Reprezentacja Polski
Zestadionu.pl
Autor Bartosz Goluch - 28 Kwietnia 2020

Reprezentacja Polski jednak pojedzie na mistrzostwa świata? Pojawiła się nowa szansa

Reprezentacja Polski w piłce ręcznej została wykluczona z udziału w mistrzostwach świata 2021 w Egipcie w wyniku decyzji Europejskiej Federacji Piłki Ręcznej. Polski związek złożył oficjalny protest w tej sprawie i uruchomił procedurę, która ma na celu przyznanie naszej reprezentacji uczestnictwa w imprezie.

EHF wybrała uczestników MŚ 2021 na podstawie wyników ostatnich mistrzostw Europy, tym samym odebrała możliwośc kwalifikacji tym drużynom, które na ME zajęły dalsze miejsca. W tej grupie znaleźli się m.in. Polacy. ZPRP zamierza ubiegać się o "dziką kartę" dla polskich szczypiornistów. Związek przedstawił EHF konsekwencje jego decyzji dla piłki ręcznej w Polsce oraz wpływ na rozwój i postrzeganie dyscypliny w kraju.

Andrzej Gołota żyje jak król. Jego dom i kolekcja samochodów robią wrażenie (FOTO)Andrzej Gołota żyje jak król. Jego dom i kolekcja samochodów robią wrażenie (FOTO)Czytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Potwierdziły się najgorsze informacje. Legenda piłki nożnej przegrała z nowotworem, przerażające wieści
  2. Kolejne odkrycia w sprawie pandemii. To schorzenie sprawia, że chorobę przechodzi się ciężej

Reprezentacja Polski wykluczona z walki o mistrzostwa

"Zdajemy sobie sprawę, że pandemia COVID-19 wymusza zmiany kalendarza sportowych wydarzeń, niemniej jednak decyzja EHF jest zaskakująca z kilku powodów: zapadła arbitralnie, nie była konsultowana z Narodowymi Federacjami Piłki Ręcznej, nie uwzględnia ryzyk i strat – także finansowych, rozwojowych i wizerunkowych – jakie determinuje w danym kraju, generuje negatywne skutki w dalszej przyszłości, jest niesprawiedliwa i odbiera równe szanse wszystkim" – napisał prezes związku Andrzej Kraśnicki w liście do prezydenta Europejskiej Federacji Piłki Ręcznej Michaela Wiederera.

Zdaniem Kraśnickiego konsekwencje decyzji EHF są dużo bardziej rozległe. "Straciliśmy nie tylko możliwość walki w finałowym turnieju MŚ 2021, ale też możliwość rozegrania czterech bardzo ważnych meczów o stawkę – z Litwą i Białorusią – co dla naszej Kadry Narodowej, polskich kibiców oraz sponsorów i partnerów było niezwykle ważne" - czytamy.

Świat futbolu pogrążył się w żałobie. Nie żyje reprezentant Francji, legenda Ligue 1Świat futbolu pogrążył się w żałobie. Nie żyje reprezentant Francji, legenda Ligue 1Czytaj dalej

Klubowy szczypiorniak także został pokrzywdzony

Oprócz reprezentacji, na rozwiązaniu zastosowanym przez EHF stracą także polskie kluby. PGE VIVE Kielce i Orlen Wisła Płock nie będą mogły wystartować w kolejnej edycji Ligi Mistrzów. ZPRP zwraca również uwagę, że w 2023 roku Polska razem ze Szwecją będzie gospodarzem mistrzostw świata. Pozbawienie możliwości udziału w czempionacie globu 2021 znacząco uniemożliwia promocję piłki ręcznej i MŚ 2023 w Polsce już teraz.

Polska federacja nie składa broni i zamierza ubiegać się o specjalną kwalifikację dla naszych szczypiornistów. "Związek Piłki Ręcznej złożył także wniosek do Międzynarodowej Federacji Piłki Ręcznej (IHF) o przyznanie tzw. 'dzikiej karty' umożliwiającej Reprezentacji Polski udział w Mistrzostwach Świata 2021" - pisze Kraśnicki.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Rząd o II etapie znoszenia obostrzeń i otwieraniu hoteli. Wiadomo kiedy premier poda datę
  2. Ministerstwo Zdrowia ogłosiło bardzo ważną zmianę. Będą nowe komunikaty w sprawie koronawirusa
  3. Smutna wiadomość dotarła do Polski. Fani pożegnali prawdziwą legendę sportu, zmagał się z chorobą
  4. Legia Warszawa jeszcze nigdy nie miała aż takich kłopotów. "Nie jesteśmy w stanie funkcjonować"
  5. Michał Pazdan nie chce wracać do Ekstraklasy. Mocne słowa reprezentanta Polski
  6. Dane z ZUS przerażają coraz bardziej. Wielu z nas może być w tragicznej sytuacji

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News