Reprezentacja Polski awans
Instagram - Laczynaspilka
Autor Piotr Bernaciak - 28 Listopada 2019

Awans reprezentacji Polski w rankingu UEFA. Tak dobrze nie było od dawna

Reprezentacja Polski zaliczyła ważny awans w rankingu krajowym UEFA. Jest to efekt dobrych występów w eliminacjach Euro 2020. Biało-czerwoni zanotowali spory progres, a może być tylko lepiej.

Reprezentacja Polski w dobrym stylu awansowała na Euro 2020, zaliczając po drodze niemalże same zwycięstwa. Nasi zawodnicy stracili na swojej drodze jedynie pięć punktów, gdy przegrywała ze Słowenią i remisowała z Austrią. Pozostałe zwycięstwa nie tylko zbliżały nas do osiągnięcia najważniejszego celu, jakim był sam awans, ale dawały nam również punkty w rankingu UEFA.

Pierwsze miesiące Jerzego Brzęczka z reprezentacją Polski nie były uznawane przez kibiców za udane. Fani obwiniali selekcjonera za to, że nie udawało mu się zaliczać zwycięstw w Lidze Narodów, z której pierwotnie mieliśmy spaść. Ostatecznie wobec reformy rozgrywek udało nam się utrzymać miejsce wśród elity, co może nieco wpłynąć na ocenę pracy selekcjonera.

Fenomenalny mecz drużyny Kamila Grosickiego. Polak zakończył spotkanie z golemFenomenalny mecz drużyny Kamila Grosickiego. Polak zakończył spotkanie z golemCzytaj dalej

Reprezentacja Polski awansowała na Euro 2020

Dziś ujawniono nowy ranking UEFA, dzięki któremu dowiedzieliśmy się, że w związku z dobrymi występami w ostatnich miesiącach zawodnicy Jerzego Brzęczka awansowali na 19. miejsce w rankingu. Co więcej, zdaniem sympatyków ta pozycja w klasyfikacji doskonale odzwierciedla naszą realną pozycję w europejskim futbolu, bowiem wciąż nie powinniśmy uważać się za potęgę.

Ostatnio miejsce w drugiej dziesiątce zajmowaliśmy w czerwcowym notowaniu rankingu, choć warto pamiętać, że za kadencji Jerzego Brzęczka zaliczaliśmy częściej spadki w klasyfikacji, dlatego warto docenić to, że w końcu udało nam się przełamać złą serię. Możemy spodziewać się, że po dobrych meczach towarzyskich przed Euro 2020 znów uda nam się zaliczyć awans.

Reprezentacja Polski zaliczyła awans w rankingu UEFA

Tuż za nami w rankingu znalazł się Senegal, czyli nasz niedawny rywal podczas mundialu, a miejsca przed nami ex aequo zajmują Szwecja i Chile. Kolejne awanse w klasyfikacji nie są wykluczone, ale będą wymagać świetnej postawy Polaków w najbliższych miesiącach.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Zlatan Ibrahimović ogłosił bardzo ważną decyzję. Jego wybór wywołał lawinę komentarzy
  2. Niemieckie media oceniają mecz Lewandowskiego. "To był szalony popis"
  3. Poznaliśmy najlepszego piłkarza młodego pokolenia. Nie dał szans konkurencji
  4. Nie żyje córka byłego selekcjonera reprezentacji Polski. Futbol stracił jedną z najwierniejszych fanek
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News