Reprezentacja Polski
ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER
Autor Mateusz Dziubiński - 30 Listopada 2020

Były kadrowicz zdradza, jak piło się w reprezentacji Polski. "Wszędzie wymiotowałem"

Reprezentacja Polski z wyjątkiem Euro 2016 nie miała szczęście podczas występów na wielkich turniejach w XXI wieku. Jednym z największych rozczarowań był występ Biało-Czerwonych na mistrzostwach Europy w 2012 roku, gdy Polska była współgospodarzem imprezy. Jeden z najważniejszych członków ówczesnej reprezentacji opowiedział w wywiadzie, jak potrafili się bawić wówczas piłkarze podczas zgrupowań.

Reprezentacja Polski na Euro 2012, którego byliśmy współgospodarzami, odpadała już po fazie grupowej. W drużynie panowała jednak momentami dobra atmosfera. Były kadrowicz opowiedział, jak w tamtych latach potrafili się bawić wspólnie zawodnicy przy alkoholu.

Dawid Kubacki zarobił w tym sezonie prawdziwą fortunę. A to dopiero dwa konkursyDawid Kubacki zarobił w tym sezonie prawdziwą fortunę. A to dopiero dwa konkursyCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:


Reprezentacja Polski. Były kadrowicz zdradza, jak imprezował na zgrupowaniu

Ludovic Obraniak, były reprezentant Polski w piłce nożnej był ostatnio rozmówcą portalu WP SportoweFakty. Zawodnik opowiedział o czasach, gdy występował w koszulce z orłem na piersi. Poruszył kilka niezwykle interesujących wątków.

Były zawodnik m.in. Lille i Auxerre wypowiedział się na temat m.in. Waldemara Fornalika, który prowadził Biało-Czerwonych przez ponad rok. Zdaniem Obraniaka, obecny trener Piasta Gliwice to najgorszy szkoleniowiec, z jakim miał okazję pracować.

- Nie było między nami chemii od samego początku. No, ale jak miała być, skoro już na pierwszym spotkaniu z nim usłyszałem, że uważa, iż jestem współwinny tego co się wydarzyło na EURO 2012. Fornalik to najgorszy trener jakiego spotkałem nie tylko w kadrze, ale w całej karierze - stwierdził.

34-krotny reprezentant Polski wyjawił również, że nie potrafił dogadać się z Jakubem Błaszczykowskim. Panowie za sobą nie przepadali. Obraniak uchylił rąbka tajemnicy, dlaczego tak było.

- Mamy silne charaktery, to pewnie nie pomagało, żeby się dogadać. Kiedy wiadomo było, że będę grał w polskiej kadrze, Marcin Żewłakow, z którym grałem w Metz, poprosił swojego brata, żeby się mną zaopiekował. Byłem więc blisko z Żewłakowem, Jerzym Dudkiem, Jackiem Krzynówkiem, Mariuszem Lewandowskim, Wojciechem Kowalewskim. Może to jakoś wpłynęło na relacje z Kubą? No, a po tym jak publicznie skrytykował mnie za czerwoną kartkę z Czarnogórą, to już było "pozamiatane" - zdradził dziennikarzom WP.

Wzruszający hołd dla Diego Maradony. Córka legendy nie kryła łez (WIDEO)Wzruszający hołd dla Diego Maradony. Córka legendy nie kryła łez (WIDEO)Czytaj dalej


Ludovic Obraniak żałuje skosztowania polskiej wódki

Dla wielu kibiców najciekawszą historią, jaką opowiedział w trakcie wywiadu Ludovic Obraniak, będzie jednak ta niedotycząca gry na zielonej murawie. Polak z francuskim paszportem opowiedział o swojej przygodzie z polską… wódką. Pomocnik miał okazję napić się podczas jednego ze zgrupowań.

- To było już po wszystkim, tuż przed rozjazdem do domów. Byłem w pokoju, ale musiałem po coś zejść na dół. Mariusz mnie zobaczył i zaprosił do stolika. Bardzo sympatyczny gest. Jego tata sączył szklaneczkę i zaproponował mi to samo, mówił przy tym, że teraz jestem członkiem rodziny. Oczywiście, nie odmówiłem, ale nie jestem dobry w piciu mocnego alkoholu - relacjonował Obraniak.

- A to była dobrze przygotowana polska wódka. Na moje nieszczęście chciałem się pokazać i zaproponowałem drugą szklaneczkę. I właśnie ta druga mnie wykończyła. Wróciłem do pokoju i świat zaczął mi się przewracać do góry nogami. Nie spałem całą noc, myślałem, że żołądek mi eksploduje. Rano było jeszcze gorzej, a cała podróż do Francji była koszmarem. Wymiotowałem w toalecie każdego środka transportu, którym podróżowałem. Tak mnie załatwił polski trunek wtedy - zakończył.

Źródło: WP SportoweFakty

Zobacz także w naszych serwisach:

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News