Reprezentacja Polski
Facebook PZN
Autor Mateusz Dziubiński - 30 Marca 2020

Wielki wstrząs dla byłego reprezentanta Polski w skokach. Federacja wyrzuciła go na bruk bez uprzedzenia

Reprezentacja Polski biegaczek narciarskich kilka dni temu straciła trenera. To nie koniec “czystki” przygotowanej przez Polski Związek Narciarski. Teraz ze swoim stanowiskiem pożegnał się znany z występów w kadrze skoczków zawodnik, który pełnił ostatnio rolę trenera kombinatorów norweskich. 

Reprezentacja Polski w kombinacji norweskiej, podobnie jak biegaczek narciarskich będzie mieć nowego trenera. PZN zdecydował o zwolnieniu dotychczasowego trenera. Podobnie jak w przypadku kilka dni temu Justyny Kowalczyk, której nie poinformowano o roszadach, związek nie okazał żadnego sentymentu, zwalniając ze stanowiska związanego od lat z polskim narciarstwem człowieka.

DZISIAJ GRZEJE:

    1. Lewandowscy zwrócili się z pilnym apelem do Polaków. Sprawa jest poważna
    2. Koronawirus zabija też młodych. W Belgii zmarła 12-latka
Życie polskiego skoczka posypało się w jednej chwili. Prawie nikt nie wie, czym zajmuje się terazŻycie polskiego skoczka posypało się w jednej chwili. Prawie nikt nie wie, czym zajmuje się terazCzytaj dalej


Reprezentacja Polski straciła trenera. O utracie stanowiska nie poinformowano go osobiście

Justyna Kowalczyk, która wraz z Aleksandrem Wierietielnym prowadziła kadrę naszych biegaczek, dowiedziała się o podjętych przez Polski Związek Narciarski zmianach z mediów. Podobna sytuacja ma miejsce ponownie. Tomasz Pochwała, który prowadził naszą kadrę kombinatorów norweskich, został właśnie zwolniony ze stanowiska. O wypowiedzeniu umowy poinformowano go telefonicznie.

"Jeszcze niedawno planowaliśmy przygotowania do kolejnego sezonu. O wypowiedzeniu umowy telefonicznie poinformował mnie sekretarz generalny Polskiego Związku Narciarskiego Jan Winkiel. Nie jest to elegancka forma zwalniania, ale mam nadzieję, że to przez restrykcje w kontaktach z powodu epidemii koronawirusa" - powiedział były skoczek narciarski.

lle zarobili polscy skoczkowie za występy w Pucharze Świata? Polacy otrzymali prawdziwą fortunęlle zarobili polscy skoczkowie za występy w Pucharze Świata? Polacy otrzymali prawdziwą fortunęCzytaj dalej


Polski Związek Narciarski kontynuuje zwalnianie pracowników

Były reprezentant Polski w skokach narciarskich zdążył przepracować z kadrą tylko rok. Stanowisko objął po sezonie 2018/19. W obecnym sezonie spośród naszych zawodników punkty klasyfikacji generalnej Pucharu Świata zdobywał tylko jeden zawodnik, Szczepan Kupczak, który ostatecznie zajął w niej 37 miejsce. W Pucharze Narodów nasza kadra zajęła ostatnie 11. miejsce.

"Szczepan skupił się na poprawie w biegach i w konsekwencji trochę gorzej spisywał się na skoczni. Miał jednak kilka obiecujących startów, jak choćby 12. miejsce w Seefeld. Prawda jest taka, że miałem do dyspozycji tylko jednego zawodnika. Paweł Słowiok rok temu zakończył karierę, Paweł Twardzosz miał poważne problemy z nadwagą, a Adam Cieślar kompletnie pogubił się pod względem psychologicznym" - tłumaczy Pochwała.

Posadę byłego kolegi z kadry Adama Małysza ma zająć prawdopodobnie trener z zagranicy. PZN podobno rozważa dwie kandydatury. Nazwisko nowego szkoleniowca mamy poznać w ciągu najbliższych tygodni.

ZOBACZ TAKŻE:

     1. Sukces europejskiego kraju. Niedługo mogą znosić restrykcje i zaczną znowu żyć normalnie
     2. Kobieta wypadła z windy. Spadła do szybu, przeleciała kilka metrów
     3. Życie polskiego skoczka posypało się w jednej chwili. Prawie nikt nie wie, czym zajmuje się teraz
     4. FC Barcelona dostanie nowego trenera? To legenda klubu, już planuje transfery
     5. Gwiazdor reprezentacji Polski może zagrać w kraju. Wspaniałe wiadomości, "Miałem oferty"
     6. Dobre i złe wiadomości dla kierowców z prawem jazdy kat. B. Zyskają nowe uprawnienia, ale jest jeden haczyk

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News