Reprezentacja Polski Polska Estonia
Twitter - PZPS
Autor Łukasz Kowalski - 26 Lipca 2020

Trener reprezentacji Polski wpadł w furię. Rywale nie chcą przyjechać do kraju na mecz, "tak się nie robi"

Reprezentacja Polski siatkarzy w niedzielę i poniedziałek miała rozegrać mecze sparingowe z Estonią. W sobotę rano do mediów dotarła wiadomość, że rywale jednak do Polski nie przylecą. Ta wiadomość rozwścieczyła trenera polskiej kadry Vitala Heynena, który ostro skomentował decyzję Estończyków.

Reprezentacja Polski w sobotę rano otrzymała zadziwiającą wiadomość. W niedziele i poniedziałek w Łodzi Polacy mieli się zmierzyć z Estończykami w spotkaniach towarzyskich. Jednak tamtejsza federacja siatkarska postanowiła, że jednak do Polski nie przyleci. Tym samym do spotkań nie dojdzie.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Musieli pilnie przerwać pogrzeb, z trumny dochodziły przeraźliwe dźwięki. Kiedy ją otworzyli, zamarli
  2. Masz stary dowód osobisty? Gratulacje, możesz zyskać ogromne pieniądze
  3. Wyjawili nowe informacje ws. bonu turystycznego. Padła data, która ucieszy Polaków
Tragiczna wiadomość z samego rana. 33-letnia gwiazda została znaleziona martwa w parku, policja bada okoliczności śmierciTragiczna wiadomość z samego rana. 33-letnia gwiazda została znaleziona martwa w parku, policja bada okoliczności śmierciCzytaj dalej

Reprezentacja Polski siatkarzy nie zagra z Estonią

Dzisiaj menedżer reprezentacji Estonii poinformował Polski Związek Piłki Siatkowej, że ich drużyna podjęła decyzję o rezygnacji z przylotu do Polski i rozegraniu spotkań z naszą kadrą zaplanowanych na jutro i poniedziałek - możemy przeczytać w komunikacie opublikowanym na stronie internetowej Polskiego Związku Piłki Siatkowej.

Powodem takiej decyzji Estończyków były informacje o kolejnych wzrostach liczby zakażonych w Polsce koronawirusem. Selekcjoner reprezentacji Estonii Cedric Enard wyjawił, że zawodnicy mieli obawy związane z przylotem do Polski i ostatecznie podjęto decyzję o anulowaniu meczów.

- Ponieważ w Polsce w ostatnich dniach pojawiło się wiele informacji o wzroście liczby osób zarażonych koronawirusem, zespół uznał, że podróż tam wiąże się ze zbyt dużym zagrożeniem dla zdrowia. Chcielibyśmy zmierzyć się z aktualnym mistrzem świata, ale przede wszystkim musimy dbać o zdrowie - powiedział Enard cytowany przez portal sportowefakty.wp.

O decyzji Estończyków zawodnicy Vitala Heynena dowiedzieli się w ostatnich chili, kiedy już dotarli do Łodzi. - Do mnie ta wiadomość dotarła o 2:30 w nocy. A więc dzięki Estonio za pozbawienie mnie snu i odpoczynku - wyznał zirytowany selekcjoner polskich siatkarzy portalowi sportowefakty.wp.

Justyna Żyła zadziwia. Tuż po kłótni z Piotrem włożyła czerwone mini i prowokowała internautów (FOTO)Justyna Żyła zadziwia. Tuż po kłótni z Piotrem włożyła czerwone mini i prowokowała internautów (FOTO)Czytaj dalej

Stanowczy komentarz selekcjonera polskiej kadry o postawie Estończyków

- Decyzję Estończyków, a także moment jej ogłoszenia, uważam za dziwne. Nie robi się takich rzeczy jeden dzień przed meczem, do tego opierając się na tylko kilku przesłankach. Jeden siatkarz Trefla Gdańsk jest zarażony, w całej Polsce jest trochę więcej przypadków, głównie w południowej części kraju, ale nie wydarzyło się nic drastycznego. Szacunek wobec nas nakazywałby poinformowanie o odwołaniu przyjazdu na mecze wcześniej niż jeden dzień przed pierwszym spotkaniem -skwitował Vital Heynen.

Reprezentacja Polski siatkarzy i tak w niedzielę i poniedziałek zagra mecze sparingowe. PZPS podjął decyzję, że reprezentanci rozegrają wewnętrzne spotkania, do trzech setów bez względu na wynik. Transmisja z tych spotkań odbędzie się na antenie Polsatu Sport. Za postawę wobec decyzji Estończyków Heynen chwalił swoich kadrowiczów.

- Jestem pod wrażeniem ich postawy. Stanęli na wysokości zadania. Bardzo chcieli pomóc, myśleli o tym, co będzie najlepsze dla polskiej siatkówki. Dziś rano się spotkaliśmy i wszyscy współpracowali, żeby znaleźć najlepsze rozwiązanie sytuacji. I takie znaleźliśmy. Pokażemy się kibicom, zagramy dwa wewnętrzne sparingi, które będą pewnie trochę krótsze, niż byłyby spotkania z Estonią, ale za to bardzo intensywne i z wysoką jakością gry - podkreślił szkoleniowiec polskich siatkarzy.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Ząb wypadł dziennikarce na antenie. Wszystko emitowano na żywo, widzowie nie mogą uwierzyć
  2. Prezes ZUS jasno o wieku emerytalnym: Polacy powinni pracować dłużej, do wykonania ogrom pracy
  3. Niesamowite nagranie. Osa zamienia karalucha w zombie
  4. Szokujące doniesienia z Hiszpanii. Leo Messi wściekły na Barcelonę, może odejść z Hiszpanii
  5. Awantura po awansie Widzewa. Kibice Łodzian wygwizdali, wyklinali i poniżyli swoich piłkarzy, potrzebna była interwencja policji
  6. Władysław Kozakiewicz przez lata ukrywał wielki rodzinny dramat. Jego ojciec krzywdził go i matkę w najgorszy sposób
  7. Zabierają prawa jazdy na potęgę. W wakacje możesz je stracić nie tylko za prędkość

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News