reprezentacja Polski Gol
ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER
Autor Łukasz Kowalski - 26 Października 2020

Wielkie problemy reprezentanta Polski w piłkę nożną. Sytuacja jest beznadziejna "Nikt nie ma odwagi"

Reprezentacja Polski miała w swoich szeregach wielu zawodników z różnych rejonów świata. Łącznie w kadrze wystąpili przedstawiciele 32 światowych lig. Od tego sezonu jeden z byłych reprezentantów Polski występuje w jednym z największych Rumuńskich klubów. Mimo nowego inwestora, klub Polaka ma wielkie problemy finansowe.

Reprezentacja Polski w swoich szeregach miała przedstawicieli przeróżnych lig z całego świata. Łącznie w Biało-Czerwonych barwach wystąpili zawodnicy z 32 różnych lig. Latem tego roku, jeden z byłych reprezentantów Polski przeniósł się do Rumunii.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Jakub Błaszczykowski czaruje jak za najlepszych lat. Co za bramka w Ekstraklasie, ręce składają się do oklasków (WIDEO)
  2. Bardzo przykre wieści o Bogumile Wander. Mąż podjął dramatyczną, ważną decyzję
  3. Kamil Stoch grzmi przed nowym sezonem Pucharu Świata. "Cel uświęca środki", może zostać najlepszym w historii
Justyna Żyła będzie wściekła. Piotr Żyła chwali się nowym członkiem swojej rodziny, pokazał go wraz z nową narzeczoną (FOTO)Justyna Żyła będzie wściekła. Piotr Żyła chwali się nowym członkiem swojej rodziny, pokazał go wraz z nową narzeczoną (FOTO)Czytaj dalej

Reprezentacja Polski miała w swoich szeregach przedstawicieli 32 różnych lig

Oczywiście chodzi o Janusza Gola, który jeszcze kilka miesięcy temu był jedną z wyróżniających się postaci polskiej Ekstraklasy. Pomocnik był jednym z podstawowych zawodników trenera Michała Probierza.

Gol poróżnił się z krakowskim klubem w kwietniu niedługo po zawieszeniu rozgrywek Ekstraklasy z powodu koronawirusa. Zawodnik nie zgodził się na proponowaną przez klub obniżkę pensji. W konsekwencji Gol stracił pozycję w klubie i opaskę kapitana.

Latem zawodnik za porozumieniem stron rozwiązał kontrakt z Cracovią. Od sierpnia Gol związał się z Dinamem Bukareszt. Rumuński klub planuje wrócić na szczyt ligowej piłki. Pomóc w tym mają nowi inwestorzy, którzy latem weszli do klubu.

Od kilku lat sytuacja zespołu z Bukaresztu jest dramatyczna. Dinamo jest jednym z najbardziej zasłużonych rumuńskich klubów. Na swoim koncie mają 18 tytułów mistrzowskich, a do tego 13 Pucharów Rumunii.

Tragiczna wiadomość obiegła media. Nie żyje piłkarz Manchesteru City, miał tylko 17 latTragiczna wiadomość obiegła media. Nie żyje piłkarz Manchesteru City, miał tylko 17 latCzytaj dalej

Dramatczna sytuacja klubu Polaka

W klubie mierzą się z poważnymi problemami finansowymi. Poprzedni właściciel Dinama, Ionut Negoita co prawda poprowadził klub do kilku sukcesów, ale po jego rządach klubowa kasa świeciła pustkami. Biznesmen zastawił m.in. treningową bazę klubu w Safticy. Na początku roku Negoita poinformował, że rozpoczyna proces sprzedaży klubu.

W sierpniu nowym właścicielem zostało konsorcjum, na którego czele stoją Hiszpanie. Nowi inwestorzy do tej pory nie uporali się z długami klubu, a zdaniem rumuńskich mediów sytuacja wygląda coraz gorzej. Janusz Gol w rozmowie ze Sport.pl poinformował, jak wygląda sytuacja w klubie.

- Tu zaległości finansowe są jeszcze z poprzednich lat. Nowy właściciel zobowiązał się do ich regulacji. Ten proces trwa. To nie są tylko zaległości wobec piłkarzy. Mam nadzieję, że w najbliższej przyszłości ta sytuacja się unormuje i klub będzie stabilny - powiedział gol w rozmowie z portalem.

Rumuński ProSport informował niedawno, że hiszpańscy właściciele "desperacko szukają kredytów w rumuńskich bankach". Do tego pojawiła się groźba, że bazę treningową klubu w Safticy zajmie komornik. To widmo udało się oddalić na jakiś czas.

Z kolei w inne tony uderzają dziennikarze Digisport. W redakcji tego portalu doszukiwano się drugiego dna w przejęciu klubów przez hiszpańskich inwestorów. Zdaniem dziennikarzy tego serwisu, wszystko może mieć związek z nielegalnym procederem.

- Jedno z założeń, którego nikt nie ma odwagi wygłosić publicznie, jest takie: Czy w przejęciu chodziło o obstawianie meczów przez nowych właścicieli na rynkach azjatyckich? - zastanawiali się dziennikarze Digisport.

Dinamo Bukareszt obecnie zajmuje 14 miejsce w rumuńskiej Ekstraklasie. Janusz Gol razem z kolegami w ośmiu dotychczasowych ligowych spotkaniach uzbierał zaledwie pięć punktów. Polak w obecnym sezonie zagrał w 6. meczach Dinama Bukareszt.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wczorajszy materiał "Wiadomości" TVP przebił wszystko, co telewizja wypuściła do tej pory. Trzeba go zobaczyć na własne oczy
  2. Zmarł prezes Samsunga. Mężczyzna niedawno był hospitalizowany
  3. Justyna Żyła znów zaskoczyła całą Polskę. Nie będzie już więcej kontrowersji? Piotr Żyła i tysiące Polaków odetchną z ulgą
  4. Kapitalny gol reprezentanta Polski. Huknął jak z armaty, Polak bohaterem, Jerzy Brzęczek da mu więcej szans?
  5. Genialny Robert Lewandowski. Znowu dominował, Eintracht na kolanach, trzy bramki Polaka
  6. Rząd wprowadza zmiany i wysokie kary. Lepiej się na nie przygotować
  7. Nie wierzysz w działanie maseczek? Pierwsze poważne badanie, które obnaża ich skuteczność

Test maseczek ochronnych - który rodzaj jest najskuteczniejszy?

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News