Reprezentacja Polski parałucznicy
biblioteka Canva
Autor Łukasz Kowalski - 29 Czerwca 2020

Ukrainka chce występować w polskiej reprezentacji. Już niebawem może zadebiutować, kibice nie są zgodni

Reprezentacja Polski na zbliżające się Igrzyska może się powiększyć. Polscy kadrowicze i kadrowiczki w maju przeszli badania i wzięli udział w zgrupowaniu w Spale. Razem z naszą kadrą trenowała reprezentantka Ukrainy, która stara się o polskie obywatelstwo. Jak tylko otrzyma paszport, będzie mogła zadebiutować w reprezentacji Polski.

Reprezentacja Polski w parałucznictwie obecnie przygotowywałaby się do Igrzysk Paraolimpijskich w Tokio. Impreza została przeniesiona na przyszły rok z powodu pandemii koronawirusa. To nie znaczy, że polscy łucznicy z niepełnosprawnościami próżnują. W maju odbyły kilkunastodniowe zgrupowanie w Spale.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Żałoba u sąsiadów Polski. 40-letni gwiazdor nie żyje, przegrał z ciężką chorobą
  2. Nareszcie, przełomowa decyzja naszych sąsiadów. Wielu Polaków czekało od dawna
Tak wygląda dom Roberta Lewandowskiego. Fotografie gigantycznej posiadłości zwalają z nóg, niejeden mógłby się zgubićTak wygląda dom Roberta Lewandowskiego. Fotografie gigantycznej posiadłości zwalają z nóg, niejeden mógłby się zgubićCzytaj dalej

Reprezentacja Polski może zyskać talent z Ukrainy

Na majowym zgrupowaniu stawili się czołowi polscy parałucznicy: Milena Olszewska (Start Gorzów Wielkopolski), Ksenia Markitantowa (Czarna Strzała Bytom), Piotr Sawicki oraz Adam Dutka (obaj Start Lublin). Wszyscy zawodnicy razem ze sztabem szkoleniowym przed zgrupowaniem przeszli badania na obecność koronawirusa.

- Wszyscy kadrowicze trenowali wcześniej w domowych warunkach, nie mając możliwości rywalizowania ze względu na wprowadzone systemy bezpieczeństwa chroniące przed zarażeniem koronawirusem - powiedział szkoleniowiec reprezentacji Polski w parałucznictwie, Ryszard Pacura.

- Sprawdzian w największej pod względem liczby startujących imprezie krajowej - 37. Memoriale Ireny Szydłowskiej z udziałem 193 łuczników - wypadł pomyślnie. Pochodząca z Ukrainy i mieszkająca w Polsce od kilku lat Markitantowa, uczestniczka igrzysk paraolimpijskich w Londynie 2012 i Rio de Janeiro 2016 w barwach Ukrainy, zajęła trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej w łukach bloczkowych. Identyczna lokata przypadła jej w parze z Dutką, który uplasował się na siódmym miejscu w rywalizacji indywidualnej. W konkursach łuku klasycznego dwukrotna brązowa medalistka igrzysk paraolimpijskich (2012 i 2016) Milena Olszewska była piąta indywidualnie oraz szósta w parze z Piotrem Sawickim -powiedział Pacura.

Leo Messi myślał, że nikt go nie widzi. Wszystko nagrały kamery, teraz może mieć gigantyczne problemyLeo Messi myślał, że nikt go nie widzi. Wszystko nagrały kamery, teraz może mieć gigantyczne problemyCzytaj dalej

Zawodniczka stara się o polskie obywatelstwo

Ksenia Markitantowa razem z mężem stara się o przyznanie jej polskiego obywatelstwa. Zawodniczka od lat trenuje i startuje w Polsce. Jeżeli wszystko pójdzie po jej myśli, będzie mogła reprezentować Polskę na następnych Igrzyskach Paraolimpijskich w Tokio. Tego typu decyzja o przyznawaniu obywatelstwa nie jest jednak wciąż powszechna jeśli chodzi o reprezentowaniu kraju, dlatego powoduje mnóstwo kontrowersji.

Teraz reprezentację Polski w parałucznictwie czekają kolejne zawody. W dniach 4-5 lipca łucznicy z niepełnosprawnościami będą konkurować w Żywcu.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Zostały tylko 4 dni na dopełnienie obowiązku. ZUS ostrzega, inaczej nie będzie można skorzystać ze zwolnienia
  2. Dramatyczna sytuacja na Podkarpaciu. Zerwany most, płyną samochody, powódź, drogi zamieniły się w rzeki
  3. Anna Lewandowska pokazała swój samochód. To wart fortunę postrach szos (FOTO)
  4. Fatalne wieści ws. Jakuba Błaszczykowskiego. Znamy wstępną diagnozę
  5. Potworny nokaut na gali UFC. Okładał rywala, gdy ten był już nieprzytomny (WIDEO)
  6. Wideo - Koszmarny wypadek. Z gigantycznym impetem wbił się w inny samochód. Auto aż złamało się na pół
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News