Reprezentacja Polski
Facebook Damian Kądzior
Autor Mateusz Dziubiński - 28 Kwietnia 2020

Reprezentant Polski żegna się ze swoim klubem. Kontrakt nie został przedłużony. "Trafię do dobrego klubu"

Reprezentacja Polski podczas przygotowań do mistrzostw Europy przełożonych na przyszły rok liczyć będzie na wyśmienitą formę Damiana Kądziora. Przed zawieszeniem rozgrywek z powodu wybuchu pandemii koronawirusa w barwach Dinama Zagrzeb zawodnik prezentował się rewelacyjnie. Polak na najbliższe zgrupowanie kadry może przyjechać już jako zawodnik innego klubu.

Reprezentacja Polski najprawdopodobniej dopiero jesienią zbierze się na kolejnym zgrupowaniu, by rozpocząć przygotowania do Ligi Narodów i przyszłorocznego Euro. Jednym z powołanych będzie zapewne Damian Kądzior, który z powodu radykalnej postawy władz Dinama Zagrzeb, nie wyklucza rychłej zmiany klubu.

Apoloniusz Tajner obraża publicznie Adama Małysza. Padły słowa o przyszłości skoków i braku kompetencjiApoloniusz Tajner obraża publicznie Adama Małysza. Padły słowa o przyszłości skoków i braku kompetencjiCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Z ostatniej chwili. Nie żyje były selekcjoner kadry Polski. Był prawdziwą legendą, kibice w żałobie
  2. Zaskakujące wyniki badań. Naukowcy sprawdzą czy nikotyna zapobiega rozprzestrzenianiu się komórek wirusa


Reprezentacja Polski. Damian kądzior opowiedział o kryzysie w Dinamo Zagrzeb

Przed wybuchem pandemii koronawirusa, która wymusiła wstrzymanie wszelkich rozgrywek, Damian Kądzior zaliczał się do najjaśniejszych punktów ekipy Dinama Zagrzeb. Przerwa w grze wywołała kryzys, z którym chorwacki klub sobie nie radzi. Zaczęło się paniczne szukanie oszczędności, w wyniku czego pracę stracił cały sztab szkoleniowy trenera Nenada Bjelicy. Niedługo później ze stanowiskiem pożegnał się też sam były trener Lecha Poznań.

Cięcia nie ominęły również piłkarzy, których wynagrodzenia zredukowano o 60 procent. W rozmowie z “Przeglądem Sportowym” o sytuacji klubu i swojej opowiedział Kądzior.

- Ostatecznie w aneksach ma być zapis, że 33 procent pensji zostaje ucięte, a drugie 33 procent zamrożone. I od dnia, w którym wznowione zostaną rozgrywki, klub będzie miał pół roku, by przelać nam tę zamrożoną część w jednej racie - mówi w wywiadzie polski napastnik.

Dziecko zginęło na oczach rodziców. Legenda zrobiła coś, co sprawiło, że nie możemy pohamować wzruszeniaDziecko zginęło na oczach rodziców. Legenda zrobiła coś, co sprawiło, że nie możemy pohamować wzruszeniaCzytaj dalej


Polak wkrótce może przenieść się do lepszego klubu

Damian Kądzior zdradził, że mimo trudnej sytuacji i twardego stanowiska klubu, prowadzi z nim rozmowy o przedłużeniu wygasającego w przyszłym roku kontraktu. Zawodnik nie chce jednak zgodzić się na drastyczną obniżkę, która lokowała by osiąganą przez niego pensję na poziomie tej, którą pobierał w Górniku Zabrze. Kadrowicz Jerzego Brzęczka jest świadom swojej wartości.

- Od czterech miesięcy wraz z moim menedżerem prowadzimy negocjacje na temat nowej umowy. Nasze stanowisko jest jasne: jeśli mam mieć obniżoną pensję, to ta redukcja może dotyczyć jedynie pensji wynikającej z nowego kontraktu. Może to zabrzmi nieskromnie, ale wiem, ile przez te dwa lata zrobiłem dla Dinama. Wystarczy spojrzeć na moje liczby: mam 20 bramek, 20 asyst. To daje mi prawo, by walczyć o swój kontrakt - stwierdził piłkarz.

Jeśli jednak nie uda się osiągnąć porozumienia z Dinamem, Polak jest spokojny o swoją przyszłość i znalezienie miejsca w innym dobrym klubie.

- Myślę, że w tym tygodniu wyjaśni się, czy się dogadamy. Chcę mieć czystą głowę, wiedzieć, na czym stoję. Zawsze wolę grać w otwarte karty - stwierdził Damian Kądzior - Jeśli się nie dogadamy, jestem przekonany, że i tak trafię do dobrego klubu, bo od dwóch lat gram na wysokim poziomie, na 50–60 spotkań w lidze chorwackiej może 6–7 było w moim wykonaniu słabych. Zdaję sobie sprawę, że koronawirus może zamieszać, zmienić rynek transferowy, ale jestem dobrej myśli. - zakończył Kądzior.

Źródło: "Przegląd Sportowy"

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Decyzja zapadła. Obostrzenie przedłużono, jest zapis w Dzienniku Ustaw
  2. Nie żyją trzy bardzo młode osoby. Zginął 23-latek i jego dwie koleżanki
  3. Jerzy Dudek wspomina pierwsze momenty Cristiano Ronaldo w Realu. Polak ujawnił nieznane fakty
  4. Piękna żona reprezentanta Polski chwali się nowym zdjęciem. Pokazała, jak spędza wolny czas podczas izolacji (FOTO)
  5. Trener reprezentacji Polski przejdzie kwarantannę. Podjęto ważną decyzję
  6. Popularna sieć sprzedaje nie tylko żele i maski. Wprowadza coraz bardziej pożądane teraz akcesoria

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News