Reprezentacja Polski siatkówka
Zestadionu.pl
Autor Łukasz Kowalski - 23 Lipca 2020

Z ostatniej chwili: Reprezentacja Polski zdemolowała Niemców. Pewne zwycięstwo, istna deklasacja

Reprezentacja Polski wróciła do gry po pandemii koronawirusa. Polscy siatkarze swoje ostatnie mecze rozegrali niemal rok temu. Teraz Polacy rozgrywają serię meczów towarzyskich. W czwartek po raz drugi zmierzyli się z reprezentacją Niemiec. Czwartkowe spotkanie diametralnie różniło się od meczu rozegranego dzień wcześniej.

Reprezentacja Polski w siatkówce wróciła do gry. W czerwcu siatkarze przeszli dwa zgrupowania w Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Spale. Trener reprezentantów Polski Vital Heynen podkreślił, że te obozy przygotowawcze były niezwykle ważne, ponieważ przez odwołane wszystkie rozgrywki międzynarodowe zawodnicy mieliby bardzo długą przerwę od wspólnych treningów.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Śmierć w rodzinie Wałęsów przyszła nagle, bez ostrzeżenia. Śledczy ustalili czy popełnił samobójstwo
  2. Masz stary dowód osobisty? Gratulacje, możesz zyskać ogromne pieniądze
  3. Wstawił oburzające zdjęcie z Ustronia Morskiego. Skandal
Nie żyje 27-letni zawodnik Arki Gdynia. Zginął w tragicznych okolicznościach, kibice są wstrząśnięciNie żyje 27-letni zawodnik Arki Gdynia. Zginął w tragicznych okolicznościach, kibice są wstrząśnięciCzytaj dalej

Reprezentacja Polski po raz kolejny pokonała Niemców

Teraz Polscy siatkarze rozgrywają serię meczów towarzyskich. W środę i czwartek w Zielonej Górze Polacy mierzyli się przeciwko reprezentacji Niemiec. Mecze mają pozwolić zawodnikom utrzymać zgranie zespołu, ponieważ w tym roku nie odbędą się żadne zaplanowane rozgrywki z udziałem reprezentacji narodowych.

W środę Polacy zagrali swój pierwszy mecz towarzyski przeciwko reprezentacji Niemiec. Polacy wrócili do gry po 281 dniach przerwy. Na początku spotkania rozbrat z piłką i kolegami z zespołu był bardzo widoczny. Polacy nie najlepiej weszli w mecz, ale potrafili pokazać klasę i ostatecznie pokonali rywali.

Vital Heynen w pierwszych dwóch setach postanowił postawić na zawodników, którzy mają mniej szans na grę w kadrze narodowej. Efektem była porażka w dwóch pierwszych setach 18:25 i 23:25. Później na boisko wyszli bardziej doświadczeni gracze z Bartoszem Kurkiem na czele, którzy w trzech kolejnych setach przechylili szalę zwycięstwa na korzyść Polaków, wygrywając 25:17, 25:22 o 15:10. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 3:2 dla Polaków.

Fantastyczne wieści dla Polskich kibiców. TVP podjęła ważną decyzję na temat Ligi MistrzówFantastyczne wieści dla Polskich kibiców. TVP podjęła ważną decyzję na temat Ligi MistrzówCzytaj dalej

Drugie zwycięstwo polskich siatkarzy

Czwartkowe spotkanie miało zdecydowanie inny przebieg. Trener Heynen już wcześniej zdecydował, że na pewno w tym spotkaniu nie wystąpią Wilfredo Leon i Bartosz Kurek. Belgijski trener postawił na szóstkę złożoną z Bartosza Bednorza, Macieja Muzaja, Norberta Hubera, Piotra Nowakowskiego, Marcina Komendę i Aleksandra Śliwkę.

Mecz od początku przebiegał pod dyktando Polaków. W pierwszym secie Polacy wygrali 26:24, a bohaterem zespołu został Bednorz, który w decydującym momencie blokiem zatrzymał Moritza Reicherta. W kolejnych setach Polacy tylko potwierdzili swoją wyższość nad zachodnimi sąsiadami.

Drugi set zakończył się prawdziwym pogromem ze strony Polaków. Polacy wygrali tę partię 25:16 i po dwóch setach na tablicy widniał wynik 2:0 dla Polaków. W trzecim secie Polacy bardzo szybko pozbawili Niemców nadziei na dobry rezultat. Mecz zakończył efektownym atakiem Michał Kubiak, który ustalił wynik trzeciej partii na 25:21, a całego meczu 3:0 dla Biało-Czerwonych.

W weekend Polaków czekają kolejne dwa mecze towarzyskie. W Łodzi Polacy zmierzą się z reprezentacją Estonii. Pierwsze spotkanie odbędzie się w niedzielę 26 lipca, a drugi mecz odbędzie się dzień później. Mecze reprezentacji Polski w siatkówce ze względu na obostrzenia związane z epidemią koronawirusa odbywają się przy pustych trybunach.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Stało się. Aleksander Kwaśniewski właśnie przekazał radosną nowinę, nikt się nie spodziewał
  2. Popularny bank odkrył karty. Zysk spadł o 80%, 110 oddziałów do likwidacji
  3. W Jeleniej Górze przebadano 100 dzieci. Wyniki są druzgocące, rakotwórcza substancja u najmłodszych
  4. Wielki dzień Agnieszki Radwańskiej. Ogromna radość w rodzinie polskiej gwiazdy (FOTO)
  5. Barcelona już wie, kto zostanie jej nowym trenerem? Działacze mają faworyta
  6. Cała Polska była wściekła na Zbigniewa Bońka. Prezes PZPN w końcu uległ presji i zmienił decyzję
  7. Zabierają prawa jazdy na potęgę. W wakacje możesz je stracić nie tylko za prędkość

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News