Piłkarze ręczni eliminacje mistrzostw Europy
facebook.com/handballpolska
Autor Aleksy Kiełbasa - 24 Czerwca 2020

Tym razem wygrają? Reprezentacja Polski wzięła się za treningi

Reprezentacja Polski piłkarzy ręcznych przebywa aktualnie na zgrupowaniu w Centralnym Ośrodku Sportu w Cetniewie, gdzie jutro zakończy swoje przygotowania. Nasi szczypiorniści trenują przed jesiennymi meczami eliminacji mistrzostw Europy, gdzie zmierzą się na wyjeździe ze Słowenią i w Polsce z Holandią.

Polscy piłkarze ręczni są w trakcie zgrupowania, które ma ich przygotować do jesiennych meczów eliminacji mistrzostw Europy 2022, w których nasza reprezentacja najpierw zagra wyjazdowe starcie ze Słowenią, a kolejne spotkanie z Holandią zostanie rozegrane w kraju. W grupie z nami jest także Turcja. Pierwsze grupowe mecze odbędą się 4-5 i 7-8 listopada. Kolejne reprezentacyjne okienka zaplanowano w marcu, a następne w kwietniu i w maju.

– Możemy być zadowoleni z tego losowania. W tej chwili na pewno mamy dużo lepszy zespół, niż rok temu. Dużo pracowaliśmy nad nowym systemem, który wprowadził w kadrze trener Patryk Rombel. Na pewno nawiążemy walkę z rywalami, by móc pojechać na mistrzostwa Europy – mówi Przemysław Krajewski, skrzydłowi reprezentacji Polski

Justyna Kowalczyk miała wziąć ślub z narzeczonym. Plany trzeba było szybko zmienić, zdradziła wszystko w wywiadzieJustyna Kowalczyk miała wziąć ślub z narzeczonym. Plany trzeba było szybko zmienić, zdradziła wszystko w wywiadzieCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Gdzie oglądać mecz Jagiellonia Białystok - Legia Warszawa? Transmisja w TV i online, relacja na żywo (TRANSMISJA)
  2. Otwierają granice, nie wpuszczą Polaków. Kraj w Europie podjął decyzję

Piłkarze ręczni wreszcie mogą potrenować

Trener naszych piłkarzy ręcznych, Patryk Rombel, nie kryje dużego zadowolenia z tego, że w końcu może popracować się swoimi zawodnikami.

- Od pół roku nie mogliśmy się spotkać, przepadło nam kwietniowe zgrupowanie, przepadły nam mecze eliminacji mistrzostw Europy i dobrze się stało, że udało się zorganizować ten obóz. Wszyscy zawodnicy chcieli przyjechać, ale nie wszyscy mogli. Myślę tu o graczach z klubów zagranicznych, którym po prostu przepisy prawne nie pozwoliły na udział w tym zgrupowaniu – wyjaśnia trener Rombel.

Skąpo ubrana gwiazda polskiego sportu chwali się swoim ciałem na Instagramie. Pokazała naprawdę dużo (FOTO)Skąpo ubrana gwiazda polskiego sportu chwali się swoim ciałem na Instagramie. Pokazała naprawdę dużo (FOTO)Czytaj dalej

Selekcjoner docenia formę piłkarzy ręcznych

Patryk Rombel podkreśla, że forma jego zawodników jest lepsze niż się tego spodziewał.

– Mieliśmy pełny monitoring, byliśmy w kontakcie zarówno z zawodnikami, jak i trenerami klubowymi. Zawodnicy mieli plany treningowe i po testach, które przeprowadziliśmy już w Cetniewie widać, że pracowali. Ich poziom nie jest tak zły, jak można się było spodziewać, choć wiadomo, że po tak długim rozbracie z boiskiem niektóre wskaźniki mocno spadły – wyznaje selekcjoner.

W grupie 5, Polska o awans do mistrzostw Europy 2022, które zostaną rozegrane na Słowacji i Węgrzech, będzie rywalizowała ze Słowenią, Holandią, także z Turcją. Najsilniejszym przeciwnikiem wydaje się być Słowenia, bowiem była w pierwszym koszyku. W drugim byli Holendrze, w trzecim nasza reprezentacja, a w czwartym Turcja. Awans na turniej uzyskają dwa najlepszy zespoły z każdej grupy oraz cztery najlepsze drużyny z trzecich miejsc.

Źródło: pomorska.pl

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Maseczki koniecznie znów na twarzy, choć Polacy stawiają opór. Do kontroli ma włączyć się nawet policja
  2. Burze się przesuwają. IMGW wydało ostrzeżenia dla 5 województw
  3. Tragiczne informacje obiegły Polskę z samego rana. Nie żyje Lesław Skinder, był niekwestionowaną legendą dla wielu Polaków
  4. Skąpo ubrana gwiazda polskiego sportu chwali się swoim ciałem na Instagramie. Pokazała naprawdę dużo (FOTO)
  5. Justyna Żyła nagle zwróciła się prosto do Piotra Żyły. Jej niespodziewane słowa zadziwiły Polaków
  6. Wideo - Koszmarny wypadek. Z gigantycznym impetem wbił się w inny samochód. Auto aż złamało się na pół

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News