Reprezentacja Polski Piłka ręczna
Zestadionu.pl
Autor Łukasz Kowalski - 23 Grudnia 2020

Reprezentacja Polski wygrywa mecz po prawie roku przerwy. Ledwo się udało, rywale się postawili

Reprezentacja Polski w piłce ręcznej przygotowuje się do wyjazdu na mistrzostwa świata. Na zgrupowaniu w Cetniewie po raz drugi w ostatnich dniach mierzyli się z Algierią. Biało-Czerwoni we wtorek wygrali 26:24 (18:14) i zrewanżowali się za poniedziałkową porażkę. To pierwsze zwycięstwo Polaków od niemal roku.

  • Reprezentacja Polski na ostatniej prostej przygotowań do mistrzostw świata
  • Polacy w Cetniewie rozegrali spotkania kontrolne z Algierią
  • Polacy wygrali po raz pierwszy od niemal roku
  • W tym roku Biało-Czerwonych czeka jeszcze mecz towarzyski z Rosją

Reprezentacja Polski piłkarzy ręcznych jest na ostatniej prostej przygotowań do mistrzostw świata. Bialo-Czerwoni w Cetniewie szlifują formę przed wylotem na mundial do Egiptu. Po ostatnich meczach selekcjoner Patryk Rombel nie ma wielu powodów do zadowolenia.

Do występu na światowym czempionacie Polacy szykują się, rozgrywając serię meczów towarzyskich z innym uczestnikiem mistrzostw, Algierią. W poniedziałek Biało-Cerwoni przegrali 23:26 (12:12), ale słabszą dyspozycję tłumaczono tym, że to pierwszy mecz kadry od niemal roku.

Reprezentacja Polski wygrała pierwszy mecz od niemal roku

We wtorek udało im się zrewanżować. Wygrali 26:24 (18:14), ale po meczu selekcjoner Rombel miał wiele zastrzeżeń do gry swoich podopiecznych. - Nie były to dobre mecze, szczególnie ten pierwszy, w którym popełniliśmy 18 błędów. Drugi mecz również nie był najlepszy. Jest dużo rzeczy do analizy - powiedział po meczu w wywiadzie dla związkowych mediów.

Teraz reprezentanci Polski udają się do swoich rodzin na święta. Ponownie spotkają się na zgrupowaniu 26 grudnia. Dwa dni później zagrają trzeci sparing z Algierią, a rok zakończą spotkaniem z Rosją. Oba spotkania będą transmitowane przez TVP Sport.

Właśnie dotarły do nas wiadomości ze szpitala. Wiemy już, w jakim stanie jest Kinga Rajda, lekarze podali informacjeWłaśnie dotarły do nas wiadomości ze szpitala. Wiemy już, w jakim stanie jest Kinga Rajda, lekarze podali informacjeCzytaj dalej

Przed wylotem na mundial Polacy zagrają jeszcze jedno spotkania. 6 stycznia, już w meczu eliminacyjnym do mistrzostw Europy zagrają z reprezentacją Turcji. W fazie grupowej egipskiego turnieju zmierzą się z Hiszpanią, Brazylią i Tunezją.

Po raz ostatni Polacy wygrali 28 grudnia 2019 roku z reprezentacją Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Na styczniowych mistrzostwach Europy przegrali swoje wszystkie mecze w fazie grupowej. Więcej meczów w 2020 roku nie grali z powodu pandemii koronawirusa.

Polacy szykują się do mistrzostw świata

Pandemia miała wpływ na trudną drogę Polaków na egipski turniej. Koronawirus spowodował, że nie rozegrano meczów eliminacyjnych i początkowo IHF, podjęła decyzję, że na mundial do Egiptu pojadą tylko najlepsze drużyny styczniowych mistrzostw Europy. Polacy na turnieju zostali sklasyfikowani na 21. miejscu.

Związek Piłki Ręcznej w Polsce od razu złożył oficjalny protest, który był odpowiedzią na decyzję IHF, która zabierała Polsce możliwość występu na mundialu. ZPRP złożył także wniosek o "dziką kartę". W lipcu rozpatrzono protest Polaków i Biało-Czerwoni dostali miejsce na mistrzostwach świata. "Dziką Kartę" otrzymali także Rosjanie.

IHF podczas podjęcia decyzji o przyznaniu dzikiej karty wzięła pod uwagę ogólny rozwój piłki ręcznej w danym kraju, wpływ jaki „dzika karta” miałaby na globalny rozwój piłki ręcznej i wzmocnienie flagowych turniejów IHF. Na pewno pomógł fakt, że w 2023 roku Polska razem ze Szwecją będzie gospodarzem światowego czempionatu.

Turniej w Egipcie odbędzie się w dniach 14-31 stycznia. Polacy na mistrzostwach świata wystąpią po raz piętnasty. Do tej pory z mundiali przywozili cztery medale. Jeden srebrny i trzy brązowe. Po raz ostatni na podium mistrzostw świata stanęli w 2015 roku w Katarze.

Artykuły polecane przed redakcję ZeStadionu.pl:

d

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News