Reprezentacja Polski koronawirus
Zestadionu.pl
Autor Łukasz Kowalski - 28 Grudnia 2020

Reprezentacja Polski jednak wystąpi w Turnieju Czterech Skoczni? Jest jeszcze szansa, są nowe informacje

Reprezentacja Polski w skokach narciarskich wciąż czeka na ostateczne decyzje w sprawie startu w Oberstdorfie. Polacy w poniedziałek zostali wykluczeni z rywalizacji przez rzekomo pozytywny wynik badań na koronawirusa u Klemensa Murańki. Okazuje się, że istnieje szansa, aby Biało-Czerwoni wystartowali we wtorkowym konkursie. Swój plan przedstawił Apoloniusz Tajner.

  • Reprezentacja Polski czeka na informacje dotyczące swojego startu w Turnieju Czterech Skoczni
  • Polacy zostali wykluczeni z rywalizacji po tym, jak w niedzielę niejednoznaczny wynik otrzymał Klemens Murańka
  • Istnieje szansa na start Polaków w Oberstdorfie. Swój plan działanie przedstawił Apoloniusz Tajner

Reprezentacja Polski czeka na wyniki kolejnych badań na obecność koronawirusa. W niedzielę Polacy zostali wykluczeni z rywalizacji w niemieckim Oberstdorfie po tym, jak niejednoznaczny wynik testów otrzymał Klemens Murańka.

Biało-Czerwoni od poniedziałkowego poranka przechodzą przez kolejne badania. Ponownie wszyscy zawodnicy i sztab trenerski otrzymali wyniki negatywne. Dłużej trzeba było poczekać na wyniki testów Murańki. Początkowo miały być ok. godziny 14, a ostatecznie były po godzinie 18.

Reprezentacja Polski czeka na informację o starcie w Turnieju Czterech Skoczni

Powtórzone badania u 26-letniego skoczka dały wynik negatywny. To jednak nie koniec sagi. Polacy wieczorem przechodzą kolejne testy, których wyniki mają się pojawić późnym wieczorem. Jeżeli okaże się, że wszyscy zawodnicy są zdrowi, istnieje szansa, na to, że Biało-Czerwoni wrócą do rywalizacji w Turnieju Czterech Skoczni.

- Niemiecki sanepid zarządził kolejne testy sprawdzające po negatywnym wyniku Klimka Murańki, który przechodził dzisiaj rano. Wszyscy przetestowani zostali ponownie i jutro będą wyniki. Od tego zależy start w dalszej części T4S - napisał w poniedziałkowy wieczór serwis Skaczemy.pl, który jest współtworzony przez Adama Małysza.

Pilne wiadomości w sprawie polskich skoczków. Pojawiła się decyzja, FIS stawia warunkiPilne wiadomości w sprawie polskich skoczków. Pojawiła się decyzja, FIS stawia warunkiCzytaj dalej

- Jeśli Klimek będzie miał wynik negatywny, to zgłosimy wniosek o dopuszczenie reszty kadry do wtorkowego konkursu bez kwalifikacji - przekazał prezes Polskiego Związku Narciarskiego Apoloniusz Tajner w rozmowie z "Przeglądem Sportowym". - Sytuacja jest nadzwyczajna, więc trzeba szukać różnych rozwiązań - dodał.

Wciąż nie wiadomo co się stanie z Murańką. Skoczek w poniedziałek wieczór otrzymał negatywne wyniki testów, ale już wcześniej Tajner zapowiedział, że skoczek wraca do kraju. Zaplanowano dla niego już nawet transport. - [...] on tak czy inaczej wraca do kraju. Wysyłamy z Polski do Niemiec karetkę - powiedział prezes PZN.

Sytuacja Polaków ma się wyjaśnić w najbliższych godzinach

Jeżeli kolejne testy Polaków dadzą wszystkim wynik negatywny, to FIS stanie przed bardzo trudną decyzją. Jednym z rozwiązań jest uznanie poniedziałkowych kwalifikacji za nieodbyte i dopuszczenie do konkursu wszystkich zawodników, nawet tych, którzy polegli w kwalifikacjach.

Z kolei Eurosport informuje, że jeżeli wyniki badań Polaków będą negatywne, to kwalifikacje do wtorkowego konkursu zostaną powtórzone. Zajmą wtedy miejsce serii próbnej, a sam konkurs mógłby się odbyć w tradycyjnej formule KO.

- Jeżeli test Klemensa Murańki z poniedziałku będzie negatywny i pozostali kadrowicze także otrzymają negatywne wyniki testów, to we wtorek odbędą się nowe kwalifikacje z udziałem Polaków - napisał na Twitterze dziennikarz Eurosportu Kacper Merk.

Jednocześnie Merk podkreślił, że wszystko będzie zależało od wyników badań Murańki i potwierdzenia tego, że pozytywny wynik niedzielnego testu był wynikiem błędu. Jeżeli powtórne po raz kolejny badania wskażą u 26-latka wynik pozytywny, to sytuacja Polaków się nie zmieni.

Artykuły polecane przed redakcję ZeStadionu.pl:

Przepis

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News