Reprezentacja Polski
Facebook
Autor Mateusz Dziubiński - 25 Marca 2020

Reprezentacja Polski straciła trenera. Był ojcem ogromnych sukcesów kadry

Reprezentacja Polski biegaczek narciarskich straciła trenera. Dotychczasowy szkoleniowiec zgodnie z pojawiającymi się od jakiegoś czasu pogłoskami zrezygnował z dalszego prowadzenia kadry. O decyzji poinformował prezes Polskiego Związku Narciarskiego Apoloniusz Tajner. 

Reprezentacja Polski w biegach narciarskich kobiet dzięki pracy doświadczonego szkoleniowca odnosiła w ciągu ostatniego ćwierćwiecza największe sukcesy w historii tej dyscypliny w naszym kraju. To on był architektem sukcesu Justyny Kowalczyk, wcześniej Tomasza Sikory, czy ostatnio naszych juniorek Moniki Skinder i Izabeli Marcisz. Dziś dowiedzieliśmy się, że Aleksander Wierietielny zrezygnował z dalszego prowadzenia kadry biegaczek.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Nie żyje Andrzej Kot. Sport był dla niego całym życiem, przykra wiadomość
  2. W kwarantannie nie masz co liczyć na przesyłkę. Poczta Polska wstrzymuje listonoszy
Kamil Stoch zakończy karierę? Mamy jasną deklarację polskiego mistrzaKamil Stoch zakończy karierę? Mamy jasną deklarację polskiego mistrzaCzytaj dalej

Reprezentacja Polski dzięki jego pracy odnosiła wielkie sukcesy

W trakcie tego sezonu pojawiały się doniesienia, że Aleksander Wierietielny zamierza rozstać się z kadrą i przejść na zasłużoną emeryturę. Dziś spekulacje znalazły potwierdzenie. Wierietielny zdecydował się zakończyć pracę z reprezentacją naszych biegaczek narciarskich. Pracę kontynuować natomiast będzie Justyna Kowalczyk, która razem ze swoim byłym trenerem prowadziła w tym roku kadrę juniorek. Jej funkcja się zmieni, ale na ten moment nie wiadomo jak będzie wyglądać.

- Justyna Kowalczyk będzie kontynuować pracę, ale w połowie dotychczasowego zakresu obowiązków. Mamy pomysł, jak dalej poprowadzić kadrę biegaczek - powiedział prezes PZN Apoloniusz Tajner w wypowiedzi dla "Radia dla Ciebie".

Nie żyje Andrzej Kot. Sport był dla niego całym życiem, przykra wiadomośćNie żyje Andrzej Kot. Sport był dla niego całym życiem, przykra wiadomośćCzytaj dalej

Przez wiele lat Wierietielny był gwarantem sukcesów kadry. Wkrótce poznamy jego następcę

W ciągu kilku najbliższych dni ma zostać ogłoszone nazwisko następcy doświadczonego szkoleniowca. Mówi się, że będzie to najprawdopodobniej były zawodnik z zagranicy. Ma on również współpracować ze szkoleniowcem męskiej reprezentacji Lukasem Bauerem.

Aleksander Wierietielny rozpoczynał pracę w PZN w 1995 roku od prowadzenia Tomasza Sikory, później trenował Justynę Kowalczyk. Oboje zawodników doprowadził do znacznych sukcesów. Po zakończeniu kariery przez Kowalczyk objął posadę trenera całej kadry kobiecej. Zawodniczki szybko zaczęły robić postępy, co zaowocowało medalami zdobytymi przez Monikę Skinder i Izabelę Marcisz na tegorocznych mistrzostwach świata juniorów.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nie żyje jedna z najmłodszych ofiar koronawirusa. Była jeszcze dzieckiem, serce pęka
  2. Zabójstwo w Warszawie, jedna osoba nie żyje, druga jest ranna. Policja zarządziła blokady
  3. Reprezentant Polski kończy karierę. Kibice nie mogą uwierzyć, wiemy co będzie robił dalej
  4. Reprezentant kraju zaapelował do rodaków w sprawie epidemii. Te rady powinny być ważne dla każdego
  5. Mecz Ligi Mistrzów doprowadził do pandemii? "To nie przypadek"
  6. Przed Wielkanocą KIRDiP ostrzega Polaków, chodzi o jajka. Włochy były 1 z największych producentów jaj w Europie

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News