Reprezentacja Polski
EAST NEWS
Autor Mateusz Dziubiński - 24 Kwietnia 2020

Dla reprezentacji Polski strzelił wiele goli, teraz media obiegły smutne informacje o jego zdrowiu. Współczujemy

Reprezentacja Polski pierwszy sukces w XXI wieku odniosła, awansują na mundial w 2002 roku. Polacy w Korei Południowej i Japonii rozczarowali, wygrywając tylko jedno spotkanie ze Stanami Zjednoczonymi. Bramkę w tamtym pamiętnym meczu zdobył napastnik, którego zdrowie dzisiaj jest zagrożone z powodu koronawirusa.

Reprezentacja Polski wywalczyła na początku wieku pierwszy od szesnastu lat awans na mistrzostwa świata. Jednym z wyróżniających się piłkarzy w ekipie dowodzonej przez Jerzego Engela był Paweł Kryszałowicz. Ówczesny napastnik Eintrachtu Frankfurt przez pandemię koronawirusa znajduje się w niebezpieczeństwie.

Dramat znanego skoczka. Przez wypadek zakończył karierę, do dziś nie odzyskał węchuDramat znanego skoczka. Przez wypadek zakończył karierę, do dziś nie odzyskał węchuCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Tak mieszka Kamil Stoch. Dom skoczka wygląda jak pałac i jest wart miliony, zachwycająca posiadłość
  2. Świetne wieści dla Polski. Udało się ograniczyć transmisję poziomą koronawirusa


Reprezentacja Polski przez kilka lat mogła liczyć na bramki zdobyte przez Pawła Kryszałowicza

Kadra dowodzona przez Jerzego Engela w imponującym stylu przebrnęła kwalifikacje i jako pierwsza europejska drużyna zapewniła sobie awans na mundial w Korei Południowej i Japonii. O sile reprezentacji stanowili piłkarze tacy jak Emmanuel Olisadebe, Jacek Krzynówek, Tomasz Wałdoch, Piotr Świerczewski czy Marek Koźmiński. Super rezerwowym był natomiast Paweł Kryszałowicz, który jako jeden z trzech piłkarzy może się pochwalić zdobyciem bramki na pamiętnej imprezie.

Napastnik rozegrał w barwach “Biało-Czerwonych” 33 spotkania i zdobył 10 goli. Niestety po zakończeniu bogatej kariery piłkarskiej Kryszałowicz poważnie zachorował na nowotwór jelita grubego. W ciężkich chwilach pomógł byłemu kadrowiczowi Polski Związek Piłki Nożnej, który pokrył część kosztów leczenia.

Nadchodzą wielkie zmiany w polskiej kadrze skoczków. Wielu z nich nie będzie mogło więcej wystąpićNadchodzą wielkie zmiany w polskiej kadrze skoczków. Wielu z nich nie będzie mogło więcej wystąpićCzytaj dalej


Koronawirus stanowi zagrożenie dla życia byłego reprezentanta Polski

W rozmowie z portalem Interia.pl Paweł Kryszałowicz zdradził, że w związku z przebytą chorobą, znalazł się w grupie podwyższonego ryzyka w razie zachorowania na COVID-19.

- W związku z wcześniejszą chorobą nowotworową jestem w grupie podwyższonego ryzyka. Mój organizm był bardzo osłabiony, staram się mocno uważać i przestrzegać procedur. Dostałem tyle wyrazów wsparcia, że musiałem zmienić numer telefonu, nie mogłem się normalnie leczyć. Z jednej strony to miłe, z drugiej musiałem się skupić na czym innym. W erze złośliwości, wszechobecnego hejtu nie liczyłem, że otrzymam takie wsparcie. Solidarność kibiców i dawnych kolegów z boiska pomogła mi pokonać chorobę, trzeba to jasno powiedzieć. - powiedział.

Źródło: Interia.pl

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Trzy miesiące byli na morzu. W końcu dotarli do portu, nikt nie mógł uwierzyć w wyniki badań
  2. ZUS opublikował komunikat w sprawie "trzynastek". Bardzo ważna informacja
  3. Trener kadry Polski podał się do dymisji. Uznał, że przez ostatnie 2 lata spełnił swój cel
  4. Mecz reprezentacji Polski z Holandią zostanie odwołany? Pojawił się ogromny problem
  5. Jakim samochodem jeździ Robert Lewandowski? Cena jest wprost kosmiczna, wielu może pozazdrościć
  6. Bill Gates powiedział ile zajmie nam powrót do normalności po pandemii. Czas liczy od dziś

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News