Reprezentacja Polski
Beata Zawadzka/East News
Autor Mateusz Dziubiński - 26 Grudnia 2020

Wielki sukces reprezentacji Polski. Polacy w światowej czołówce, lepsza tylko Brazylia

Reprezentacja Polski kończy rok w bardzo dobrych nastrojach. Nasi zawodnicy z uwagi na pandemię koronawirusa, która panuje na świecie już od marca, nie mieli zbyt wielu okazji do rozgrywania spotkań w drużynie narodowej. Mimo to na koniec 2020 roku mogą mówić o sukcesie. Biało-Czerwoni zostali sklasyfikowani jako jedna z najlepszych drużyn na świecie. 

  • Zbliżający się wielkimi krokami koniec roku sprzyja wszelkiego rodzaju podsumowaniom
  • Międzynarodowa Federacja Piłki Siatkowej opublikowała zestawienie najlepszych drużyn narodowych 2020 roku
  • Reprezentacja Polski ponownie zajęła niesamowicie wysokie miejsce w rankingu FIVB

Reprezentacja Polski siatkarzy w 2020 roku nie rozegrała wielu spotkań. Podopieczni Vitala Heynena podobnie jak inne zespoły przegrali z pandemią. Odwołano większość imprez i meczów krajowych reprezentacji. Mimo to Polacy nadal należą do światowej czołówki.

Reprezentacja Polski jedną z najlepszych drużyn świata w 2020 roku

Pandemia koronawirusa sprawiła, że świat zmienił się bezpowrotnie. Również ten sportowy musiał zmierzyć się z utrudnieniami, jakich do tej pory w historii nie było. W ciągu ostatnich miesięcy odwołano najważniejsze imprezy sportowe, a inne przełożono na przyszły rok.

Jedną z najważniejszych imprez świata sportu są oczywiście igrzyska olimpijskie. Rywalizacja najlepszych zawodników świata miała odbyć się tym razem w Tokio. Japończycy będą mogli gościć sportowców jednak dopiero w 2021 roku, o ile pandemia koronawirusa nie uderzy ponownie.

Igrzyska olimpijskie miały być okazją na odniesienie wielkiego sukcesu dla reprezentacji Polski siatkarzy. Podopieczni Vitala Heynena zakwalifikowali się do turnieju i liczyli na medal. Biało-Czerwoni marzyli nawet o zdobyciu złotego krążka.

Aż trudno uwierzyć, czym zajmuje się Kamil Stoch poza skokami. Mało kto wykonuje jego zawód, mało kto zna prawdęAż trudno uwierzyć, czym zajmuje się Kamil Stoch poza skokami. Mało kto wykonuje jego zawód, mało kto zna prawdęCzytaj dalej

Sukces naszej kadry jest oczywiście nadal możliwy, jednak kibice muszą uzbroić się w cierpliwość, jeśli chodzi o występy ich ulubieńców w narodowych barwach. Na pocieszenie kibiców i samych siatkarzy pozostają jednak wiadomości przekazane przez FIVB.

Polscy siatkarze wiceliderami rankingu FIVB

Międzynarodowa Federacja Piłki Siatkowej zdecydowała się na podsumowanie mijającego roku w siatkówce. Opublikowano aktualne rankingi FIVB, z których dowiedzieliśmy się, które miejsce zajmują reprezentacje Polski pań i panów.

O wielkim sukcesie może mówić reprezentacja Polski mężczyzn. Siatkarze Vitala Heynena nadal zajmują drugie miejsce w stawce najlepszych zespołów narodowych świata. Lepsi od Polaków są jedynie Brazylijczycy.

Nasze siatkarki sklasyfikowane zostały natomiast na 13. pozycji, co również można uznać za sukces. Najlepsze wśród pań są reprezentantki Chin. Warto jednak w tym miejscu zaznaczyć, że wygląd poszczególnych rankingów nie zmienił się znacznie w ostatnich miesiącach. Okazji do gry dla drużyn narodowych było naprawdę mało.

W lutym tego roku FIVB ustanowiła nowe zasady tworzenia rankingu. Do wyniku danego zespołu wliczają się rezultaty z meczów rozegranych we wszystkich oficjalnych rozgrywkach. Mowa tutaj o igrzyskach olimpijskich, mistrzostwach świata, Lidze Narodów, Challenger Cup, Pucharze Świata, mistrzostwach kontynentalnych, turniejach międzynarodowych uznawanych przez FIVB, a także kwalifikacjach do turniejów mistrzowskich.

Ranking FIVB reprezentacji siatkarzy na koniec 2020 roku

1. Brazylia - 427 punktów
2. Polska - 384 punktów
3. USA - 365 punktów
4. Rosja - 317 punktów
5. Argentyna - 291 punktów
6. Francja - 291 punktów
7. Włochy - 288 punktów
8. Iran - 279 punktów
9. Japonia - 269 punktów
10. Kanada - 255 punktów

Ranking FIVB reprezentacji siatkarek na koniec 2020 roku

1. Chiny - 391 punktów
2. USA - 382 punktów
3. Brazylia - 328 punktów
4. Włochy - 300 punktów
5. Turcja - 285 punktów
6. Serbia - 280 punktów
7. Japonia - 277 punktów
8. Rosja - 275 punktów
9. Dominikana - 272 punktów
10. Korea Południowa - 261 punktów
11. Holandia - 253 punktów
12. Niemcy - 240 punktów
13. Polska - 231 punktów

Źródło: FIVB, WP SportoweFakty

Artykuły polecane przed redakcję ZeStadionu.pl:

Przepis

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News