Reprezentacja Polski Leon
PZPS
Autor Piotr Bernaciak - 26 Września 2019

Słoweńskie media boją się reprezentanta Polski. "Gdy stoi na linii serwisowej, potrzebne jest szczęście"

Reprezentacja Polski zagra dziś w półfinale mistrzostw Europy ze Słowenią w Lublanie. Media z kraju naszych rywali przestrzegają swoich zawodników przed Polakami. Wygląda na to, że rywale mają do nas sporo respektu.

Reprezentacja Polski zagra dzisiaj w meczu półfinałowym mistrzostw Europy. Udało nam się uniknąć najtrudniejszego rywala, choć na tym poziomie żadna z drużyn nie może zostać uznana za słabą. Zmierzymy się ze Słowenią, która jest wielką rewelacją turnieju. Nikt nie przewidywał, że naszym dzisiejszym przeciwnikom uda się dojść aż do półfinału turnieju. Na ich drodze stają teraz mistrzowie świata.

Polacy są zdecydowanymi faworytami dzisiejszego spotkania w Lublanie i zdaniem ekspertów to właśnie oni zameldują się dzisiaj w wielkim finale. Słoweńskie media poświęciły meczowi sporo uwagi, komentując nasze atuty i wskazując swoim zawodnikom, czego powinni się wystrzegać. Nie zabrakło odważnych słów na temat gwiazdora naszej reprezentacji.

Brzęczek musi gasić pożary. Selekcjoner rozmawia z kolejnymi kadrowiczamiBrzęczek musi gasić pożary. Selekcjoner rozmawia z kolejnymi kadrowiczamiCzytaj dalej

Reprezentacja Polski mierzy się ze Słowenią

Portal dvevnik.si zajął się rozpracowywaniem kolejnych członków naszej reprezentacji, którzy zapewne będą dziś stanowić o sile naszego zespołu. Nie zabrakło słów poświęconych Wilfredo Leonowi, siatkarzowi, którzy dołączył do naszej reprezentacji bardzo niedawno, jednak już teraz jest wielkim jej wzmocnieniem. Słoweńcy uważają, że będzie on głównym bohaterem tego meczu.

- Gdy stoi na linii serwisowej i zagrywa z prędkością 120, 130 km/h, potrzebne jest szczęście, by przyjąć taką piłkę. Można jedynie podbić piłkę tak wysoko, jak to możliwe, by mieć wystarczająco dużo czasu na przygotowanie ataku - czytamy w artykule poświęconym polskim siatkarzom. Wygląda na to, że Wilfredo Leon wzbudza u dziennikarzy ze Słowenii wielki respekt.

Reprezentacja Polski jest faworytem półfinału ME

Mecz ze Słowenią będzie bardzo ważny. Na tym etapie nie możemy już liczyć na to, że zmierzymy się ze znacznie słabszym zespołem. Do półfinałów nie trafiają drużyny przypadkowe, lecz takie, które udowodniły swoją formę. Słowenia zrobiła to choćby w meczu z Rosją, gdy sprawiła kolejną niespodziankę i odesłała faworyzowanych rywali do domów. Mecz z Polską będzie jednak znacznie trudniejszy.

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News