Reprezentacja Polski
instagram.com/pzla
Autor Mateusz Wysokiński - 23 Marca 2020

PZLA pilnie ściąga sportowców do kraju. Reprezentanci Polski poważnie zagrożeni

Reprezentacja Polski lekkoateltów miała wielkie problemy ze znalezieniem miejsca na treningi przed olimpiadą. Centralne Ośrodki sportu zostały pozamykane, a nasza kadra musiała udać się na zgrupowania zagraniczne. Część sportowców do igrzysk przygotowywała się w RPA a część w Turcji, które wydawały się być dalekie od epidemii. Niestety, choroba COVID-19 dotarła i tam, co wymagało natychmiastowej reakcji i ewakuacji naszych sportowców.

Reprezentacja Polski, która szykuje się do olimpiady w Tokio, która nie została odwołana, ma poważny problem. Wszystkie krajowe ośrodki sportu zostały pozamykane, w związku z czym nasi atleci byli zmuszeni do szukania nowej bazy przygotowań. Padło na RPA i Turcję, jednak z powodu pojawienia się tam koronawirusa, nasi atleci zostaną skierowani ponownie do Polski. Będą musieli przejść obowiązkową kwarantannę.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Nie żyje legenda hiszpańskiego futbolu. Odpowiadał za sukces wielu klubów
2. Przestępcy znaleźli wyjątkowo perfidny sposób na okradanie mieszkań. Uważaj, kto do Ciebie puka

Znany polski dziennikarz przekaże część zarobków na walkę z epidemią. Wielkie brawa, chylimy czołaZnany polski dziennikarz przekaże część zarobków na walkę z epidemią. Wielkie brawa, chylimy czołaCzytaj dalej

Reprezentacja Polski musi uciekać. Wszystko przez epidemię koronawirusa

Najbardziej opłakana sytuacja sportowców dotknęła w RPA. Mimo że wirus w Afryce na długi czas nie mógł znaleźć swojego domu, to Republika Południowej Afryki okazała się dla niego bardzo atrakcyjna. Codziennie w szpitalach ląduje coraz więcej Afrykańczyków, a lokalne władze mówią o zamknięciu granic lądowych i lotniczych, jak też morskich. W związku z tym polscy sportowcy będą odesłani do kraju i poddani kwarantannie.

- Tu już nie ma szans, żeby się wstrzymywać. To zaszło za daleko. - mówi o sytuacji w Południowej Afryce Krzysztof Kęcki, szef szkolenia PZLA w rozmowie z Przeglądem Sportowym.

Gwiazda reprezentacji Polski w kwarantannie. Jest w samym epicentrum pandemiiGwiazda reprezentacji Polski w kwarantannie. Jest w samym epicentrum pandemiiCzytaj dalej

Wszyscy atleci poddani kwarantannie

Po sportowców mają zostać posłane samoloty linii lotniczej LOT, które przewiozą ich bezpiecznie do kraju. Kiedy Polacy pojawią się w kraju, zostaną poddani kwarantannie. trener damskiej sztafety kobiet, Aleksander Matusiński wyznał, że sportowcy będą się musieli przygotowywać do olimpiady w domach.

- Wiadomo, że to wyjątkowa sytuacja, każdy się do niej dostosowuje i realizuje trening zastępczy. Do sezonu jeszcze jest daleko. Na pewno wirus jeszcze przez jakiś czas się utrzyma, ale będziemy się martwić później. Teraz trzeba zachować spokój - mówi Matusiński.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Włochy opublikowały porażający raport. Nie wszyscy, którzy zmarli na koronawirusa, wcześniej chorowali, smutna prawda
  2. "Kobieta wjechała pod ciężarówkę, zginęła na miejscu". Śmiertelny wypadek na ważnej drodze na Mazowszu
  3. Wielka radość w rodzinie Cristiano Ronaldo. Portugalczyk w euforii, ogromne szczęście
  4. Joanna Jędrzejczyk pokazała twarz po walce z Zhang. Musiało boleć (FOTO)
  5. Dramatyczny apel legendy światowej piłki nożnej. "Polacy, brońcie się"
  6. Z czego wymutował koronawirus? Jest nagranie, eksperci wskazali straszne miejsce na mapie

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News