Reprezentacja Polski
zestadionu.pl
Autor Mateusz Wysokiński - 23 Stycznia 2020

Zamieszanie w reprezentacji Polski. Pieniądze okażą się lekarstwem?

Reprezentacja Polski w biegach średniodystansowych zmaga się z poważnymi problemami. Trener kadry odszedł w trakcie przygotowań do olimpiady z powodu niemożności porozumienia z Polskim Związkiem Lekkiej Atletyki. Z racji wielkiego zamieszania do drzwi związku zapukał sponsor, który za pomocą pieniędzy chce przekonać szkoleniowca do powrotu.

Reprezentacja Polski w biegach średniodystansowych znalazła się w centrum chaosu po tym jak swoją rezygnację z funkcji trenera kadry złożył Tomasz Lewandowski. Trener miał mieć, zdaniem działaczy, wygórowane oczekiwania finansowe, których związek nie był w stanie pokryć. W związku z tym Lewandowski złożył rezygnację, a biegacze stracili szkoleniowca. Na ratunek chce wyjść jeden ze sponsorów, który zaoferował wielkie wsparcie finansowe tylko po to, aby trener wrócił na swoje stanowisko.

Jerzy Brzęczek bezlitosny dla piłkarza. Nie pojedzie na EuroJerzy Brzęczek bezlitosny dla piłkarza. Nie pojedzie na EuroCzytaj dalej

Reprezentacja Polski bez szkoleniowca. Sponsor pomoże?

Osobą, która chce uratować sytuacje w reprezentacji Polski, jest założyciel i prezes Runmageddonu - Jarosław Bieniecki. Zaoferował on zwrot różnicy, o którą Lewandowski pokłócił się ze związkiem pod warunkiem, że ten przygotuje biegaczy do startu w Tokio.

- Do rozpoczęcia igrzysk zostało niewiele czasu. Moją intencją jest, aby zawodnicy w spokoju przygotowywali się do olimpijskiego występu. Mamy niepowtarzalną szansę, aby polscy biegacze walczyli o medale na bardzo prestiżowych dystansach. Warto to zobaczyć i przeżyć te emocje – mówi Bieniecki, który w przeszłości wyczynowo biegał na średnich i długich dystansach. - mówi Bieniecki

Bieniecki nie chce nic za swoją pomoc

O ile tak szczodry gest mógłby budzić podejrzenia, o tyle sam Bieniecki zapewnia, że jego działanie ma służyć jedynie dobru polskiego sportu. Prezes Runmaggedonu widzi wielki potencjał w reprezentantach i chciałby, aby pokazali się w Tokio z jak najlepszej strony.

- Wspólnie mamy zastanowić się, jakie kroki podjąć, by nasi czołowi biegacze mieli optymalne warunki do przygotowań. Nie stawiam żadnych warunków i nie mam żadnych oczekiwań w zamian. Chciałbym tylko obejrzeć Polaków w finałach w Tokio – mówi szef Runmageddonu.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Adam Małysz krytykuje polskiego skoczka. Padły bardzo mocne słowa
  2. Legenda polskiego sportu zmaga się z chorobą. Pojawiły się szansę na uzdrowienie
  3. Polski trener dostał pracę za granicą. Znają go wszyscy kibice Ekstraklasy
  4. Ważna decyzja polskiego działacza. Uderzył w skorumpowanych Rosjan
  5. Nowy piłkarz Legii już strzela bramki. Pomoże w zdobyciu mistrzostwa
  6. Radosna nowina od Piotra i Justyny Żyłów. W sieci pojawiło się zaskakujące zdjęcie

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News