Lahti
Wikipedia
Autor Bartosz Goluch - 29 Lutego 2020

Polacy już skaczą w Lahti. Dwóch Biało-Czerwonych w czołówce serii próbnej

Reprezentacja Polski w skokach narciarskich wystąpi w fińskim Lahti w zawodach drużynowych. W serii poprzedzającej konkurs Polacy spisali się przeciętnie, ale dwóch naszych zawodników uplasowało się w pierwszej 10. treningu.

Polacy zawalczą o punkty klasyfikacji drużynowej. Obecnie nasi zawodnicy zajmują 4. lokatę w Pucharze Narodów. O 53 punkty wyprzedzają ich Norwegowie. Skoki w serii próbnej przed konkursem w Lahti nie zapowiadają jednak, by Polacy odrobili stratę.

Stefan Kraft zostanie ukarany za oszustwo w trakcie Pucharu Świata? Mamy decyzję władz federacjiStefan Kraft zostanie ukarany za oszustwo w trakcie Pucharu Świata? Mamy decyzję władz federacjiCzytaj dalej

Reprezentacja Polski bez błysku

Najlepszy z Biało-Czerwonych był Kamil Stoch, który z odległością 123 m zajął 4. lokatę wśród 36 biorących udział w zawodach skoczków. Na 9. pozycji uplasował się Dawid Kubacki, który skoczył o pół metra dalej, jednak zaważyły noty za styl oraz rekompensata za wiatr. Słabo zaprezentował się Piotr Żyła, który był dopiero 21. i skoczył zaledwie 115 metrów. Najsłabszy z Polaków był Jakub Wolny z odległością 113 m.

Najlepszą dyspozycję zaprezentował Słoweniec Anze Lanisek, który z odległością 127 m wygrał serię próbną. Drugie miejsce zajął Michael Hayboeck (125 m), a trzecie Stephan Leyhe (124,5 m). Czwarty był Stoch, a czołową piątkę zamknął Japończyk Ryouyu Kobayashi (124 m).

Krzysztof Piątek bohaterem Berlina. Pierwsza bramka w Bundeslidze, bijemy brawoKrzysztof Piątek bohaterem Berlina. Pierwsza bramka w Bundeslidze, bijemy brawoCzytaj dalej

Polacy czekają na start konkursu

Zawody drużynowe w Lahti rozpoczną się o godz. 16. Wystartuje w nich 9 drużyn: Polska, Austria, Niemcy, Norwegia, Słowenia, Finlandia, Japonia, Norwegia i Szwajcaria. Każda wystawi po czterech zawodników. Zespoły zmierzą się w dwóch seriach. Każda drużyna odda po 8 skoków.

Liderami Pucharu Narodów pozostają Austriacy. Za nimi są Niemcy, a podium zamykają Norwegowie. Polacy zajmują czwarte miejsce, wyprzedzając Słoweńców i Japończyków.