plan przygotowań Polski do Euro 2020? Przed mistrzostwami mamy zagrać z odwiecznymi rywalami

Reprezentacja Polski już za kilka miesięcy weźmie udział w mistrzostwach Europy. Polacy w przełożonym z powodu pandemii koronawirusa turnieju, który miał odbyć się w 2020 roku, zmierzą się ze Słowacją, Hiszpanią i Szwecją. Nim jednak podopieczni Jerzego Brzęczka przystąpią do walki o tytuł najlepszej drużyny Starego Kontynentu, przyjdzie im rozegrać dwa mecze towarzyskie. Wiemy, z kim podczas przygotowań do Euro zmierzą się Biało-Czerwoni

  • Reprezentacja Polski w 2021 roku weźmie udział w mistrzostwach Europy
  • Polacy zagrają w grupie ze Słowacją, Hiszpanią i Szwecją
  • Kadra Jerzego Brzęczka przed wyjazdem na turniej rozegra dwa mecze sparingowe
  • Rywalami Polaków będą Rosja i Islandia

Reprezentacja Polski zna już plan przygotowań do przyszłorocznych mistrzostw Europy. Polscy piłkarze tuż przed turniejem rozegrają dwa spotkania towarzyskie. Polacy zagrają z Islandią, a także z jednym ze swoich odwiecznych rywali, czyli reprezentacją Rosji.

Reprezentacja Polski poznała rywali, z którymi zagra przed Euro

Wielkimi krokami zbliżają się mistrzostwa Europy w piłce nożnej. Przełożony z 2020 roku turniej startuje już w czerwcu. Podopiecznych Jerzego Brzęczka czekają na początek starcia w fazie grupowej. Rywalami Polaków będą Słowacy, Hiszpanie i Szwedzi.

Nim Biało-Czerwoni przystąpią do walki na Euro, czeka ich okres przygotowawczy. Nasi reprezentanci, by dobrze przygotować się do gry o stawkę, przed wyjazdem na mistrzostwa Europy rozegrają dwa mecze towarzyskie. Już kilka tygodni temu pojawiły się pierwsze informacje o rywalach Polaków.

Portal interia.pl podaje, że naszymi przeciwnikami w ostatnich sparingach przed Euro będą Islandia i Rosja. Dowiedzieliśmy się też, kiedy i gdzie drużyna Jerzego Brzęczka rozegra towarzyskie mecze.

Z ostatniej chwili. Sąd wydał nakaz aresztowania byłego najlepszego zawodnika świataZ ostatniej chwili. Sąd wydał nakaz aresztowania byłego najlepszego zawodnika świataCzytaj dalej

Wcześniej pewny był jedynie termin spotkania z Islandczykami. Do starcia z drużyną z północy kontynentu dojdzie 8 czerwca 2021 roku o godzinie 18:00. Areną towarzyskiej potyczki będzie stadion Lecha Poznań.

Rosja i Islandia jako test przed mistrzostwami Europy

Nim jednak kadra Jerzego Brzęczka rozegra ostatni sprawdzian przed wyjazdem na mistrzostwa Europy, czeka ją starcie z Rosjanami. Mecz z odwiecznym rywalem naszej drużyny odbędzie się kilka dni przed spotkaniem z Islandczykami.

Zdaniem wspomnianego portalu interia.pl Polska zmierzy się z Rosją 1 czerwca 2021. Nie wiadomo na razie, gdzie odbędzie się pojedynek. Rozważana jest gra na Stadionie Narodowym, jednak nie wiadomo, czy obiekt w warszawie będzie gotowy do użytku. Na czas pandemii został tam bowiem stworzony szpital dla chorych na COVID-19. Możliwe, że Biało-Czerwoni zagrają z naszymi wschodnimi sąsiadami w Gdańsku lub Wrocławiu.

Rosja miała być rywalem Polaków w meczu towarzyskim już w tym roku. Polacy mieli zagrać ze “Sborną” właśnie przed wyjazdem na Euro 2020. PZPN i rosyjska federacja postanowiła nie zmieniać planów i rozegrać spotkanie kilka miesięcy później.

Polaków czeka trudna walka o awans z grupy mistrzostw Europy. 14 czerwca Biało-Czerwoni zainaugurują swój udział w turnieju meczem ze Słowacją. Cztery dni później zagrają z Hiszpanią, a na zakończenie fazy grupowej stoczą pojedynek ze Szwecją.

Źródło: interia.pl

Artykuły polecane przed redakcję ZeStadionu.pl:

d

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News