Reprezentacja Polski
Zestadionu.pl
Autor Wojciech Olszowy - 22 Grudnia 2020

Legendarny piłkarz reprezentacji Polski zatrzymany przez policję. Był kompletnie pijany, doprowadził do wypadku

W nocy z poniedziałku na wtorek warszawska policja zatrzymała kierowcę, który pod wpływem alkoholu spowodował wypadek. Winnym ma być były reprezentant Polski. Nie wiadomo, o którego piłkarza dokładnie chodzi, ale według nieoficjalnych doniesień Polskiej Agencji Prasowej jest nim znany z występów w Polsce Michał Ż. Reprezentacja Polski w piłce nożnej dawno nie mierzyła się z takim skandalem.

  • Policja zatrzymała byłego reprezentanta Polski
  • Spowodował on wypadek na jednej z warszawskich ulic
  • Uderzył swoim BMW w stojący na światłach autobus
  • Był kompletnie pijany, alkomat wskazał 1,6 promila alkoholu we krwi

Reprezentacja Polski zazwyczaj nie mierzy się z takimi skandalami. Dziś jednak zatrzymano byłego kadrowicza. Stołeczni policjanci dokonali zatrzymania byłego reprezentanta Polski. Piłkarz miał spowodować wypadek w centrum Warszawy. Kierowca był pijany, miał 1,6 promila alkoholu we krwi. Śledztwo w tej sprawie prowadzi już policja.

Reprezentacja Polski. Wypadek z udziałem byłego reprezentanta

Do zdarzenia doszło w nocy z poniedziałku na wtorek ok. godziny 00.40 na skrzyżowaniu ulic Miodowej oraz Długiej w samym centrum Warszawy. Doszło do fatalnego błędu kierowcy, który nie zachował odpowiedniej koncentracji na drodze. Kierujący autem marki BMW uderzył w tył autobusu komunikacji miejskiej, który stał na czerwonym świetle.

- Autobus stał na światłach, ma rozbity tył: światła i narożnik. Pojazd musiał wrócić do zajezdni - wyjaśnił dziennikarzom Super Expressu Adam Stawicki z Miejskich Zakładów Autobusowych.

Sawicki dodał również, że w kolizji na szczęście nie ucierpiał żaden z pasażerów, podróżujących autobusem. W gorszym stanie jest natomiast BMW, który ma uszkodzony przód oraz wystrzelone poduszki powietrzne. Jego kierowca również nie odniósł poważnych obrażeń.

Na miejsce dotarła policja, która zaczęła śledztwo. Winnego kierowcę przebadano na obecność alkoholu we krwi. Test wykazał, że kierujący BMW w chwili wypadku był kompletnie pijany. Alkomat wykazał aż 1,6 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

Marcin Najman specjalnie dla ZeStadionu. „W życiu nie uderzyłbym Stanowskiego”Marcin Najman specjalnie dla ZeStadionu. „W życiu nie uderzyłbym Stanowskiego”Czytaj dalej

Reprezentacja Polski. Winnym były reprezentant Polski.

Według wstępnych ustaleń, winnym ma być były reprezentant Polski, Michał Ż. Nie są to jednak oficjalne informacje. Policja nie podała nie jeszcze tożsamości sprawcy wypadku. Zapewne poznamy je wraz z rozwojem sprawy, nad którą już pracują policjanci.

Winny kierowca został zatrzymany przez policjantów. Najpierw trafił na Izbę Wytrzeźwień, a po dojściu do siebie usłyszał zarzuty spowodowania wypadku. Piłkarz odpowie za złamanie artykułu 178a kodeksu karnego, który dotyczy prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości.

Za ten czyn Michałowi Ż. grozi kilka kar. Zasądzona może być wobec niego przede wszystkim kara pozbawienia wolności w wymiarze od 3 miesięcy do 5 lat. Oprócz tego zatrzymane zostanie jego prawo jazdy i będzie miał zakaz prowadzenia pojazdów, który może obowiązywać od sześciu miesięcy do nawet trzech lat.

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News