Kamil Stoch
Facebook PZN
Autor Mateusz Dziubiński - 29 Lutego 2020

Klasyfikacja Pucharu Narodów po skokach w Lahti. Sytuacja Polaków uległa zmianie

Reprezentacja Polski zaprezentowała się zdecydowanie poniżej oczekiwań w sobotnim konkursie drużynowym na skoczni Salpausselkä w Lahti. Rezultat konkursu zmienia sytuację naszej kadry w klasyfikacji Pucharu Narodów.

Polska reprezentacja zajęła dopiero szóste miejsce w konkursie drużynowym na skoczni K116 w fińskim Lahti. Jest to najgorsze zespołowe osiągnięcie naszych zawodników od 25 listopada 2017 roku, gdy osiągnęliśmy taki sam wynik w Kuusamo. Niska lokata uzyskana na koniec konkursu komplikuje sytuację naszej kadry w klasyfikacji Pucharu Narodów.

Gorzkie słowa Kamila Stocha. Gorzkie słowa Kamila Stocha. "Już nie osiągnę swojego celu"Czytaj dalej

Reprezentacja Polski traci dystans do przeciwników

W sobotnim konkursie Polacy rozczarowali. Kamil Stoch, Dawid Kubacki, Piotr Żyła i Jakub Wolny spisali się znacznie poniżej oczekiwań i zajęli rozczarowujące miejsce poza pierwszą piątką. Zwycięstwo odnieśli Niemcy prowadzeni przez byłego trenera naszej kadry Stefana Horngachera. Polacy ustąpili miejsca również drużynom Słowenii, Austrii, Norwegii oraz Japonii.

- Zawsze liczymy na podium, szóste miejsce jest dla nas porażką. Musimy się z tego oklepać, nie możemy zostać z głową na dole- powiedział po konkursie Michal Dolezal na antenie TVP Sport.

Rozgoryczenia nie kryli również sami zawodnicy. Dawid Kubacki i Kamil Stoch w rozmowie z mediami podzielili się uwagami tuż po ostatnich skokach konkursu.

- Jestem zły na siebie, zwłaszcza za pierwszą serię. Na tę zimę miałem cel, że nie zepsuję w drużynówce. Niestety, już go nie osiągnę - mówił Kamil Stoch w wywiadzie dla Eurosportu.

- Muszę przeanalizować z trenerem, nie będę się teraz wygłupiał i wymyślał, dlaczego nie chciało lecieć - powiedział z kolei Kubacki na antenie TVP Sport.

Fatalne wieści w sprawie kontuzji Lewandowskiego. Może wrócić znacznie później, niż zakładanoFatalne wieści w sprawie kontuzji Lewandowskiego. Może wrócić znacznie później, niż zakładanoCzytaj dalej

Rywale uciekają

Dla Biało-Czerwonych słaby występ oznacza nie tylko rozczarowanie kibiców, ale również kolejne złe wiadomości w kontekście rywalizacji w Pucharze Narodów. Miejsce zajęte w sobotnim konkursie pozwala dopisać naszej reprezentacji do swojego dorobku 150 punktów. Sprawia to, że sytuacja kadry się pogarsza. Nasza strata do pierwszej trójki zestawienia wzrosła. Do aktualnie trzeciej w Norwegii tracimy już 153 “oczka”. Na prowadzeniu bez zmian, Austriacy, jednak ich przewaga topnieje po raz kolejny. Niemcy, odnosząc zwycięstwo w sobotnim konkursie, zmniejszyli swoją stratę do 179 punktów.

Nasi skoczkowie szansę na zniwelowanie straty będą mieli okazję już jutro. Na niedzielę zaplanowano rozegranie kolejnego konkursu indywidualnego. Będą to jubileuszowe, tysięczne indywidualne zawody w historii Pucharu Świata. O godzinie 14 rozpoczną się kwalifikacje, natomiast o 15:30 ma się rozpocząć pierwsza seria konkursowa.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Sprawa Suntago Park of Poland trafi do prokuratury? Media: podejrzenie przestępstwa
  2. Czekał na nie przed blokiem, potem rzucił się z pięściami. Atak na dwie kobiety na Woli
  3. Fatalne wieści w sprawie kontuzji Lewandowskiego. Może wrócić znacznie później, niż zakładano
  4. Krzysztof Piątek wściekły po strzelonym golu. Polak nie był zadowolony z występu
  5. Stefan Kraft zostanie ukarany za oszustwo w trakcie Pucharu Świata? Mamy decyzję władz federacji
  6. Przed snem włóż czosnek pod poduszkę. Efekty powalają

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News