Reprezentacja Polski Piłka ręczna
Zestadionu.pl
Autor Łukasz Kowalski - 29 Grudnia 2020

Reprezentacja Polski po latach w końcu pokonała Rosjan. Brawo dla szczypiornistów, dobry mecz kadry

Reprezentacja Polski piłkarzy ręcznych w dobrych nastrojach zakończyła swój 2020 rok. Biało-Czerwoni w Międzypaństwowym Turnieju Towarzyskim mężczyzn w Jastrzębiu-Zdroju przed mundialem w Egipcie pokonali Rosję 25:23 (12:11). Wcześniej Polacy ograli w tym samym turnieju Algierię i ostatecznie zajęli pierwsze miejsce.

• Reprezentacja Polski piłkarzy ręcznych w bardzo dobrym stylu zakończyli 2020 rok
  • Polacy w Jastrzębiu-Zdroju pokonali Rosję 25:23
  • Polacy uratowali zwycięstwo w końcówce spotkania
  • Już za dwa tygodnie w Egipcie startują mistrzostwa świata

Reprezentacja Polski piłkarzy ręcznych w bardzo dobrym stylu zakończyła 2020 rok. Podczas Międzypaństwowego Turnieju Towarzyskiego Biało-Czerwoni pokonali Rosję 25:23 (12:11). Tym samym podopieczni Patryka Rombla wygrali ze Sborną po raz pierwszy od 2015 roku.

Polacy okazali się także najlepsi w całym turnieju. Wcześniej pokonali jeszcze jednego uczestnika Algierię 24:21. Teraz Polaków czeka kilka dni przerwy od grania. Następny mecz zagrają 6 stycznia, w eliminacjach do mistrzostw Europy. Rywalem Biało-Czerwonych będzie reprezentacja Turcji.

Reprezentacja Polski piłkarzy ręcznych pokanała Rosję

Selekcjoner Patryk Rombel od początku meczu z Rosjanami wystawił najsilniejszy skład. Od pierwszej minuty na parkiecie pojawili się Tomasz Gębala, Michał Olejniczak, Michał Daszek i Przemysław Krajewski. Od początku było widać, że liderzy kadry byli głodni gry.

Od początku spotkanie było niezwykle zacięte. Rosjanie potrafili prowadzić 7:6, aby po chwili przegrywać już 7:9. Na przerwę Polacy schodzili z jednobramkowym prowadzeniem 12:11. Cieszyć mogła gra polskich rozgrywających, a w szczególności dynamicznego Olejniczka.

W trakcie konkursu skoków TVP przekazało ważne informacje. Chodzi o Dawida Kubackiego, Polak o niczym nie wiedziałW trakcie konkursu skoków TVP przekazało ważne informacje. Chodzi o Dawida Kubackiego, Polak o niczym nie wiedziałCzytaj dalej

Wiele zastrzeżeń po pierwszej połowie nie można było mieć do bramkarzy. Od początku wystąpił Piotr Wyszomirski, który po kwadransie został zmieniony przez Mateusza Korneckiego. W drugiej połowie do bramki wszedł Adam Morawski.

Polacy w drugiej połowie zdecydowanie podkręcili tempo gry. W pewnym momencie prowadzili już nawet 18:13. Przez dłuższy czas Biało-Czerwoni utrzymywali pięciobramkowe prowadzenie, ale w samej końcówce dopadło ich zbyt wielkie rozluźnienie i mogło się na nich to zemścić.

Cenne zwycięstwo Polaków przed mistrzostwami świata

Jeszcze na sześć minut przed końcem spotkania na tablicy widniał wynik 24:19 dla Polski. Mimo tego Rosjanom udało się doprowadzić do wielkich emocji w samej końcówce spotkania. W cztery minuty niemal całkowicie udało im się zredukować straty.

W 58. minucie spotkania rosyjscy szczypiorniści mogli strzelić gola kontaktowego na 24:23. Ostatecznie Polakom udało się opanować przebieg wydarzeń na boisku i strzelić 25. gola, kory całkowicie podciął skrzydła Sbornej.

Mecz z Rosjanami był jednym z ostatnich etapów przygotowań Polaków do mistrzostw świata, które 14 stycznia odbędą się Egipcie. Biało-Czerwoni, którzy na mundial pojadą z "dziką kartą" trafili do trudnej grupy z Hiszpanią, Brazylią i Tunezją.

Polacy na mistrzostwach świata wystąpią po raz piętnasty. Do tej pory z mundiali przywozili cztery medale - jeden srebrny i trzy brązowe. Po raz ostatni na podium mistrzostw świata stanęli w 2015 roku w Katarze.