Sebastian Szymański, Dawid Kownacki i Robert Gumny
Youtube/Łączy nas piłka
Autor - 30 Listopada 2019

Reprezentant Polski poważnie kontuzjowany. Nie zagra przez kilka miesięcy, może opuścić Euro 2020

Reprezentacja Polski straciła na dłuższy czas piłkarza, który regularnie gra w swoim klubie na pozycji obrońcy. Przez poważną kontuzję nie zagra przez kilka miesięcy. Pierwsze informacje nie brzmią optymistycznie.

Reprezentacja Polski traci na kilka miesięcy ważnego piłkarza. Wcześniej wiadomo było, że Maciej Rybus w połowie grudnia przejdzie operację, która wykluczy go tylko do końca roku, jeśli nie stanie się nic nieprzewidzianego. Teraz do grona pauzujących zawodników dołączy kolejny obrońca. Jego przypadek jest jednak zdecydowanie bardziej poważny.

Znany trener wygrał walkę z rakiem. Niebawem wróci na ławkęZnany trener wygrał walkę z rakiem. Niebawem wróci na ławkęCzytaj dalej

Reprezentacja Polski traci na kilka miesięcy obrońcę Lecha

Tym pechowcem jest Robert Gumny. Obrońca Lecha Poznań regularnie gra w reprezentacji U-21 prowadzonej przez Czesława Michniewicza, a także znajduje się w kręgu zainteresowań Jerzego Brzęczka, selekcjonera pierwszej reprezentacji. Zawodnik Kolejorza kontuzji doznał podczas meczu z Piastem Gliwice (3:0). W drugiej połowie spotkania z mistrzem Polski upadł na murawę bez żadnego kontaktu z przeciwnikiem. Trzymał się za lewe kolano, które miał rok temu operowane. Wyrok był jasny - czeka go zabieg i kilka miesięcy przerwy od treningów.

"Przegląd Sportowy" poinformował, że Gumny konsultował się nie tylko z lekarzami Lecha Poznań, ale też udał się na dodatkowe badania w klinice Piera Paolo Marianiego w Rzymie oraz do Zurychu do Matthiasa Steinwachsa. Obaj są cenionymi specjalistami od problemów z kolanem. Zgodnie twierdzili, że operacja będzie najlepszym wyjściem.

Reprezentacja Polski sobie poradzi, ale co z Lechem?

O ile seniorska reprezentacja Polski sobie bez niego poradzi a trener Michniewicz na prawej stronie ustawi równie dobrego Karola Filę z Lechii Gdańsk, o tyle poważne problemy może mieć Lech Poznań. Po pierwsze dlatego, że już zimą - a najpóźniej latem - Kolejorz mógł go sprzedać za bardzo dobre pieniądze. Po drugie na ten moment ciężko wskazać jego zastępcę, bo Lech w kadrze nie ma ani jednego nominalnego prawego obrońcy oprócz niego.

Tymczasowym zastępcą 21-latka, aż w zimowym oknie zarząd kogoś nie sprowadzi, może zostać Tomasz Cywka, który był czasami testowany na prawej obronie. Innym wyjściem jest przesunięcie na tę pozycję Lubomira Satki. Słowak czasami gra na tej pozycji w swojej reprezentacji.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Legenda polskiej muzyki dostała propozycję z Fame MMA. "Walka ustawiłaby mnie na dwa, trzy lata"
  2. Przepiękny gol polskiego piłkarza. Zmieścił piłkę idealnie, bramkarz bez szans
  3. Bayern może jednak zmienić trenera. W grze niespodziewany kandydat
  4. Już dziś losowanie fazy grupowej Euro 2020. Na kogo mogą trafić Polacy?
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News