Reprezentacja Polski Szwajcaria
Zestadionu
Autor Łukasz Kowalski - 30 Lipca 2020

Reprezentacja Polski pewnie wygrywa. Świetny mecz, bardzo efektowna wygrana Biało-czerwonych

Reprezentacja Polski w środę zakończyła jeden z najdziwniejszych sezonów w historii. Z powodu koronawirusa odwołano wszystkie imprezy na szczeblu międzynarodowym. W efekcie Biało-czerwonym zostały do rozegrania tylko mecze towarzyskie. W środowym spotkaniu reprezentacja Polski nie dała szans swoim rywalom.

Reprezentacja Polski zakończyła sezon efektowną wygraną. Tym samym polskie siatkarki zakończyły jeden z najdziwniejszych sezonów w historii. Z powodu epidemii koronawirusa odwołano wszystkie zawody rangi międzynarodowej. Selekcjoner Jacek Nawrocki w lipcowych spotkaniach dał odpocząć najważniejszym zawodniczkom i postanowił wprowadzić do kadry nowe twarze.

1. Mamy potwierdzenie, koronawirus w bardzo popularnym sklepie. Sanepid pilnie szuka klientów
  2. Lidl szarżuje z promocjami. Kiełbasa po złotówce, ćwiartki z kurczaka za niecałe 3 zł
  3. Skandal w okolicach Karpacza. Turyści, gdy zrozumieli, co się dzieje, byli zdruzgotani
Druzgocące wyznanie Adama Małysza. Potraktowano go straszliwie, wyśmiewano goDruzgocące wyznanie Adama Małysza. Potraktowano go straszliwie, wyśmiewano goCzytaj dalej

Reprezentacja Polski wygrała drugie spotkanie ze Szwajcarią

Polskie siatkarki zakończyły sezon dwoma towarzyskimi spotkaniami przeciwko Szwajcarii. We wtorkowym spotkaniu nie wszystko układało się po myśli trenera Nawrockiego i Polki przegrywały już 0:2. Ostatecznie Biało-czerwone pokazały hart ducha i odwróciły losy spotkania, ostatecznie wygrywając 3:2. Po spotkaniu trener nie krył dumy z gry swoich podopiecznych.

-Najważniejsze jest to, że dziewczyny wyszły zwycięsko z tej batalii. Proszę mi wierzyć, to nie jest łatwe. Niektóre grały po raz pierwszy w tej reprezentacji. Jestem pełen podziwu dla wszystkich zawodniczek - zarówno tych bardziej doświadczonych, jak i debiutantek - powiedział trener Nawrocki po pierwszym meczu.

W środę reprezentantki Polski zagrały zdecydowanie lepiej. Ich przewaga była zagrożona tylko na początku pierwszego seta. Po dobrym początku Szwajcarki prowadziły trzema punktami 6:9. Polki od tamtego momentu poprawiły swoją grę w ataku i wyszły na prowadzenie 19:16. Ostatecznie pierwszego seta Biało-Czerwone wygrały do 19.

Drugiego seta również lepiej rozpoczęły Szwajcarki, doprowadzając do wyniku 2:5. Polski znowu musiały odrabiać straty i znowu zrobiły to w fenomenalnym stylu. Wyszły na prowadzenie 8:7 i od tamtego czasu ich wygrana w tej partii była niezagrożona. Szwajcarki, które zaczęły się gubić w obronie, przegrały tego seta do 18.

Fani pogrążyli się w żałobie. Nie żyje uwielbiany gwiazdor, zmarł na oczach ukochanej żonyFani pogrążyli się w żałobie. Nie żyje uwielbiany gwiazdor, zmarł na oczach ukochanej żonyCzytaj dalej

Polki pokonały Szwajcarki

Trzeci set do całkowita dominacja Biało-czerwonych. Polki szybko wyszły na prowadzenie 4:0 i wydawało się, że tę partię zwyciężą bez problemów. W końcówce Polki zaczęły mieć problemy z przyjęciem zagrywki rywalek i zrobiło się 22:19. Biało-czerwone straciły koncentrację i po chwili na tablicy widniał wynik 23:22. Ostatnie dwa punkty padły łupem Polek i ostatecznie wygrały tę partię 25:22.

Po zakończeniu trzeciego seta trener Nawrocki oznajmił: "gramy jeszcze jednego seta!". Czwarta partia była najlepsza w wykonaniu Szwajcarek. Pozbawione liderki Mai Storck podopieczne trenera Saskii van Hintum pokazały drzemiące w nich potencjał i zdecydowanie wygrały 25:21.

Reprezentantki Polski udały się teraz na krótkie urlopy, po czym rozpoczną przygotowania do kolejnego sezonu klubowego. W Polsce liga wystartuje już w trzeci weekend września.

5. Mateusz Borek zmieszany z błotem. "To się nie nadaje do telewizji"